کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

بیماری های گوش خارجی:


اختلالات بد شکل بودن گوش خارجی:
این اختلال امکان دارد به صورت مادر زادی و از ابتدای تولد در کودک وجود داشته باشد و یا در سنین بالاتر بر اثر سانحه یا ضربه به وجود آید و موجب بدشکلی این ناحیه شود . برخی از کودکان با ناهنجاری های مادرزادی نظیر اندازه های خیلی کوچک و یا ناقص و شکل نگرفته و حتی عدم یکسان بودن اندازه ی دو گوش خارجی به دنیا می آیند . برای درمان این اختلالات از جراحی های زیبایی استفاده می شود.
اوتیت خارجی:
در این بیماری پوست مربوط به قسمت کانال عفونت می کند و عامل اصلی ان وجود باکتری و قارچ در آن ناحیه است و دارای نشانه هایی مثل خارش، درد و ترشح می باشد. پزشک متخصص با استفاده از اتوسکوپ به طور دقیق این ناحیه را بررسی کرده و در صورت قرمز، متورم یا چرکی بودن گوش خارجی از انواع آنتی بیوتیک ها در قالب قطره برای درمان استفاده می نماید.
بیماری سرومن فشرده:
این اختلال مربوط است به زمانی که سرومن یا موم که توسط غدد موجود در بخش بیرونی کانال ترشح می شود، به داخل کانال منتقل شود و در آن ناحیه فشرده شود . این امر موجب ایجاد کم شنوایی می گردد و یکی از مهم ترین دلایلی که چننی حالتی به وجو می اید استفاده از گوش پاک کن و سایر ابزار های پاک کننده است که موجب می شود سرومن از گوش خارجی به داخل کانال انتقال پیدا نماید. از جمله علایم تجمع جرم یا موم در این ناحیه عبارتند از :
کم شنوایی جزیی، احساس پری یا کیپ شدن، احساس درد و شنیدن صدای زنگ.
برای درمان سرومن فشرده، پزشک متخصص با استفاده از روش های متدوال ساکشن جرم های فشرده شده را خارج نموده و آنرا شستشو می دهد.
اختلال گوش شناگر:
یکی دیگر از بیماری های گوش خارجی می باشد و در صورتی که در حین حمام کردن و یا شنا، آب به قسمت کانال وارد شود و به هر دلیلی در آن قسمت باقی بماند موجب مرطوب شدن آن ناحیه و ایجاد شرایط مساعد برای رشد باکتری ها و ابتدا به عفونت خواهد شد. در این صورت بیمار با نشانه هایی از جمله دردناک و حساس شدن در زمانی که این ناحیه را لمس می کند، تورم و ترشح زیاد، احساس انسداد یا خارش مواجه می گردد و باید سریعا به پزشک مراجعه نماید.
استئومای کانال گوش خارجی:
این اختلال منجر به ایجاد یک توده استخوانی در نزدیکی پرده صماخ است و تا زمانی که مشکلی در شنیدن ایجاد نکند نیاز به برداشتن آن نیست. اکثر شناگرانی که در ابهای سرد شنا می کنند با این مشکل مواجه می شوند.
گیر کردن جسم خارجی:
کودکان به دلیلی بی اطلاعی خود ممکن است که اجسامی مثل مهره، نوک مداد و حبوبات را در گوش خود فرو کنند . اگر چنین اتفاقی برای فرزند شما افتاد سریعا به پزشک مراجعه نمایید.


منبع: سمعک قلهک


مقالات گوش و حلق و بینی:


مقابله با آسم

مقالات گوش و حلق و بینی

انواع سینوزیت

گوش و حلق و بینی

علائم سینوزیت

گوش و حلق و بینی

عامل سینوزیت

گوش و حلق و بینی

مزایای رینوپلاستی

مقالات گوش و حلق و بینی

بد شنوایی

گوش و حلق و بینی

جراحی بینی با تامپون

مقالات گوش و حلق و بینی

بارداری و جراحی بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

ریفلاکس حنجره و حلق

گوش و حلق و بینی

آسم در کودکی

گوش و حلق و بینی

سرطان حنجره و گلو

مقالات گوش و حلق و بینی

متخصص جراحی زیبایی بینی

مقالات گوش و حلق و بینیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


سینوزیت و جراحی سینوسی

گوش و حلق و بینی

درمان طبیعی سنگ لوزه

گوش و حلق و بینی

تزریق بوتاکس

جراحی پلاستیک

تمیز کردن گوش

گوش و حلق و بینی

علائم سرطان تیروئید

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional