کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ایمنی در میکروپیگمنتیشن:


پیشگیری و کنترل عفونت و جلوگیری از انتقال بیماری های واگیر نظیر ایدز، هپاتیت و … یکی از دغدغه های جدی پزشکان، مسئولین بهداشت، کاربران و متقاضیان در انجام آرایش دائمی محسوب می گردد. به همین دلیل هرچه به جلو پیش می رویم مقررات بهداشتی در خصوص تجهیزات، ملزومات و نحوه انجام کار سخت تر و پیچیده تر می شود. امروزه رعایت اصول ایمنی در میکروپیگمنتیشن، در بسیاری از مراحل انجام این کار دیگر فقط مخصوص پیگمنتر نیست، بلکه متقاضی انجام میکروپیگمنتیشن نیز باید در این زمینه اطلاعات دقیق داشته باشد و حتماً از پیگمنتر خود بخواهد که با استفاده از دستگاه های ایمن، رنگ های استریل زیست سازگار و کارتریج های یکبار مصرف استریل، حداکثر تلاش خود را در پیشگیری و کنترل عفونت به عمل آورد، که این امر مستلزم توجه به دو نکته اساسی می باشد:
رعایت اصول ایمنی و بهداشتی در خصوص پیگمنتر (اجرا کننده میکروپیگمنتیشن)
رعایت اصول ایمنی و بهداشتی در خصوص متقاضی

رعایت اصول ایمنی و بهداشتی در خصوص پیگمنتر:
باید به این نکته توجه داشت که ریسک مبتلا شدن متقاضی به بیماری نسبت به پیگمنتر کمتر می باشد. زیرا اگر متقاضی در طول روز با یک پیگمنتر در رابطه با میکروپیگمنتیشن در ارتباط باشد، پیگمنتر در طول روز با چند نفر که میکروپیگمنتیشن برای آنها انجام می شود در ارتباط است. بنابراین عدم رعایت اصول ایمنی، ریسک انتقال بیماری برای پیگمنتر را افزایش خواهد داد. پس باید پیگمنتر رعایت اصول ایمنی و بهداشت را اول به خاطر خود، سپس برای شخصی که میکروپیگمنتیشن را برای او انجام می دهد رعایت نماید و این اصل بسیار اساسی و مهم می باشد. با توجه به ماهیت انجام میکروپیگمنتیشن، یعنی انتقال رنگدانه های زیست سازگار به لایه زیرین پوست، عبور از اولین و مهم ترین سد دفاعی بدن یعنی اپیدرم را ناگزیر می نماید. بنابراین شرایط انجام میکروپیگمنتیشن از قبیل محیط انجام کار، دستگاه، رنگ ها و ملزومات مورد استفاده و همچنین مهارت پیگمنتر بسیار حائز اهمیت و حیاتی است و در صورت عدم رعایت اصول ایمنی و بهداشتی، بدون شک سلامت افراد با مخاطره جدی مواجه خواهد شد. به همین منظور حتماً قبل از انجام کار، با جدیت از حصول موارد فوق آگاه شوید.

توجه به این موضوع که پیگمنتر می بایست آموزش ها و مهارت های لازم  را در این زمینه کسب نموده باشد، بسیار حائز اهمیت است. پیگمنتر می بایست پیش از انجام کار، دستگاه را با مواد ضد عفونی کننده مناسب به دقت ضد عفونی کرده و از کیت استریل یکبار مصرف که تمام ملزومات مورد نیاز در انجام یک میکروپیگمنتیشن ایمن در آن قرار دارد، استفاده نماید.

رعایت اصول ایمنی و بهداشتی در خصوص متقاضی:
انتظاراتی که می بایست متقاضی انجام میکروپیگمنتیشن از پیگمنتر خود داشته باشد :
با توجه به حساسیت انجام میکروپیگمنتیشن، دقت نمایید این کار را افرادی برای شما انجام دهند که دوره های آموزشی لازم را گذرانده باشند و حتماً از آنها درخواست کنید تا گواهی آموزش خود را به شما ارائه نمایند.
مطمئن شوید که پیگمنتر از دستگاه ها و رنگدانه های ایمن و مورد تایید وزارت بهداشت استفاده نمایند.
حتماً از پیگمنتر بخواهید فرم رضایتنامه مشتری را به شما داده و پس از مطالعه، آن را امضاء نمائید و همچنین پس از اتمام کار برگه اطلاعات مراقبتی پس از میکروپیگمنتیشن را از پیگمنتر گرفته و به نکات مندرج در آن دقت نمائید.
دقت نمایید، پیگمنتر قبل از انجام میکروپیگمنتیشن کلیه لوازم را ضدعفونی نموده و از کیت استریل یکبار مصرف استفاده نماید.
از پیگمنتر درخواست نمائید قبل از انجام میکروپیگمنتیشن، طرح دلخواهتان را با توجه به ساختار چهره شما ترسیم نماید تا صورت شما از حالت طبیعی خارج نگردد.
دقت نمائید حتماً کلیه وسایل و لوازم یکبار مصرف نظیر کارتریج و… می بایست برای هر نفر تعویض گردد.


منبع: آمیا


مقالات پوست و مو و زیبایی:


انتظارات در جراحی کاشت مو

مقالات پوست و مو

میکروپیگمنتیشن، رفع عیوب

مقالات پوست و مو

ویتامین ها در سلامت مو

مقالات پوست و مو

علایم پیری پوست

مقالات پوست و مو

داشتن موی نرم و براق

مقالات پوست و مو

روش‌های جوانسازی صورت

مقالات پوست و مو

میکروپیگمنتیشن مژه

مقالات پوست و مو

درمان ریزش مو با پی آر پی

مقالات پوست و مو

بخور و تمیزی پوست

مقالات پوست و مو

ماسک مو

مقالات پوست و مو

بازسازی و میکروپیگمنتیشن

مقالات پوست و موفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


ایمپلنت دندان

دندانپزشکی

جراحی سینوس آندوسکوپی

گوش و حلق و بینی

تزریق بوتاکس به دور چشم

جراحی پلاستیک

پاک کردن گوش

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional