کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

انواع بیماری های گوش:


1. عفونت های گوش
عفونت های گوش جز مهمترین عوامل در ایجاد بیماری ها و کاهش شنوایی است و در زیر عفونت ها را در سنین و بیماری های مختلف بررسی می کنیم.

2. عفونت های زمان جنینی
(سرخجه و ..) می تواند موجب آسیب های شنوایی و بروز برخی اختلالات درگوش نوزاد شود. عفونت های در بدو تولد و نوزادی (آنفولانزا، آریون و سرخک و .... ) هم ریسک بالایی در شنوایی نوزاد خواهد داشت
عفونت در رده سنی یک سالگی تا 10 سال شدن فرد عفونت ها در گوش میانی و بسیار شایع است و درمان آن ساده. علایم آن بعد از انواع تب ها و سرماخوردگی شروع و شامل درد در گوش، بی اشتهایی و تب می باشد.
با درمان به موقع، عارضه ای از عفونت یا مشکلات ثانوی نمی ماند.

3. اتیب سروز
مهمترین دلیل کم شنوایی در اطفال دلیل آن التهاب های بدون عفونت در گوش میانی و با علایم تب و درد است اگر درمان نشود ایجاد عفونت مزمن می کند که باعث پارگی پرده گوش می شود. این عارضه موجب افت شنوایی،فلج عصب صورت، ترشحات عفونی گوش، آبسه مغزی، سرگیجه و مننژیت شود. درمان این بیماری فقط جراحی است.

4. اتواسکلروز
در سنین نوجوانی و جوانی ظاهر می شود بیماری شایع است که دلیل آن چسبندگی در استخوانچه های موجود در گوش میانی است درمان آن با جراحی یا تایید پزشک سمعک گذاری انجام می شود.

5. منیر menierez dx
بیماری های گوش شایع و پیشرونده است علایم آن شامل کاهش شنوایی، وزوز، سرگیجه و پری گوش است.

6. بیماریهای گوش ارثی
مهمترین دلیل در کری و کاهش شنوایی عمیق بیماری های گوش ارثی هستند. این اختلالات از زمان جنینی و تولد  بروز یافته و در بعضی موارد بعد از 20 سالگی ادامه می یابد. سابقه فامیلی مهمترین نقش را در مشکلات گوش دارد.

7. ضربه به گوش ها
از عوامل آسیب رسان به گوش ها انواع ضربه هاست. سوانح رانندگی، ضربه به سر، سقوط از ارتفاع، سیلی  و ..... موجب آسیب با درجه خفیف تا از دست دادن تعادل و شنوایی می شود. بسته به شدت ضربه، صدمات آن به ساختمان گوش متغیر است.

8. بیماری خود ایمنی در گوش
بیماری های گوش داخلی  (AIED) حالت التهابی در گوش داخلی است. تشخیص سریع بالینی در این بیماری مهم است. زمانی که سیستم ایمنی بدن سلول های گوش داخلی را با ویروس یا باکتری اشتباه می گیرد و به آنها حمله می کند، شاهد این بیماری هستیم.
قرارگیری مداوم در محیط های شلوغ و صداهای بلند ، قدرت شنوایی را کاهش می دهد. بیشتر در افرادی که در کارخانه ها و موسیقی دان ها شایع است. امروزه با رونق انواع هدفون ها و هدست ها در میان جوانان و گوش دادن به انواع موسیقی ها با صدای بلند و نامتعارف ، شاهد آسیب های جدی و بازگشت ناپذیری هستیم. برای جلوگیری از اینگونه آسیب ها، در محل کار از تجهیزات کاهنده صدا و دوری از محیط های شلوغ و پر صدا است.


منبع: سمعک نیک آوا


مقالات گوش و حلق و بینی:


رشد استخوان در گوش

مقالات گوش و حلق و بینی

آندوسکوپی سینوس

گوش و حلق و بینی

عوارض سینوزیت پیشانی

گوش و حلق و بینی

جراحی بینی و تغییر صدا

مقالات گوش و حلق و بینی

اسپاسم حنجره

گوش و حلق و بینی

جراحی زیبایی بینی استخوانی

مقالات گوش و حلق و بینی

همه چیز در مورد گوش

مقالات گوش و حلق و بینی

اگزمای گوش و گوش خارجی

گوش و حلق و بینی

علائم سینوزیت

گوش و حلق و بینی

گرفتگی گوش

مقالات گوش و حلق و بینی

پارگي‌ پرده‌ گوش‌

مقالات گوش و حلق و بینی

تورمورهای حنجره

گوش و حلق و بینیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


تایم لپس عفونت گوش

گوش و حلق و بینی

لمینت دندان

دندانپزشکی

آناتومی گوش

گوش و حلق و بینی

نشانه های استریپ گلو

گوش و حلق و بینی

8 نشانه مشکل تیروئید

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional