کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

افزایش تزریق بوتاکس:


برای درمان بسیاری از اختلالات مانند اختلالات چشمی، پلک زدن های کنترل نشده، اسپاسم عضلانی، اختلالات حرکتی و کاهش چروک‌ های پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو ابتدا بین میان سالان رواج پیدا کرد. با این وجود، استفاده از آن در میان نسل ها روبه افزایش است. استفاده از این دارو بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵، با ۴۱ درصد رشد مواجه بوده است و تا سال ۲۰۱۶ ، ده درصد دیگر افزایش یافته که از این میان، ۴۵ هزار نفر از بیماران مردان بوده‌اند. انجمن جراحان زیبایی آمریکا گزارش کرده است که حدود ۱۵ درصد بیماران بین سنین ۱۹تا ۳۴ سال قرار داشتند. جراحان پلاستیک دپارتمان اوتولارینولوژی دانشکده پزشکی دانشگاه مینه‌ سوتا می‌ گوید که بسیاری از افراد، خطوط طبیعی خود را نمی‌ خواهند و خطوط ساختگی، برای مثال ابروهای بلند، را ترجیح می‌ دهند. آنها می گویند روند رو به فزونی این درمان در میان سنین مختلف به دلیل پذیرش آن از سوی جامعه و دسترسی آسان به آن، سهولت پیدا کرده است.

بوتاکس چگونه اثر می‌ کند؟
بوتاکس حاوی پروتئینی است که توسط باکتری های نوروتوکسین تولید می‌ شوند و کلستریدیوم بوتولینوم (Clostridium botulinum) نام دارد. این پروتئین عضلات متعددی را که باعث چروک صورت می‌ شوند، سست می‌ کند. تزریق بوتاکس آسان و سریع است و کمترین اقدام، چشمگیرترین نتایج را به همراه دارد. نتایج سه روز بعد از تزریق ظاهر می‌ شود. بنابراین، ماهیچه ها منقبض نمی‌ شوند و ظاهری جوان و زیبا خلق می‌ کنند که بسته به بیمار، بین شش الی هشت ماه پایدار می ماند. این درمان دو یا سه بار در سال انجام می‌ شود تا اثر بهتری داشته باشد. بوتاکس با میزان کم تزریق می‌ شود. غلظت‌ های بالا برای انسان سمی است. برای منقبض کردن عضلات، عصب‌ ها استیل کولین (acetylcholine)، یک انتقال دهنده‌ی عصبی در سیناپس، جائیکه انتهای عصب‌ ها و سلولهای ماهیچه‌ ای به هم می‌ پیوندند، ترشح می‌ کنند. استیل کولین به گیرنده‌های سلولی عضلانی متصل و در نهایت باعث انقباض می‌ شود. بوتاکس ترشح استیل کولین از اعصاب کنترل کننده‌ی حرکت عضلانی را مسدود می‌کند و در نتیجه از انقباض ماهیچه‌ای جلوگیری می‌کند. در نهایت، از تشکیل چین و چروک جلوگیری بعمل آمده و پوست جوانتر به نظر می‌ رسد.

روش کار:
درمان با استفاده از یک روش ساده انجام می‌ گیرد. پودر در محلول نمک – که معمولاً کلرید سدیم است رقیق می‌ شود و مستقیماً به بافت عصبی ماهیچه‌ ای تزریق می‌ گردد. برای کاهش درد، از محلول های نمک نگهداری شده و کیسه‌ های سرد به جای کرم های بی حس کننده‌ ی موضعی استفاده می‌ شود. به بیمار توصیه می‌ شود عضلات مورد معالجه را چند ساعت بعد از درمان برای افزایش اثر دارو حرکت دهد.

نتایج:
فرایند درمان حدود ۲۴ الی ۷۲ ساعت به طول می‌ انجامد که نسبی است و به زمان ظاهر شدن نتایج بستگی دارد. با این وجود، در برخی از موارد، پنج روز طول می‌ کشد تا نتایج خود را نشان دهند. مادران باردار یا افرادی که با آلرژی های بالا دارند، نباید از این دارو استفاده کنند.

قسمت های قابل درمان:
بیشترین قسمت های مناسب صورت برای استفاده از بوتاکس خطوط اخم بین دو ابرو، خطوط خنده، بالای ابرو و خط اخم پیشانی است. بوتاکس همچنین در دیگر قسمت ها مانند نوارهای گردن، خطوط بینی، کاهش تعرق زیاد، کانتورینگ ساق، کانتورینگ خطوط فک کاربرد دارد. قیمت تزریق غالبا بسته به قسمت مورد مراقبت، قدرت ماهیچه که مردان را مجبور به پرداخت هزینه بیشتر می‌ کند- و بسته به بیمارستان متفاوت است. با این حال، پیچیدگی‌ هایی نیز مانند تورم خفیف، قرمزی، پلک‌ های و پیشانی آویزان و افکنده، ضعف، تهوع، خشکی دهان، و سردرد می‌ تواند اتفاق بیافتد.علیرغم سادگی فرایند درمان، رژیم غذایی و ورزش نقشی قابل توجه را در مراقبت از پوست دارد. اگرچه بوتاکس در میان میان سالان محبوبیت فراوانی دارد، اما امروزه افراد در سنین جوانترهم به مراقبت از پوست توجه زیادی نشان می‌ دهند.


منبع: سلامتی


مقالات جراحی پلاستیک:


کاندیدای جراحی پروتز گونه

مقالات جراحی پلاستیک

پروتز سینه جلو یا پشت ماهیچه

مقالات جراحی پلاستیک

خطرات تزریق بوتاکس

مقالات پوست و مو

انواع پروتز سینه و میزان برجستگی

مقالات جراحی پلاستیک

دوران نقاهت تزریق بوتاکس

مقالات جراحی پلاستیک

عمل‌ زیبایی تزریق بوتاکس

مقالات جراحی پلاستیک

عمل زیبایی شکم، ابدومینوپلاستی

مقالات جراحی پلاستیک

جراحی پروتز بزرگ کردن چانه

مقالات جراحی پلاستیک

لیفت سینه

مقالات جراحی پلاستیک

روش انجام عمل پروتز باسن

مقالات جراحی پلاستیک

گونه گذاری به وسیله ژل و چربی

مقالات جراحی پلاستیک

بوتاکس

مقالات پوست و مو

انتظارات بعد از عمل جراحی فک

مقالات جراحی پلاستیک

تزريق ژل به لب

مقالات جراحی پلاستیک

افزایش تزریق بوتاکس

مقالات جراحی پلاستیکفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


عمل زیبایی رینوپلاستی

جراحی پلاستیک

میکروبیلیدینگ

پوست و مو

از دست دادن شنوایی

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

سینوزیت و جراحی سینوسی

گوش و حلق و بینی

نحوه تمیز کردن گوش

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional