کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ایمپلنت ارزان قیمت:


از گذشته تا به امروز تعرفه خدمات دندانپزشکی نسبت به تعرفه سایر خدمات پزشکی و غیرپزشکی، اندکی بالاتر بوده و علت آن نیز مسئولیت حرفه ای بالا برای دندانپزشک و همچنین مواد و متریال مصرفی گران قیمت بوده است. از آنجایی که ۹۰ درصد خدمات ارائه شده دندانپزشکی مشمول مصرف متریال و مواد اولیه مصرفی می باشند ، معمولا خدمات تخصصی با قیمت نسبتا بالایی ارائه می شوند .

جراحی کاشت ایمپلنت یکی از خدمات و جراحی های نوین در زمینه دندانپزشکی تخصصی و جراحی دهان می باشد ، که در مدت زمان کوتاهی که از عمر آن می گذرد ، پیشرفت بسیار زیادی در این زمینه حاصل شده است.

قیمت خدمات کاشت و جراحی ایمپلنت معمولا بسته به برند ( Brand) و مشخصات ایمپلنت استفاده شده و همچنین پروتز یا همان روکش دندان مورد استفاده متفاوت می باشد . علاوه بر برند ایمپلنت و نوع روکش ، جراحی های جانبی حین کاشت ایمپلنت مثل جراحی سینوس باز ، جراحی سینوس بسته ، پیوند استخوان جهت افزایش عرض استخوان ، افزایش ارتفاع استخوان و همچنین پیوند استخوان در زمان کشیدن و کاشت فوری ایمپلنت نیز هزینه های جداگانه ای داشته که به قیمت جراحی کاشت ایمپلنت اضافه می شوند، در پایان دستمزد جراح نیز به مجموع مبالغ فوق اضافه شده و در نهایت قیمت جراحی ایمپلنت مشخص می شود.

متاسفانه برخی از دندانپزشکان با استفاده از تبلیغات پولی و ظاهری اقدام به انجام اعمالی جهت جذب نادرست بیماران جهت کاشت ایمپلنت می نمایند. برای مثال، در صورتی که یک ایمپلنت با مشخصات ایده آل که از جمله آن:
شکل ظاهری و آناتومیک استاندارد با ریشه دندان، سطح بیرونی کاملا سازگار با بدن انسان ( سطح بیرونی ایمپلنت انواع مختلفی دارد که کیفیت و دوام و زمان جوش خوردن ایمپلنت را تغییر می دهد ) ، قطعات همراه ایمپلنت ( شامل کاور درب ایمپلنت و هلینگ که به صورت اختصاصی همراه هر ایمپلنت باشد یا نباشد.) ، را داشته باشد ، حداقل قیمت اولیه که می تواند داشته باشد حدود یک میلیون تومان می باشد . که علاوه بر آن باید هزینه روکش ایمپلنت که آن هم انواع PFM ، Zircom’a ، EMax ، Zolid و … را دارد، و هریک قیمت متفاوتی دارند ، نیز به آن اضافه می شود ، که آن نیز بسته به نوع از ۷۰۰ هزار تومان تا ۵۰۰/۱ میلیون تومان متفاوت می باشد. علاوه بر این دو مورد ذکر شده ، در صورتی که جراحی کاشت ایمپلنت نیاز به جراحی های جانبی شامل جراحی های سینوس و یا بازسازی فک نیز داشته باشد هزینه های آنها نیز به همراه دستمزد جراح که در حدود ۵۰۰ الی ۷۰۰ هزار تومان می باشد نیز به آن اضافه می شود.

بنابراین با توجه به شرایط و متریال مصرف شده و هزینه های ذکر شده ، تبلیغات منحرف کننده برخی دندانپزشکان در این زمینه که با قیمت های حدود ۷۰۰ هزار تومان یا ۹۰۰ هزار تومان و یا ۱٫۲۰۰ میلیون تومان ارائه می دهند ، قطعا از کیفیت بسیار پایین ایمپلنت برخوردار است (انواع ایمپلنت چینی ، هندی ، پاکستانی) که متاسفانه در این ایمپلنت ها با لیبل و اسم برندهای معروف اروپایی و آمریکایی ارائه می شوند و سبب گمراه شدن بیماران و شکست درمان در آنها می شوند.

لذا از شما مراجعه کنندگان محترم به مراکز درمانی جهت کاشت ایمپلنت خواهشمندیم کلیه موارد زیر را جهت اطمینان از درمان انجام شده برای خود را مدنظر داشته باشید :
۱-  نام و برند ایمپلنت مربوطه ، چک کردن وب سایت و QR code
۲- قطعات یدکی مورد استفاده جهت ایمپلنت مثل کاور ، هلینگ که آیا اختصاصی هر ایمپلنت هست و یا خیر
۳- بررسی نوع و لیبل پودر استخوان مصرف شده که حتی در صورت زیاد و اضافه آمدن باید به صورت یکبار مصرف باشند و دور ریخته شوند. ( امکان استفاده برای دو بیمار وجود ندارد )
۴- ست یکبار مصرف جراحی به صورت پک کامل جهت استفاده هر شخص
۵- روکش یا پروتز مورد استفاده جهت پایان کار
۶- گارانتی خدمات ارائه شده جهت درمان توسط پزشک، و گارانتی و مشخصات پیچ ایمپلنت توسط کمپانی تولید کننده.
۷- میزان تخصص و مهارت جراح جهت انجام جراحی ایمپلنت


منبع: مجله دندانپزشکی


مقالات دندانپزشکی:


ایمنی آرتیکائین

مقالات دندانپزشکی

عصب کُشی یا عصب کِشی

مقالات دندانپزشکی

کشیدن دندان لق کودک

مقالات دندانپزشکی

لمینت کامپوزیتی دندان

مقالات دندانپزشکی

داروها و درمان های عفونت لثه

مقالات دندانپزشکی

باد کردن و تورم لثه

مقالات دندانپزشکی

بوی نامطبوع دهان

مقالات دندانپزشکی

ارتودنسی، دندان های مرتب

مقالات دندانپزشکی

شیرینی و دندان‌های پوسیده

مقالات دندانپزشکی

عصب‌کشی

مقالات دندانپزشکی

عصب کشی دندان و کودکان

مقالات دندانپزشکی

مشکلات ارتودنسی

مقالات دندانپزشکی

درمان دندان درد

مقالات دندانپزشکی

طول عمر دندان مصنوعی کامل

مقالات دندانپزشکیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


حفره بینی و سینوس

گوش و حلق و بینی

حذف جرم گوش

گوش و حلق و بینی

آناتومی حنجره سر و گردن

گوش و حلق و بینی

متوقف کردن زنگ گوش

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

کشیدن دندان عقل

دندانپزشکی

پاک کردن گوش

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional