کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

اعتیاد به تزریق بوتاکس:


تعداد زنان ۱۹ تا ۳۴ ساله‌ اي که جراحی زیبایی داشته‌ اند از سال ۲۰۱۱ تاکنون ۴۱درصد افزایش داشته است. همچنین روی‌ آوردن مردان به بوتاکس رو به فزونی است. امروزه مردان ۱۰درصد از جمعیت کاربران این خدمات را تشکیل می‌ دهند. مطالعه‌ ای قابل‌ توجه و تازه دربارۀ استفاده از بوتاکس در آمریکا نشان داده است که برخی زنان از اعتیاد کراک‌ گونه به بوتاکس در رنج‌ اند چرا که، هربار، می‌ خواهند بهتر از درمان‌ های پیشین باشند.

متخصصان پوستْ بسیاری از خانم‌ های جوان‌ تر را متقاعد می‌ کنند که این دارو مانعِ تشکیل چروک می‌ شود، ماده‌ای از مشتقات سمّ بوتولینوم که کشنده‌ ترین سم عصبیِ جهان است. اما دانا برکوویتسِ ۳۸ساله، استاد مطالعاتِ جنسیتی در دانشگاه ایالتِ لوئیزیانا که خودش هم تزریق بوتاکس کرده است، در کتابش با عنوان ملت بوتاکسی؛ تغییر چهرۀ آمریکا ۱ بحث می‌ کند که این توقع ناشی از درکی نا درست از توانایی بوتاکس است که به مراجعه‌های متواتر به جراح پلاستیک می‌انجامد. او به آبزرور گفت: «بوتاکسْ هم پیشگیرانه است و هم نه: کمی پیچیده است. این سمِ عصبی را به ماهیچه‌ های صورتتان تزریق می‌ کنید تا مانع حرکت آن‌ ها شوید. اگر نتوانید احساساتتان را برای دوره‌ های طولانی بیان کنید، بعضی خطوط خاص صورت تشکیل نمی‌ شوند.»
«بااین‌ همه، مسئله اینجاست که اثر بوتاکس فقط چهار تا شش ماه می‌ ماند، بنابراین زمانی که آن خطوط را دوباره بر چهره‌ تان ببینید باز مراجعه می‌ کنید. زنانی که من با آن‌ ها مصاحبه کرده‌ ام در‌بارۀ اعتیاد آور بودن این عمل صحبت کردند. یکی گفت برایش ’مانند کراک‘ بود.» برکوویتس می‌ افزاید: «مشکل من این است که پزشکان با هدف‌ گذاری روی زنان جوان‌ تر در تلاش‌ اند مشتریان مادام‌ العمر ایجاد کنند.»

او هم‌ زمان با پژوهش برای کتابش مقاله‌ های مجله‌ های بسیاری را خواند که گفته‌ های متخصصان پوست، جراحان زیبایی و کارشناسان زیبایی را دربارۀ ویژگی‌ های پیشگیرندۀ بوتاکس و روش «آغاز زود هنگام مصرف» نقل می‌ کردند. این گزاره‌ها شامل مواردی ازاین‌دست بود: اتاقتان را، پیش از آنکه خیلی کثیف شود، تمیز کنید. به‌ گفتۀ برکوویتس «این بازاریابیْ کارِ تبلیغات نیست؛ این اتفاق به‌ شیوه‌ ای بسیار موذیانه‌ تر رخ می‌ دهد».
کاربرد آرایشی بوتاکس در سال ۲۰۰۲ تأیید شد و از آن زمان یازده‌ میلیون آمریکایی جلسه‌ ای سیصد تا چهارصد دلار بابتش پول داده‌ اند. برکوویتس با زنانی مصاحبه کرد که در دهۀ دوم و سوم عمرشان بودند. او دریافت که بسیاری از آن‌ ها ادعای پیشگیرنده‌ بودن بوتاکس را باور دارند. «عبارت‌ هایی مانند این را شنیدم: ’من از بوتاکس استفاده می‌ کنم، چون یک حملۀ بازدارنده است‘ یا ’دوست من خیلی باهوش است: از ۲۲سالگی بوتاکس را شروع کرده. این‌ جوری چروک‌ ها حتی تشکیل هم نمی‌ شوند.‘»

برکوویتس توضیح می‌دهد که شیوۀ شکوفاییِ فروش در صنعت چند میلیارد دلاری زیبایی و ضد پیری در آمریکا دامن‌ زدن به احساسات بی‌ کفایتی است. بسیاری از زنانی که او با آن‌ ها گفت‌ وگو کرده برای نخستین بار، پس از شنیدن پیشنهاد تخفیف یک کلینیک یا رفتن به یک مهمانی بوتاکس، تزریق را انتخاب کرده‌ اند. بنا بر اطلاعات انجمن جراحی پلاستیک آمریکا، زنان ۲۲ تا ۴۰ساله‌ ای که بوتاکس استفاده می‌ کنند از زنان ۶۰ساله بیشترند. نیکول گارسیا، کارشناس زیبایی، نخستین بار آن را در ۲۶سالگی امتحان کرد. او به برکوویتس گفت: «من استفاده از بوتاکس را آغاز کردم؛ راستش چون مادرم گفت به آن نیاز دارم. من همیشه هنگام تماشای تلویزیون این حالتِ‌ درهم‌ کشیده را به چهره‌ ام می‌ دهم. او بود که متوجه این موضوع می‌ شد و همیشه دربارۀ آن تذکر می‌ داد.»
مایکا ویلیامسون در نیواورلئان مربی یوگاست. او نیز، در ۳۱سالگی و زمانی که تازه صاحب اولین فرزندش شده بود، برای کتاب رکوویتس طرَف مصاحبه بود. او بوتاکس را نخستین بار در ۲۹سالگی در منزل یکی از دوستانش آزموده بود: «آنجا مهمانی بوتاکس بود. تزریق در خانۀ کسی و نه در مطب پزشک کمی خطرناک بود. اما این حس را داشتم که ضرری که ندارد... می‌ دانی،‌ تجربه بود. می‌ خواستم امتحانش کنم.»
به‌ گفتۀ برکوویتس، باوجود آنکه دارو برای بیشتر مصرف‌ کنندگان بی‌ خطر بود، عوارض جانبی آن، ازجمله تاری دید و افتادگی پلک، گزارش شده بود و همچنین بعضی از زنانی که او با آن‌ ها گفت‌ وگو کرده بود از سردرد رنج می‌ بردند. علاوه‌ براین، بوتاکس می‌ تواند دروازه‌ ای برای دیگر عمل‌ های آرایشیِ تهاجمی‌ تر باشد، همچون پُرکننده‌ های پوستی. ریچل مک‌ آوی، هواشناس ۳۰ ساله‌ای از اهالی مینه‌ سوتا، به برکوویتس گفت: «من عاشق بوتاکسم، اما تنها مشکل این است که دیگر حواسم به پیشانی‌ ام نیست و به‌ تازگی متوجه خطوط پرانتزیِ اطراف دهانم شده‌ ام. حس می‌ کنم در این نقاط به پُرکننده نیاز دارم.» برکوویتس می‌ گوید، زمانی که پژوهش برای کتابش را آغاز کرد، ۳۱ساله و کاملاً‌ مخالف بوتاکس بود. اما طی چند سال ذهنیتش عوض شد و خودش هم در ۳۴ سالگی چند باری تزریق‌ کرد.


منبع: برترینها


مقالات جراحی پلاستیک:


بایدهای عمل پروتز لب

مقالات جراحی پلاستیک

جراحی پروتز بزرگ کردن چانه

مقالات جراحی پلاستیک

در طول تزریق بوتاکس

مقالات جراحی پلاستیک

مخاطرات لیپوساکشن

مقالات جراحی پلاستیک

اعتیاد به تزریق بوتاکس

مقالات جراحی پلاستیک

دستورات قبل از عمل پروتز لب

مقالات جراحی پلاستیک

خطرات و ریسک های پروتز باسن

مقالات جراحی پلاستیک

وضعيت روحی و عمل جراحی بينی

مقالات جراحی پلاستیک

کاندید برای پروتز لب

مقالات جراحی پلاستیک

عمل جراحی پلاستیک سینه

مقالات جراحی پلاستیک

بعد از جراحی پروتز سینه

مقالات جراحی پلاستیک

لیپوساکشن شکم

مقالات جراحی پلاستیک

شایعترین اعمال زیبایی آمریکا

مقالات جراحی پلاستیک

ساختار بینی در عمل زیبایی بینی

مقالات جراحی پلاستیک

مناطق تزریق بوتاکس

مقالات جراحی پلاستیکفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


نحوه عملکرد بوتاکس

جراحی پلاستیک

حذف اندوسکوپی گلو

گوش و حلق و بینی

6 درمان خانگی برای سرگیجه

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

تشخیص علائم سرطان گلو

گوش و حلق و بینی

کشیدن دندان

دندانپزشکی

از دست دادن شنوایی

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional