کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

بیماری های گوش و حلق و بینی:


بیماری های گوش و حلق و بینی با حس های مختلفی در بدن درگیر هستند به همین دلیل از اهمیت ویژه ای در بدن برخوردارند . بسیاری از متخصصان گوش و حلق و بینی به بررسی دوره ای گوش و سلامت آن تاکید میکنند تا در صورت وجود مشکل بتوان در اولین زمان نسبت به درمان آن اقدام کرد .گوش و حلق و بینی از شایع ترین مشکلات گوش می توان به جرمگیری و زنگ گوش و سوالات متعدد درباره شستشوی گوش اشاره کرد .
متخصص گوش، حلق و بینی و رییس انجمن گوش و حلق و بینی ایران مهمان این قسمت مطب مجازی بود، وی از پزشکان برجسته و متخصص در زمینه بیماری های گوش و حلق و بینی است. این متخصص در حال حاضر رییس انجمن گوش و حلق و بینی ایران و مدیریت گروه بخش گوش و حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را بر عهده دارد.
ح. رفیع پور از یزد:گوش های بنده خیلی زود جرم می گیرند، برای درمان این موضوع باید چه کرد؟ آیا شما استفاده از گوش پاک کن را توصیه می کنید؟
رییس انجمن گوش و حلق و بینی ایران گفت:جرم گوش در واقع نوعی ماده چرب کننده گوش است، و اگر این ماده چرب کننده گوش منتشر نشود باعث بروز اختلالات در قسمت شنوایی خواهد شد. خوشبختانه گوش مکانیزمی دافعه دارد که بعد از مدتی ترشحات را به خارج منتقل می کند. این ترشحات در ابتدا خمیری و زرد رنگ هستند که در مواقعی که در مجاورت هوا قرار می گیرند تیره رنگ و خشک تر خواهند شد.
این ترشحات در افراد مختلف متفاوت است که در برخی افراد این ترشحات بیشتر مشاهده می شود. برجسته بودن استخوان کف گوش در برخی افراد باعث می شود این جرم ها از گوش خارج نشوند. اگر این ترشحات از گوش خارج نشوند باعث تجمع قارچ ها و میکروب ها شده که عفونت و عوارض بعدی را در پی خواهد داشت.
استفاده از گوش پاک کن برای تخلیه گوش به هیچ وجه توصیه نمی شود، و در مواقعی که جرم گوش باعث بسته شدن مجرا شده است وارد کردن گوش پاک کن در مجرای گوش باعث می شود این جرم ها به عقب رانده شوند که آسیب دیدگی غدد گوش را در پی خواهد داشت. برای خارج کردن این مواد از گوش می توان با وکیوم کردن گوش، شستشوی گوش یا استفاده از رینگ یا قاشقک مخصوص گوش استفاده کرد.


منبع: نمناک


مقالات گوش و حلق و بینی:


عوارض عمل لوزه

مقالات گوش و حلق و بینی

آسم در کودکی

گوش و حلق و بینی

قبل و بعد از عمل بینی

مقالات جراحی پلاستیک

نمودار شنوایی

گوش و حلق و بینی

عفونت گوش کودک

مقالات گوش و حلق و بینی

عوامل ایجاد سینوزیت

گوش و حلق و بینی

انواع جراحی زیبایی بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

کاهش شنوایی

مقالات گوش و حلق و بینی

جراحی لوزه در بزرگسالان

مقالات گوش و حلق و بینی

درمان سینوزیت

گوش و حلق و بینی

زنگ گوش

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

زمان توانایی شنیدن جنین

گوش و حلق و بینی

خشکی بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

گرفتگی گوش

مقالات گوش و حلق و بینیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


6 درمان خانگی برای سرگیجه

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

12 میوه سالم برای چشم

میوه ها و گیاهان

رازهای لیفت صورت

جراحی پلاستیک
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional