کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

بیماری منیر گوش داخلی:


این بیماری در دهه ی سوم تا ششم عمر انسان بروز می کند و امکان ابتلا به آن در کسانی که زمینه ی ارثی دارند تا حدود ۲۰ درصد بیشتر می باشد و موجب افت شنوایی می گردد . این بیماری چهار علامت مهم دارد :
سرگیجه ی چرخشی از چند دقیقه تا چند ساعت به همراه حالت تهوع و رنگ پریدگی
زنگ گوش با فرکانس بم
کم شنوایی مواج در فرکانس های بم
احساس پری یا فشار درونی
دلیل اصلی ایجاد این بیماری، تجمع بیش از حد مایع در فضای حلزونی گوش داخلی می باشد. با مراجعه به پزشک آزمایشاتی نظیر EcochG و ENG انجام می گردد تا شدت بیماری را تشخیص و برای شروع راهکارهای درمانی اقدام نمایند. اکثر بیماران با ادامه دادن درمانهای پزشکی بهبود پیدا می کنند. در طول دوره ی درمان بیمار باید از مصرف کافئین، نیکوتین و نمک پرهیز نماید . معمولا داروهای دیورتیک به همراه رژیم کم نمک تجویز می گردد و اگر با درمانهای دارویی به نتیجه نرسد لازم است که از روش های جراحی و یا تزریقی استفاده شود.
بیماری های اُتوایمیون (خود ایمنی) گوش داخلی:
در این اختلال افت شنوایی معمولاً حبه صورت حسی عصبی، دوطرفه، غیر متقارن و مواج می باشد و تقریبا پنجاه درصد بیماران علایم سرگیجه را دارند . بر اساس سوابق مبتلایان به این بیماری گوش داخلی سن شیوع در دهه ی چهارم و پنجم زندگی است و اکثریت مبتلایان خانم هستند. درمان از طریق تجویز داروهای استروئیدی صورت می گیرد . پس از مراجعه به کلینیک شنوایی سنجی تست هایی که برای تعیین سطح بیماری استفاده می شود عبارتند از :
تست ادیومتر، تست وستیبولار، تست آنتی بادی، فاکتور روماتوئید، بررسی سرم شناسی سیفلیس، تست عملکردی تیروئید و پروتئین ۶۸-kd
تومورهای کانال شنوایی داخلی و زاویۀ پلی ـ مخچه ای:
یکی دیگر از بیماری های گوش داخلی وجود تومورهایی در عصب شنوایی است و با افت شنوایی به صورت حسی عصبی پیش رونده همراه است. بیمار در شنیدن فرکانس های زیر مشکل پیدا کرده و به تدریج در شنیدن صداهایی با فرکانس بم نیز به مشکل خواهد خورد. سرگیجه یکی از مواردی است که هر چند وقت یکبار برای فرد مبتلا پیش می اید . در تست ادیومتری که برای تشخیص این بیماری گوش داخلی که توسط ادیولوژیست انجام می شود توانایی درک گفتار با صدای بلند برای بیمار کاهش می یابد.درمان این اختلال به دو صورت انجام می پذیرد:
جراحی که روش جراحی بستگی به اندازۀ تومور، مکان وقوع آن و نتایج ادیومتریک بیمار دارد.
رادیوتراپی که برای درمان افراد مسن به کار می رود و احتمال بروز آسیب به عصب صورتی را کاهش می دهد ولی احتمال فلج اعصاب مغزی در آینده بالا می رود.


منبع: سمعک قلهک


مقالات گوش و حلق و بینی:


ابتلا به سرطان حنجره

مقالات گوش و حلق و بینی

عمل انحراف بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

علت‌ سرفه

گوش و حلق و بینی

پیری و کم شنوایی

گوش و حلق و بینی

علائم سینوزیت

گوش و حلق و بینی

اگزمای گوش و گوش خارجی

گوش و حلق و بینی

جراحی پارگی پرده گوش

مقالات گوش و حلق و بینی

احتمال بروز سینوزیت

گوش و حلق و بینی

درمان لوزه سوم

مقالات گوش و حلق و بینی

تفاوت سینوزیت مزمن و حاد

گوش و حلق و بینی

تفاوت جراحی زیبایی بینی

مقالات گوش و حلق و بینیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


روش صحیح تمیز کردن گوش

گوش و حلق و بینی

 عوارض جانبی بوتاکس

جراحی پلاستیک

کشیدن دندان خراب

دندانپزشکی

جرم گوش

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional