کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

براکت شفاف دندان:


اگر شما در مورد استثنا قرار دادن خود به عنوان بزرگسال هستید، شما تنها نیستید: یک پنجم از بیماران ارتودنسی بزرگسالان هستند. به عنوان یک بزرگسال، ایده پوشیدن براکت فلزی برجسته ممکن است جذاب باشد، اما بسیاری از انواع براکت ها شفاف هستند که کمتر قابل توجه هستند، از جمله براکت با براکت روشن وجود دارد.

براکت های شفاف در مقابل براکت های سنتی
براکت های سنتی از فولاد زنگ نزن ساخته شده­ اند. براکت های فلزی بر روی دندانها محکم ­می ­شوند، و براکت ها با یک قوس فلزی بهم متصل شده­ اند. قوس­ های سیمی مختلفی برای قرار دادن دندان ها در موقعیت های مناسب استفاده شده است. نوع برکت های شفاف در مفهوم مشابه هستند، اما براکت ها از سرامیک ساخته شده­اند، نه فلز. این سرامیک­ ها سفاف هستند، بطوری که درون دهان کمتر توجه جلب کنند. قوس اتصال دهنده هم ممکن است شفاف باشند تا براحتی با بقیه ترکیب شوند.این براکت­ها همانند براکت های سنتی استفاده می ­شوند، بطوری که برای اکثر بیماران نیازمند به ارتودنسی قابل استفاده هستند. با این حال، این براکت های شفاف نسبت به براکت های سنتی گرانتر و ظریف­تر هستند. پزشک اورتودنس به شما اجازه می­دهد که تحت شرایط خاص کدام نوع را انتخاب کنید.

براکت های شفاف
اگر شما براکت روشن را انتخاب کنید، ارتودنس شما باید براکت روشن را به مقابل دندان شما بچسباند. سیم رابط بر روی سطح مقابل براکت­ ها قرار می­ گیرد و سپس نوارهایی که بعنوان اتصال شناخته می­ شوند براکتها را به سیم اتصال وصل می­ کند. هنگامی­ که براکت ها در محل خود ثابت شدند، شما می­ توانید انتظار داشته باشید که یک بار در ماه یا در شش هفته ارتودنتیت خود را برای تنظیم آنها ملاقات کنید. اکثر افراد نیازمند نصب براکت­ ها به مدت یک تا سه سال هستند، بیان شده توسط انجمن دندانپزشکی آمریکا. هنگامی­ که براکت ها برداشته می­ شوند از یک نگهدارنده برای حفظ دندان ها در موقعیت تازه استفاده می ­شود.

به حداقل رساندن آنها و تمیز نگه داشتن آنها
برای واضح نگهداشتن براکت ها، مهم است که بخوبی ازآنها مراقبت شود. این اتصال دهنده­ هاکه اطراف براکت­ ها را می­ گیرند می­ توانند بی­رنگ شوند، و این کار باعث می­ شود که براکت­ ها خوب بنظر برسند. برای تمیز نگهداشتن این اتصال­ دهنده ­ها، از خوردن غذاهای حاوی رنگدانه­ های بسیار و نوشیدنی­هایی مانند قهوه، شراب قرمز، سس کاری و گوجه فرنگی جلوگیری شود. کشیدن سیگار همچنین باعث رنگی شدن اتصال­ دهنده­ ها می­ شود، بنابراین اگر شما سیگاری هستید، قبل از نصب براکتها حتما آنرا ترک کنید. ارتودنتیست شما در هر بار اتصال­ دهنده­ ها را عوض کرده و تنگ­تر بجای آن قرار می­ دهد.

مسواک زدن مرتب برای سلامت دهان شما مهم است، اما همچنین اینکار نقش مهمی در کمک برای مناسب به نظر آمدن براکت ها دارد. زمانیکه تکه­ های غذا بر سطح براکت ها قرار می­ گیرد، ممکن است توجه شما را برای مخفی کردن آن معطوف کند. برای کمک به شما برای ترکیب شدن براکت ها با خنده­ های شما، با دقت اطراف براکت ها را بعد از غذا خوردن با مسواک های زبر مسواک بزنید. براکت های فلزی سنتی نه تنها، تنها گزینه ممکن نیستند، بلکه برای شما بعنوان یک بزرگسال گزینه­ های کم رنگ مختلف در دسترس هستند، که از جمله براکت های شفاف هستند.


منبع: مجله دندانپزشکی


مقالات دندانپزشکی:


ارتودنسی

مقالات دندانپزشکی

عصب کشی دندان و کودکان

مقالات دندانپزشکی

اعتقاد غلط به وجود كِرم دندان

مقالات دندانپزشکی

روش های لمینیت دندان

مقالات دندانپزشکی

دندان قروچه در کودکان

مقالات دندانپزشکی

باد کردن و تورم لثه

مقالات دندانپزشکی

جراحی و کاشت ایمپلنت

مقالات دندانپزشکی

مزیت داشتن ایمپلنت دندان

مقالات دندانپزشکی

دندانپزشکی یک روزه

مقالات دندانپزشکی

ماسک‌ دندانپزشکی

مقالات دندانپزشکی

فواید ایمپلنت فوری

مقالات دندانپزشکی

علائم آفت دهان

مقالات دندانپزشکی

طول عمر ایمپلنت دندان

مقالات دندانپزشکی

ایمپلنت و موفقیت جراحی

مقالات دندانپزشکیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


خواص درمانی انار

میوه ها و گیاهان

حذف سپتوم بینی

گوش و حلق و بینی

کشیدن دندان عقل

دندانپزشکی

تنفس طبیعی و بلع

گوش و حلق و بینی

لارنگوسکوپی برای گلو

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional