کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

اختلالات و بیماری های گوش داخلی:


 – سندرم فشار عروقی:
 در برخی از افراد، عصب شنوایی تحت تاثیر فشار عروقی قرار می گیرد و فرد دچار سرگیجه و حس عدم تعادل می گردد . در واقع ضربان دایمی عروقی که بر روی عصب هشتم در کانال شنوایی گوش داخلی قرار دارند باعث ایجاد تحریک عصب و به وجود آمدن این اختلال می گردد. از نشانه های آن می توان به سرگیجه و حالت تهوع دایمی و شدید اشاره کرد . بهتر است که تمامی علایم جدی گرفته شود و در صورت داشتن چنین حالاتی حتما به پزشک مراجعه نمایید.
– نورونیت وستیبولار:
یکی دیگر از اختلالات گوش داخلی می باشد که عامل آن ویروسی است و موجب اختلال در عملکرد وستیبولار می گردد. از نشانه های آن سرگیجه چرخشی و طولانی و حالت تهوع است و کسانی که دچار این بیماری شده اند باید بدانند که در صورت رعایت تمامی دستورات دارویی تجویز شده توسط پزشک، در عرض مدت ۶ ماه تمامی علایم رفع می گردد.
 – سرگیجه حمله ایِ وضعیتیِ خوش خیم (BPPV):
یکی از شایع ترین بیماری های گوش داخلی می باشد که باز هم با علایمی همچون سرگیجه های چرخشی کوتاه مدت همراه است به نحوی که فرد مبتلا در هنگام تغییر دادن وضعیت بدنی دچار این حالت می شود. طبق بررسی ها و آزمایشاتی که محققان در زمینه ی شنوایی سنجی و اختلالات آن انجام داده اند، عوامل ایجاد کننده ی این بیماری، کوپولولیتی یازیس و کانالی تی یازیس می باشند که به عنوان اصطلاحات مشخص در زمینه ی پزشکی و بیماری های مربوط به گوش داخلی دارای تعاریف مشخصی هستند.
 – فیستول پری لنف:
بالا رفتن فشار مایع مغزی نخاعی موجب کاهش مایع لنف و گسسته شدن سد میان گوش میانی و فضای پری لنفاتیک می شود و این اختلال را پدید می آورد . معمولا در موقعیت هایی مثل وارد آمدن ضربه به سر انسان، تغییر ناگهانی فشار هوا، پس از جراحی استاپدکتومی و یا بد شکلی های مادر زادی گوش داخلی این مشکل با نشانه هایی مثل سرگیجه، عدم تعادل عضلات، کم شنوایی بروز می نماید. این بیماری ممکن است در هر سنی ایجاد شود و موجب ایجاد سرگیجه و افت شنوایی در فرکانس های مختلف می گردد.


منبع: سمعک قلهک


مقالات گوش و حلق و بینی:


نشانه‌های سرفه

گوش و حلق و بینی

گوش

گوش و حلق و بینی

عفونت گوش

گوش و حلق و بینی

سینوزیت در کودکان

گوش و حلق و بینی

علائم آسم

گوش و حلق و بینی

پیری و کم شنوایی

گوش و حلق و بینی

درمان سرطان حنجره

مقالات گوش و حلق و بینی

ابتلا به سرطان حنجره

مقالات گوش و حلق و بینی

حوزه‌های گوش و حلق و بینی

گوش و حلق و بینی

پارگي‌ پرده‌ گوش‌

مقالات گوش و حلق و بینی

پارگی پرده گوش

مقالات گوش و حلق و بینیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


شستشوی جرم گوش

گوش و حلق و بینی

دلایل ایجاد سنگ لوزه

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional