کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

انسداد جرم گوش:


انسداد جرم گوش زمانی اتفاق می‌افتد که جرم گوش در داخل آن جمع شده و بسیار سفت می‌شود و نمی‌توان با یک شستشوی ساده آن را رفع کرد.

دانسننی های انسداد جرم گوش
جرم گوش بخشی مفید و طبیعی از دفاع بدن افراد است. این جرم از طریق جمع کردن گرد و غبار و کاهش رشد باکتری‌ها، مجرای گوش را تمیز، روان و محافظت می‌کند. اگر انسداد جرم گوش تبدیل به مشکلی برای فرد شود، خود فرد یا پزشک می‌توانند با چند روش ساده این جرم را خارج کنند.

علائم و نشانه‌های انسداد جرم گوش عبارتند از:
 گوش درد
احساس پر بودن گوش
زنگ گوش
کاهش شنوایی
گیجی
سرفه

علائم و نشانه‌ها می‌توانند نشان دهنده‌ی یک بیماری دیگر باشند. ممکن است فرد فکر کند که خود می‌تواند این عارضه را بر طرف کند، اما اگر پزشک یا فرد دیگری به گوش وی نگاه نکرده باشد، نمی‌توان گفت علت علائم ناشی از انسداد جرم است. اگر فرد علائمی مانند گوش درد یا کاهش شنوایی داشته باشد، حتماً به معنی آن نیست که جرم گوش انباشته شده است. ممکن است این علائم ناشی از یک بیماری جدی گوش باشد که نیاز به توجه دارد. جرم گوش بهتر است به وسیله پزشک برداشته شود. فرد نباید به وسیله وارد کردن اشیائی به مجرای گوش خود سعی در تمیز کردن آن بکند، به ویژه اگر قبلاً جراحی گوش داشته یا دچار گوش درد است.

علت گرفتگی گوش در مسافرت‌های هوایی چیست؟
دلایل
جرم گوش توسط غددی که داخل پوست مجرای گوش وجود دارند، ترشح می‌شود. این جرم به همراه مو‌های ریز داخل گوش از ورود گرد و غبار و اشیای خارجی به قسمت‌های داخلی گوش مانند پرده گوش جلوگیری می‌کنند. در بیشتر افراد، با ترشح جرم جدید، مقدار اندکی از جرم گوش به بیرون راه پیدا می‌کند و از آنجا بیرون ریخته یا شسته می‌شود. اگر ترشح جرم زیاد باشد یا به طور مؤثری پاک نشود، ممکن است جمع شده و مجرای گوش را مسدود کند. انسداد جرم گوش معمولاً زمانی ایجاد می‌شود که افراد سعی می‌کنند گوش خود را با گوش پاک کن یا اشیای دیگر پاک کنند. این کار اغلب به جای رفع جرم، آن را به عمق گوش می‌برد.
تشخیص
پزشک می‌تواند انسداد جرم گوش را از طریق مشاهده مجرای گوش به وسیله‌ای اوتوسکوپ (دستگاهی که داخل گوش را روشن و بزرگتر نشان می‌دهد) تشخیص دهد.
درمان
پزشک می‌تواند جرم اضافی گوش را با وسیله‌ای کوچک و خمیده به نام کورت خارج کند. همچنین می‌تواند با استفاده از سرنگ پلاستیکی که با آب گرم پر شده است، جرم را خارج کند. اگر انسداد مجرا تبدیل به یک مشکل تکراری شود، پزشک ممکن است داروهای خارج کننده جرم را تجویز کند، مانند کاربامید پراکسید.


منبع: سلامتی


مقالات گوش و حلق و بینی:


عمل انحراف بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

گوش

گوش و حلق و بینی

پل بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

پارگي‌ پرده‌ گوش‌

مقالات گوش و حلق و بینی

بیماری گوش شنا گران

گوش و حلق و بینی

عوارض جراحی بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

مزایای رینوپلاستی

مقالات گوش و حلق و بینی

جراحی پارگی پرده گوش

گوش و حلق و بینی

ترمیم نوک بینی

مقالات جراحی پلاستیک

التهاب و بزرگ شدن لوزه ها

گوش و حلق و بینی

آشنایی با افت شنوایی

مقالات گوش و حلق و بینی

کلستاتوم گوش

مقالات گوش و حلق و بینیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


لمینت دندان

دندانپزشکی

بعد از اصلاح مو

پوست و مو

نقش عضلات حنجره

گوش و حلق و بینی

از بین بردن مخاط در ریه ها

گوش و حلق و بینی

جرم گوش

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional