کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

از بین بردن عفونت های لوزه:


معمولا عفونت باکتریایی لوزه ها با انواع مختلفی از آنتی بیوتیک ها از جمله پنی سیلین درمان می شود. در مواردی که بدن بیمار نسبت به درمان های پزشکی مقاوم شده و مرتب عفونت ها بازمی گردد، پزشکان معمولا لوزه ها را خارج می کنند. عوامل ویروسی التهاب لوزه ها تنها از طریق مراقبت های حمایتی مانند کنترل تب و غرغره کردن آب از بین می رود. مصرف آنتی بیوتیک ها در درمان عفونت ویروسی التهاب لوزه بی تاثیر است.
در مواردی که لوزه ها بیش از حد بزرگ شده مصرف دوره های طولانی مدت آنتی بیوتیک یا دوره کوتاه مدت استروئیدها موثر است. داروهایی که در این موارد استفاده می شوند کورتیزون هایی از قبیل پریدنیزون و پریدنیزولون است. اما در کنار تمام این روش ها شما می توانید با کارهایی بسیار ساده در منزل، تا حدودی التهاب لوزه ها را کاهش دهید و از تحریک آنها جلوگیری کنید. بهتر است تا حد امکان در منزل استراحت کرده، آهسته و کمتر صحبت کنید تا لوزه ها تحریک نشوند. ترکیبی از آبلیمو و عسل مسکن خوبی است که درد شما را کاهش می دهد.
تا جایی که می توانید مایعات بنوشید و غذاهای نرمی مصرف کنید که راحت تر بلعیده شوند. تا می توانید آب بنوشید، زیرا مانع خشکی لوزه ها و کم آبی گلو می شود. چای داغ فاقد کافئین همراه عسل، گلودرد شما را کاهش می دهد. غرغره کردن آب نمک گرم به کم شدن گلودرد ناشی از التهاب لوزه ها کمک می کند. سعی کنید تا حد امکان در معرض محرک هایی از هوای خشک، محصولات پاک کننده و دود سیگار قرار نگیرید و از دستگاه های بخور محیطی برای مرطوب نگهداشتن هوا استفاده کنید. مصرف داروهایی از قبیل استامینوفن و ایبوپروفن با اجازه پزشک معالج می تواند در کاهش دردها و از میان بردن تب ناشی از عفونت لوزه ها موثر باشد. پزشکان معمولا تنها در درمان عفونت های باکتریایی دارو تجویز می کنند.


منبع: آفتاب


مقالات گوش و حلق و بینی:


سکته گوش

مقالات گوش و حلق و بینی

سرطان حنجره

گوش و حلق و بینی

دستکاری بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

ناشنوایی های شغلی

مقالات میوه ها و گیاهان

جراحی اندوسکوپی حنجره

مقالات گوش و حلق و بینی

سرطان زبان

مقالات گوش و حلق و بینی

التهاب و بزرگ شدن لوزه ها

گوش و حلق و بینی

نشانه های دیگر جرم گوش

گوش و حلق و بینی

روش های شناسایی عفونت گوش

گوش و حلق و بینی

سینوزیت مزمن

گوش و حلق و بینی

عامل سینوزیت

گوش و حلق و بینی

بعد از عمل جراحی بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

ناشنوایی و کم شنوایی

مقالات گوش و حلق و بینیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


 ایمپلنت دندان

مقالات دندانپزشکی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional