کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ایمپلنت دندانی:


تحقیقات جدید نشان می دهد ایمپلنت های MicroThreaded در ناحیه Neck استخوان کرستال بیشتری را حفظ می کنند. در این تحقیق محققان اثر طراحی MicroThreaded در ناحیه Neck ایمپلنت های دندانی را بر میزان از دست دادن استخوان کرستال مورد بررسی قرار دهند. در این مطالعه مروری سیستماتیک که نتایج آن در شماره ماه آوریل مجله معتبر Journal of Oral Implantology در سال 2016 به چاپ رسیده است، محققان دانشگاه کنتاکی آمریکا میخواستند به این سوال پاسخ بدهند که آیا ایمپلنت های دندانی با طراحی MicroThread در ناحیه Neck استخوان کرستال بیشتری را از تحلیل حفظ می کنند یا خیر؟! برای پاسخ به این سوال آنها یک مطالعه سیستماتیک برروی 23 مقاله معتبر در این حیطه بین سال های 1995 تا 2016 انجام دادند. در این مقالات میزان از دست دادن استخوان کرستال بین بین 0.5 میلیمتر تا 9 میلیمتر با میانگین فالوآپ 12 تا 96 ماه گزارش نمودند. در این میان، ایمپلنت های دندانی با طراحی MicroThreaded-Neck میزان تحلیل استخوان کرستال کمتری نسبت به انواع دیگر ایمپلنت داشتند.

این مطالعه اثر طراحی استفاده از ایمپلنت های دندانی با طراحی MicroThreaded-Neck را در مقایسه با طراحی های قدیمی تر در زمینه حفظ استخوان کرستال ریج مورد بررسی قرار می داد. محققان دریافتند که اضافه نمودن Threadهای عمیق تر در ایمپلنت امکان ثبات بیشتر بین ایمپلنت و استخوان به ویژه استخوان های ضعیف تر را فراهم می کند. آنها همچنین متوجه شدند که این Threadها تماس ایمپلنت و استخوان بیشتری را فراهم می کنند و امکان حفظ استخوان بیشتری دارند.
این محققان اعلام نمودند که طراحی این Threadها بر میزان Stress و Strain وارد شده بر ایمپلنت موثر است و از دست دادن استخوان کرستال را به حداقل می رساند. این یافته به دندانپزشکان در انتخاب نوع ایمپلنت برای بیمارانشان کمک شایانی می کند.


منبع: دندال


مقالات دندانپزشکی:


ابتلا به ورم لثه

مقالات دندانپزشکی

دهان شویه خانگی

مقالات دندانپزشکی

جایگزین خمیردندان

مقالات دندانپزشکی

مسواک و نخ دندان

مقالات دندانپزشکی

ترس از دندانپزشکی

مقالات دندانپزشکی

رابطه دندانپزشکی و بارداری

مقالات دندانپزشکی

قبل از عمل ایمپلنت دندان

مقالات دندانپزشکی

دلایل نیاز به جراحی لثه

مقالات دندانپزشکی

دندان قروچه در کودکان

مقالات دندانپزشکی

ارتودنسی کودک

مقالات دندانپزشکی

ایمپلنت دندان جلو

مقالات دندانپزشکی

نیروها و حرکت دندان ها

مقالات دندانپزشکی

چند روز بعد از عصب‌کشی

مقالات دندانپزشکی

2 باور غلط درباره دندان ها

مقالات دندانپزشکیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


نقش عضلات حنجره

گوش و حلق و بینی

ساختار گوش

گوش و حلق و بینی

از دست دادن دندان

دندانپزشکی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional