کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

براکت شش ماهه:


اگر می خواهید دندان هایتان را صاف و مرتب کنید اما نمیخواهید از براکتهای مرسوم استفاده کنید و بیش از یک سال لبخند فلزی و سیم کشی شده داشته باشید، میتوانید از درمانهای کوتاه مدت ارتودنسی استفاده کنید که ظرف تنها شش ماه لبخند شما را زیبا میکنند. یکی از درمانهای سریع، براکت شش ماهه است که به آن ارتودنسی فوری نیز گفته میشود.
براکت خود لیگاچور یا خود باز شونده:
در براکت شش ماهه از براکتهای خود باز شونده استفاده میشود که با براکتهای معمولی تفاوت زیادی دارند. در حالت عادی دندانپزشک از سه جزء اصلی برای حرکت دادن دندانها به موقعیت مناسب استفاده میکند: براکت که بر روی هر دندان متصل میشود، سیم یا آرچ وایر که از براکتها عبور کرده و آنها را به هم وصل میکند و فشار ملایمی به دندانها وارد میکند و گره که معمولا از پلاستیک ساخته شده و سیم را به براکت متصل میکند.
در براکتهای خود باز شونده یا خود لیگاچور از گره الاستیک استفاده نمیشود بلکه به جای آن یک بخش متحرک (قابل در آوردن) نصب شده و سیم را در جای خود نگه میدارد. عدم استفاده از گره باعث میشود نیروی اصطکاک بین سیم و براکت که مانع حرکت دندان میشود، کاهش یابد و بنابراین حرکت دندان آسانتر شده و نیروی کمتری به دندان اعمال شود. براکتها در انواع فلزی، سرامیکی یا لینگوال (به پشت دندان متصل میشود) وجود دارند.
آیا براکت شش ماهه برای من مناسب است؟
اگر هدف شما زیبا کردن لبخند باشد، براکت فوری گزینه مناسبی است به شرطی که فک و دندانهایتان به رشد کامل خود رسیده باشند و نیازی به تنظیمات مجدد وجود ند اشته باشد. براکت شش ماهه همان نتایج براکتهای مرسوم را حاصل میکند به شرطی که گرفتار مشکلاتی که بر سلامت دهان و دندان شما تاثیر میگذارد مانند عدم هماهنگی فکها، نباشید.
مقایسه براکت شش ماهه و ونیر:
براکت شش ماهه عمدتا به عنوان یک جایگزین ونیر در دندانپزشکی زیبایی مطرح میشود. در این براکت از سیم تیتانیوم نیکل مخصوصی استفاده میشود که تنها دندانهایی را که هنگام لبخند دیده میشوند، صاف میکند و مشکلات بایت یا ردیف نبودن دندانها یا فک را اصلاح نمیکند. براکت شش ماهه معمولا روشی محافظه کارانه تر از ونیر پورسلین محسوب میشود و هزینه کمتری نسبت به ونیر دارد و معمولا هزینه نگهداری نتایج آن اگر از نگهدارنده طبق توصیه پزشک استفاده شود، کمتر خواهد بود.
براکت شش ماهه همانند براکتهای دیگر نیازمند رعایت دقیق بهداشت است تا از محبوس شدن ذرات غذا در براکتها و دندانها که باعث پوسیدگی دندان میشوند، اجتناب شود. پس از هر بار مصرف غذا، دندانها را مسواک بزنید. حداقل یک بار در روز نخ دندان بکشید تا ذرات باقی مانده از بین دندانها و لثه خارج شوند. اگر نمیتوانید فورا پس از غذا مسواک بزنید، دهان خود را با آب شستشو دهید. ممکن است دندانپزشکتان توصیه های دیگری نیز برای مراقبت مناسب از دندانهایتان در این شش ماه داشته باشد.


منبع: شفاگستر


مقالات دندانپزشکی:


جراحی و کاشت ایمپلنت

مقالات دندانپزشکی

قبل و بعد از ارتودنسی

مقالات دندانپزشکی

جرم گیری و مینای دندان

مقالات دندانپزشکی

باکتری در مسواک

مقالات دندانپزشکی

ایجاد لبخند زیبا

مقالات دندانپزشکی

نگه داری از ایمپلنت

مقالات دندانپزشکی

بازسازی و کاشت ایمپلنت

مقالات دندانپزشکی

عوارض ایمپلنت

مقالات دندانپزشکی

تسکین دندان درد

مقالات دندانپزشکی

فراتر از دندان

مقالات دندانپزشکی

آپنه انسدادی حین خواب

مقالات دندانپزشکیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


بعد از اصلاح مو

پوست و مو

علائم سرطان تیروئید

گوش و حلق و بینی

کشیدن دندان

دندانپزشکی

بالون و سینوپلاستی بینی

گوش و حلق و بینی

شستن دندان ها

دندانپزشکی

داشتن لبخندی زیبا

دندانپزشکی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional