کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ابتلا به سرطان حنجره:


رحمانی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: فردی که بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب، سیگار می کشد، نسبت به فردی که مدتی پس از بیدار شدن اولین سیگار روزانه خود را مصرف می کند، بیشتر در معرض بروز سرطان و مشکلات ناشی از آن قرار دارد. رحمانی ادامه داد: تحقیقاتی در این زمینه صورت گرفته است؛ به این صورت که محققان فاصله بیدار شدن افراد سیگاری تا زمان مصرف اولین سیگار را اندازه گرفتند و مشاهده کردند در افرادی که به سرطان حنجره مبتلا شده بودند، این زمان کوتاه تر از سایر افراد بوده است. وی افزود: البته هنوز علت دقیق این که چرا میزان فاصله بیدار شدن از خواب و مواجهه با سیگار در بروز سرطان تاثیر دارد، مشخص نشده است، اما تحقیقات رابطه بین این دو عامل در بروز سرطان را تایید کرده اند.
رحمانی ادامه داد: تحقیقاتی در این زمینه صورت گرفته است؛ به این صورت که محققان فاصله بیدار شدن افراد سیگاری تا زمان مصرف اولین سیگار را اندازه گرفتند و مشاهده کردند در افرادی که به سرطان حنجره مبتلا شده بودند، این زمان کوتاهتر از سایر افراد بوده است. وی افزود: البته هنوز علت دقیق این که چرا میزان فاصله بیدار شدن از خواب و مواجهه با سیگار در بروز سرطان تاثیر دارد، مشخص نشده است، اما تحقیقات رابطه بین این دو عامل در بروز سرطان را تایید کرده اند.

تصورات غلط در مورد قلیان
متخصص گوش و حلق و بینی با اشاره به تصورات رایج در بین عموم مبنی بر این که ضرر مصرف قلیان از سیگار کمتر است و از آنجا که دود قلیان از داخل آب رد می شود، تاثیر منفی برای سلامتی ندارد، گفت: اینها تصورات غلط است زیرا تحقیقات ثابت کرده اند که هر یک بار مصرف قلیان به اندازه مصرف یک پاکت سیگار می تواند به سلامت افراد آسیب برساند. رحمانی با بیان اینکه زنان بیشتر از مردان در معرض آسیب های ناشی از دود قلیان هستند، افزود: فیزیولوژی بدن زنان به گونه ای است که در مقابل مضرات مواد شیمیایی توکسین دار حساسیت بیشتر و مقاومت بدنی کمتر دارند؛ بنابراین زنانی که سیگار مصرف می کنند به سرطان های حنجره پیشرفته تر و عودکننده تری نسبت به مردان مبتلا می شوند.
وی با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی عمومی در خصوص مضرات سیگار و قلیان و توجه بیشتر خانواده ها به نظارت بر رفتارهای اجتماعی فرزندان خود به ویژه دختران که مادران آینده کشور هستند، به زنان و دختران جوان توصیه کرد که با اطلاع از این موضوع، جسم ظریف و حساس خود را در معرض آسیب های ناشی از این مواد قرار ندهند.


منبع: سلامتی


مقالات گوش و حلق و بینی:


روش‌های عمل لوزه

گوش و حلق و بینی

آبریزش بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

نشانه‌های عفونت گوش

گوش و حلق و بینی

عفونت گوش

گوش و حلق و بینی

عمل زیبایی بینی رینوپلاستی

مقالات گوش و حلق و بینی

گوش داخلی، تحریکات عصبی

مقالات دندانپزشکی

درمان سرطان حنجره

مقالات گوش و حلق و بینی

گوش داخلی و افت شنوایی

گوش و حلق و بینی

گوش خارجی، گرفتن امواج

گوش و حلق و بینی

گرفتگی گوش

مقالات گوش و حلق و بینی

قبل و بعد از عمل بینی

مقالات جراحی پلاستیک

درمان کاهش شنوایی

مقالات گوش و حلق و بینی

اثرات سر و صدا بر گوش

گوش و حلق و بینیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


حذف جرم گوش

گوش و حلق و بینی

لمینت دندان

دندانپزشکی

میکرو بوتاکس پوست چرب

جراحی پلاستیک

نحوه تمیز کردن گوش

گوش و حلق و بینی

پاک کردن گوش

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional