کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

بهترین روش های جوانسازی پوست:


پوست ما نیاز به توجه زیادی دارد تا جوان، سفت تر و فربه تر بماند. جوانسازی پوست صورت کار ساده ای نیست و شما نمی توانید روند طبیعی پیری را متوقف کنید، اما می توانید باکم کردن چین و چروک و کم کردن سرعت تشکیل چروک های جدید با آن مقابله کنید.
۱- بوتاکس برای جوانسازی پوست صورت:
تزریق بوتولینوم توکسین، با نامهای تجاری بوتاکس، دیسپورت و زئومین، نسبتا بدون عوارض ناخوشایند بوده، خطرات بسیار کمی داشته و نیازی به دوره ی ریکاوری ندارد، ضمنا این شیوه در برطرف کردن موقتی چین و چروکهای ریز صورت، گردن و پیشانی موثر است.
کاربرد بوتاکس در جوانسازی پوست صورت بعد از گذشت یک مدت زمانی خود را نشان می دهد.
۲- فیلرهای بافت نرم:
در این روش، فیلرهای بافت نرم به زیر پوست تزریق شده و میتواند استخوان گونه را برجسته تر کرده، خط آرواره را پُر کند، اسکارهای به جا مانده ازآکنه یا جراحی را محو کرده، گونه های فرو رفته و گودی چشمها را پُر کند.
همچنین می تواند خطوط افقی صورت را محو کند، لبها را برجسته کرده و خطوط نازولابیال یا خط خنده را که خطوط عمیقی هستند که از بیرون پره های بینی به سمت گوشه های دهان کشیده میشوند، پُر کند.
بعضی از فیلرها مانند اسید هیالورونیک و اسید پلی ال لاکتیک، نهایتا توسط بدن جذب میشوند. سایر فیلرها حاوی دانه های ریز مواد جامد معلق در ژل هستند. این ژل به مرور زمان جذب شده و دانه ها زمینه ی رشد کلاژن را تشکیل میدهند و برای جوانسازی پوست صورت استفاده می شود.
۳- جوانسازی پوست صورت با لایه بردارهای شیمیایی:
از این روش برای برطرف کردن چین و چروک و جوانسازی پوست،یک محلول اسیدی،معمولا گلیکولیک اسید یا تری کلرواسیتیک اسید روی پوست مالیده شده، سلولهای پوست را شل کرده و لایه های بالایی اپیدرمیس را بر میدارد.
تاثیر این روش بر اساس عمق نفوذ ماده ی لایه بردار متفاوت است که نوع و قدرت محلول مورد استفاده، آن را تعیین میکند.، لکه های پیری، بد رنگی، جلوگیری از رشد بافتهای مستعد سرطانی شدن و محو کردن اسکارهای سطحی استفاده میشود.
۴- میکرودرم (لایه برداری مکانیکی پوست):
در این نوع ازروشهای جوان سازی پوست صورت ، پزشک یا کارشناس زیبایی، ناحیها ی را با اندکی کریستال هیدروکسید آلومینیوم سمباده میکِشد تا پوست، ظاهری شفاف تر و یکدست تر پیدا کند. این روش هزینه ای نسبتا مناسب دارد و به ریکاوری هم نیازی نیست.
۵- میکروبیدلینگ برای جوانسازی پوست صورت:
در این تکنیک، پزشک وسیله ای برقی (یا با باطری) را که دارای سوزنهای بسیار ریز و تیز است مکررا وارد پوست میکند که البته اینگونه که ممکن است به نظر برسد، دردناک نیست.
این سوزنها آسیبهای ریزی در پوست ایجاد میکنند که موجب افزایش تولید کلاژن و الاستین در پوست میشود. قبل یا بعد از سوزن زدن میتوان از موادی چون اسید هیالورونیک یا اسید اسکوربیک استفاده کرد تا ماده عمیقتر نفوذ کند. این روش نسبتا بیخطر و کم هزینه است.
۶- جوان سازی پوست صورت با لیزر درمانی:
لیزر میتواند خطوط متوسط تا عمیق را برطرف کرده و رنگ، بافت و سفتی پوست را به میزان چشمگیری بهبود بدهد. توانایی لیزر برای هدف گرفتن سلول هایی خاص در لایه های متفاوت پوست باعث شده که بتواند عوارضی چون خال لکه شرابی (پورت واین)، ماه گرفتگی رنگدار و رگهای عنکبوتی را درمان کند.
همچنین لیزر میتواند حفره های به جا مانده از آکنه و بسیاری از اسکارها را محو کند. پزشک متخصص پوست یا جراح زیبایی میتواند به شما کمک کند تعیین کنید چه نوع لیزر درمانی مناسب شماست.


منبع: دکتر گیتا فقیهی


مقالات پوست و مو و زیبایی:


دشمنان پوست

مقالات پوست و مو

درمان بیماری واریس

مقالات پوست و مو

مژه های بلند و پرپشت

مقالات پوست و مو

درمان ریزش مو و پی آر پی

مقالات پوست و مو

ضدآفتاب رنگی یا ساده

مقالات پوست و مو

جوانسازی پوست صورت

مقالات پوست و مو

روش میکروپیگمنتیشن

مقالات پوست و مو

تقویت موها

مقالات پوست و مو

درمان لاغری صورت

مقالات پوست و مو

زیبایی پوست و مو

مقالات پوست و موفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


درمان آکنه

پوست و مو

انیمیشن سینوپلاستی پزشکی

گوش و حلق و بینی

درمان طبیعی سرگیجه

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

مشکلات گوش و علل زنگ گوش

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional