کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

اتاق ایزوله:


تا به حال افراد زیادی در بیمارستان‌ها با عنوان اتاق ایزوله روبه رو شده اند. اولین چیزی که فرد با دیدن اتاق ایزوله به ذهنش خطور می کند این است که احتمالاً نباید درون اتاق ایزوله رفت.
دکتر مجتبی لشگری گفت: سیستم ایزوله سیستمی است که هیچ گونه تبادل انرژی و یا جرمی با محیط خود انجام نمی دهد و هرگاه بی نظمی سیستم افزایش یابد تغییرات خود به خود انجام می شود. وی افزود: به زبان ساده تر مفهوم اتاق ایزوله از اسمش پیداست. اتاق ایزوله باید کاملا عایق باشد که هیچ گونه تبادلی در آن اتاق انجام نشود. این نوع اتاق ها درون بیمارستان ها برای نگه داری بیماران خاص استفاده می شود.

وی بیان کرد: ایزولاسیون را این گونه تعریف می کنیم. اتخاذ خط مشی های عملی برای جلوگیری از انتقال عفونت در بیمارستان، بر اساس راههای انتقال عفونت است.

سجاد مالکی در این خصوص گفت: در ابتدا باید هدف از ایجاد یک اتاق ایزوله را بیان کنیم. این هدف می تواند پیشگیری از انتقال میکرو ارگانیسم ها از بیمار عفونی یا کلونیزه به سایر بیماران، عیادت کنندگان و پرسنل پزشکی باشد. وی افزود: فرایند جداسازی بیماران گران و وقت گیر است. لذا باید در مواقع ضروری انجام شود. از طرف دیگر عدم جداسازی بیماری که به بیماری واگیردار مبتلا است می تواند منجربه مرگ و میر و ایجاد بیماری در دیگران شود و گاهی باعث همه گیری، طولانی شدن مدت اقامت در بیمارستان و افزایش هزینه ها گردد.
وی بیان کرد: ما در بیمارستان دو نوع اتاق ایزوله داریم. اولین نوع اتاق ایزوله فشار استاندارد می باشد. اتاق های ایزوله فشار استاندارد جهت بیمارانی که نیاز به ایزولاسیون تماسی یا قطره ای دارند کاربرد دارد. برای این امر یک اتاق استاندارد با شرایط تهویه نرمال، مناسب است.

وی اظهار داشت: برای این نوع اتاق شرایطی وجود دارد که برایتان بازگو می کنم. یک سینک شستشوی دست درون اتاق باید باشد. یک حمام متصل به اتاق ایزوله باید وجود داشته باشد. درب اتاق هم باید اتوماتیک باشد. البته این اتاق می تواند تابلویی با عنوان اتاق ایزوله استاندارد هم می تواند داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: اما دومین نوع، اتاق ایزوله ی فشار منفی است. این اتاق ها برای بیمارانی که نیاز به ایزولاسیون هوابرد دارند، کاربرد دارد. هدف از جابه جایی بیماران به اتاق های ایزوله ی فشار منفی کاهش انتقال بیماری هایی است که از طریق هوا منتقل می شود. اتاق های ایزوله فشارمنفی از طریق برقراری یک جریان هوا به سمت داخل اتاق باعث حفظ محیط اطراف از آلودگی ها و پاتوژنهای آن می شود.


منبع: خبرگزاری ایسنا






مقالات فضای بستری بیماران:


کنترل استرس هایپرگلایسمی

مقالات بخش بستری

سؤ تغذیه در بیماران بستری

مقالات بخش بستری

لباس فرم پرستاران

مقالات بخش بستری

بستری شدن کودک

مقالات بخش بستری

وظایف پرستاران اتاق عمل

مقالات بخش بستری

داروهای اورژانس

مقالات بخش بستری

مراقبت از بیمار در منزل

مقالات بخش بستری

بستری به شکل پانسیون

مقالات بخش بستری

نگهداری بیمار در خانواده

مقالات بخش بستری

پذیرش بیماران خارجی

مقالات بخش بستری

عواقب اضافه کاری پرستاران

مقالات بخش بستری

روش‌های بستری بیمار

مقالات بخش بستری

داروی دیگوکسین (digoxin)

مقالات فواید داروها

اتاق ایزوله

مقالات بخش بستری

نورپردازی اتاق بستری

مقالات بخش بستری



فیلم ها و انیمیشن های پزشکی


تزریق بوتاکس در صورت

جراحی پلاستیک

عمل جراحی زیبایی بینی

گوش و حلق و بینی

خواص درمانی برگ های گواوا

میوه ها و گیاهان




کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional