کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

بیماری های گوش خارجی:


اختلالات بد شکل بودن گوش خارجی:
این اختلال امکان دارد به صورت مادر زادی و از ابتدای تولد در کودک وجود داشته باشد و یا در سنین بالاتر بر اثر سانحه یا ضربه به وجود آید و موجب بدشکلی این ناحیه شود . برخی از کودکان با ناهنجاری های مادرزادی نظیر اندازه های خیلی کوچک و یا ناقص و شکل نگرفته و حتی عدم یکسان بودن اندازه ی دو گوش خارجی به دنیا می آیند . برای درمان این اختلالات از جراحی های زیبایی استفاده می شود.
اوتیت خارجی:
در این بیماری پوست مربوط به قسمت کانال عفونت می کند و عامل اصلی ان وجود باکتری و قارچ در آن ناحیه است و دارای نشانه هایی مثل خارش، درد و ترشح می باشد. پزشک متخصص با استفاده از اتوسکوپ به طور دقیق این ناحیه را بررسی کرده و در صورت قرمز، متورم یا چرکی بودن گوش خارجی از انواع آنتی بیوتیک ها در قالب قطره برای درمان استفاده می نماید.
بیماری سرومن فشرده:
این اختلال مربوط است به زمانی که سرومن یا موم که توسط غدد موجود در بخش بیرونی کانال ترشح می شود، به داخل کانال منتقل شود و در آن ناحیه فشرده شود . این امر موجب ایجاد کم شنوایی می گردد و یکی از مهم ترین دلایلی که چننی حالتی به وجو می اید استفاده از گوش پاک کن و سایر ابزار های پاک کننده است که موجب می شود سرومن از گوش خارجی به داخل کانال انتقال پیدا نماید. از جمله علایم تجمع جرم یا موم در این ناحیه عبارتند از :
کم شنوایی جزیی، احساس پری یا کیپ شدن، احساس درد و شنیدن صدای زنگ.
برای درمان سرومن فشرده، پزشک متخصص با استفاده از روش های متدوال ساکشن جرم های فشرده شده را خارج نموده و آنرا شستشو می دهد.
اختلال گوش شناگر:
یکی دیگر از بیماری های گوش خارجی می باشد و در صورتی که در حین حمام کردن و یا شنا، آب به قسمت کانال وارد شود و به هر دلیلی در آن قسمت باقی بماند موجب مرطوب شدن آن ناحیه و ایجاد شرایط مساعد برای رشد باکتری ها و ابتدا به عفونت خواهد شد. در این صورت بیمار با نشانه هایی از جمله دردناک و حساس شدن در زمانی که این ناحیه را لمس می کند، تورم و ترشح زیاد، احساس انسداد یا خارش مواجه می گردد و باید سریعا به پزشک مراجعه نماید.
استئومای کانال گوش خارجی:
این اختلال منجر به ایجاد یک توده استخوانی در نزدیکی پرده صماخ است و تا زمانی که مشکلی در شنیدن ایجاد نکند نیاز به برداشتن آن نیست. اکثر شناگرانی که در ابهای سرد شنا می کنند با این مشکل مواجه می شوند.
گیر کردن جسم خارجی:
کودکان به دلیلی بی اطلاعی خود ممکن است که اجسامی مثل مهره، نوک مداد و حبوبات را در گوش خود فرو کنند . اگر چنین اتفاقی برای فرزند شما افتاد سریعا به پزشک مراجعه نمایید.


منبع: سمعک قلهک


مقالات گوش و حلق و بینی:


درمان بیماری های گوش

گوش و حلق و بینی

علائم بزرگی لوزه سوم

گوش و حلق و بینی

جرم گوش مضر نیست

مقالات گوش و حلق و بینی

عوارض اتواسکلروزیس

مقالات گوش و حلق و بینی

جراحی زیبایی بینی استخوانی

مقالات گوش و حلق و بینی

عوامل سرطان حنجره

مقالات گوش و حلق و بینی

عمل لوزه اطفال

مقالات گوش و حلق و بینی

گوش و حلق و بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

مشکلات شنوایی

مقالات گوش و حلق و بینی

سینوزیت پیشانی

گوش و حلق و بینی

لوزه سوم در کودکان

مقالات گوش و حلق و بینی

معاينه حنجره و حلق

مقالات گوش و حلق و بینی

روش های شناسایی عفونت گوش

گوش و حلق و بینی

دلایل خارش گوش

مقالات گوش و حلق و بینیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


5 میوه سلامت بخش

میوه ها و گیاهان

میکرونیدل

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional