کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ابتلا به سرطان حنجره:


رحمانی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: فردی که بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب، سیگار می کشد، نسبت به فردی که مدتی پس از بیدار شدن اولین سیگار روزانه خود را مصرف می کند، بیشتر در معرض بروز سرطان و مشکلات ناشی از آن قرار دارد. رحمانی ادامه داد: تحقیقاتی در این زمینه صورت گرفته است؛ به این صورت که محققان فاصله بیدار شدن افراد سیگاری تا زمان مصرف اولین سیگار را اندازه گرفتند و مشاهده کردند در افرادی که به سرطان حنجره مبتلا شده بودند، این زمان کوتاه تر از سایر افراد بوده است. وی افزود: البته هنوز علت دقیق این که چرا میزان فاصله بیدار شدن از خواب و مواجهه با سیگار در بروز سرطان تاثیر دارد، مشخص نشده است، اما تحقیقات رابطه بین این دو عامل در بروز سرطان را تایید کرده اند.
رحمانی ادامه داد: تحقیقاتی در این زمینه صورت گرفته است؛ به این صورت که محققان فاصله بیدار شدن افراد سیگاری تا زمان مصرف اولین سیگار را اندازه گرفتند و مشاهده کردند در افرادی که به سرطان حنجره مبتلا شده بودند، این زمان کوتاهتر از سایر افراد بوده است. وی افزود: البته هنوز علت دقیق این که چرا میزان فاصله بیدار شدن از خواب و مواجهه با سیگار در بروز سرطان تاثیر دارد، مشخص نشده است، اما تحقیقات رابطه بین این دو عامل در بروز سرطان را تایید کرده اند.

تصورات غلط در مورد قلیان
متخصص گوش و حلق و بینی با اشاره به تصورات رایج در بین عموم مبنی بر این که ضرر مصرف قلیان از سیگار کمتر است و از آنجا که دود قلیان از داخل آب رد می شود، تاثیر منفی برای سلامتی ندارد، گفت: اینها تصورات غلط است زیرا تحقیقات ثابت کرده اند که هر یک بار مصرف قلیان به اندازه مصرف یک پاکت سیگار می تواند به سلامت افراد آسیب برساند. رحمانی با بیان اینکه زنان بیشتر از مردان در معرض آسیب های ناشی از دود قلیان هستند، افزود: فیزیولوژی بدن زنان به گونه ای است که در مقابل مضرات مواد شیمیایی توکسین دار حساسیت بیشتر و مقاومت بدنی کمتر دارند؛ بنابراین زنانی که سیگار مصرف می کنند به سرطان های حنجره پیشرفته تر و عودکننده تری نسبت به مردان مبتلا می شوند.
وی با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی عمومی در خصوص مضرات سیگار و قلیان و توجه بیشتر خانواده ها به نظارت بر رفتارهای اجتماعی فرزندان خود به ویژه دختران که مادران آینده کشور هستند، به زنان و دختران جوان توصیه کرد که با اطلاع از این موضوع، جسم ظریف و حساس خود را در معرض آسیب های ناشی از این مواد قرار ندهند.


منبع: سلامتی


مقالات گوش و حلق و بینی:


شرایط جراحی پلاستیک بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

پل بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

عمل زیبایی بینی

مقالات جراحی پلاستیک

همه چیز در مورد گوش

مقالات گوش و حلق و بینی

لوزه‌ برداری، تانسیلکتومی

مقالات گوش و حلق و بینی

ترمیم نوک بینی

مقالات جراحی پلاستیک

سینوزیت مزمن

گوش و حلق و بینی

نفس کشیدن با دهان

مقالات گوش و حلق و بینی

علائم بزرگی لوزه سوم

گوش و حلق و بینی

عفونت گوش

گوش و حلق و بینی

عوارض عمل لوزه

مقالات گوش و حلق و بینی

انواع بیماری های گوش

گوش و حلق و بینی

بیماری سلیاک

مقالات گوش و حلق و بینی

عفونتی پنهان در گلو

گوش و حلق و بینیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


جوش های صورت

پوست و مو

اندسکوپی بینی

گوش و حلق و بینی

نحوه تمیز کردن گوش

گوش و حلق و بینی

تایم لپس عفونت گوش

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional