کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

انواع جراحی لثه:


جراحی فلپ : در صورتی که التهاب و پاکِت های عمیق بین لثه و دندان پس از مصرف دارو و جرمگیری همچنان باقی مانده باشند، جراحی باید صورت بگیرد. دندانپزشک ممکن است جراحی فلپ را برای پاک کردن رسوبات در پاکت های عمیق یا کاهش پاکتها و آسانتر شدن رعایت بهداشت برای بیمار و تمیز نگه داشتن آن ناحیه انجام دهد. این جراحی متداول شامل برش زبانه ای از لثه و بلند کردن آن و تمیز کردن جرم و رسوب میشود. سپس زبانه بافتی دوباره به جای خود بازگردانده شده و بخیه میشود تا محکم اطراف دندان را احاطه کند. پس از عمل، لثه جوش خورده و تنگاتنگ دندان را در بر می گیرد. گاهی اوقات این عمل منجر به بلندتر شدن ظاهر دندان میشود. در مقالات دیگر این روش بیشتر توضیح داده شده است.
پیوند بافت و استخوان: علاوه بر جراحی فلپ، ممکن است برای کمک به بازسازی بافت های لثه یا استخوان از دست رفته به علت پریودنتیت، عمل جراحی دیگری توصیه شود. در پیوند استخوان مواد استخوانی سنتزی یا طبیعی در ناحیه تحلیل رفته قرار داده میشود تا رشد استخوان را تسریع و تقویت نماید. تکنیکی که ممکن است همراه با پیوند استخوان انجام میشود بازسازی هدایت شده بافت نام دارد. در این عمل یک قطعه کوچکی تور مانند بین استخوان و بافت لثه قرار داده میشود تا نگذارد بافتهای لثه به ناحیه ای که استخوان باید رشد کند، گسترش یابد و امکان رشد مجدد استخوان و بافت همبند فراهم شود. فاکتورهای رشد (پروتئینهایی که به بدن کمک می کنند به صورت طبیعی استخوان تولید کند)، نیز ممکن است در این عمل استفاده شود. در مواردی که بافتهای لثه از بین رفته اند، ممکن است پیوند بافت نرم نیز توصیه شود که در آن مواد سنتزی یا بافتهای گرفته شده از نواحی دیگر دهان برای پوشاندن سطوح ریشه دندان استفاده میشوند. از آنجایی که وضعیت هر فردی متفاوت است، امکان پیش بینی قطعی موفقیت آمیز بودن پیوند در بلند مدت وجود ندارد. نتایج درمان بستگی به موارد زیادی دارد از جمله پیشروی بیماری، مراقبتهای خانگی بیمار و برخی فاکتورها مانند سیگار که احتمال شکست را افزایش میدهند.
هنگامی که قصد انجام درمان گسترده دندانپزشکی یا پزشکی دارید، باید نظر دندانپزشک دیگری را نیز جویا شوید. سعی کنید به دنبال دندانپزشک مجرب و مطمئن باشید تا احتمال موفقیت درمانتان افزایش یابد.


منبع: شفاگستر


مقالات دندانپزشکی:


ابزارهای جرم گیری دندان

مقالات دندانپزشکی

بریس‌های ثابت دندان

مقالات دندانپزشکی

عصب کشی دندان و کودکان

مقالات دندانپزشکی

بهداشت دهان و درمان ارتودنسی

مقالات دندانپزشکی

باکتری در مسواک

مقالات دندانپزشکی

زمان درمان عصب کشی

مقالات دندانپزشکی

ایمپلنت دندان و مزایای آن

مقالات دندانپزشکی

عصب کشی مجدد

مقالات دندانپزشکی

دلایل نیاز به جراحی لثه

مقالات دندانپزشکی

مزایای ارتودنسی

مقالات دندانپزشکی

پیش از درمان ارتودنسی

مقالات دندانپزشکی

اشتباهات هنگام مسواک زدن

مقالات دندانپزشکی

نیروها و حرکت دندان ها

مقالات دندانپزشکی

اوردنچر 4 ایمپلنتی

مقالات دندانپزشکیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


نحوه عملکرد بوتاکس

جراحی پلاستیک

بیولوژی گوش و حلق و بینی

گوش و حلق و بینی

آموزش تزریق بوتاکس

جراحی پلاستیک
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional