کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

تاثیر ماساژ بر بیماری پارکینسون:


تحقیقات نشان داده کسانی که ورزش می کنند اکثراً به اختلالات حرکتی و پارکینسون مبتلا نمی شوند و در صورتی که ابتلا پیدا کنند بیماری سریع تر کنترل و درمان خواهد شد؛ به همین دلیل توصیه می شود افراد روزانه حداقل 30 دقیقه به انجام تمرینات هوازی مانند دویدن، راه رفتن، دوچرخه سواری، شنا و... بپردازند. احساس افسردگی به بیماری پارکنسون دامن می زند و همان طور که می دانید ورزش یکی از راه های موثر مبارزه با افسردگی شناخته شده است.

ماساژ نیز تاثیر و خواص درمانی بسیاری دارد و برای درمان و تخفیف این بیماری می توان از ماساژ درمانی به عنوان یک روش مکمل کمک گرفت.بیشتر افراد به دلیل درد کمر، سیاتیک و سایر دردهای عضلانی از ماساژ استفاده می کنند؛ ماساژ درمانی علاوه بر این که دردهای این نواحی را تسکین می بخشد، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

ماساژ درمانی بر روی اعصاب تاثیر می گذارد؛ انواع ماساژ با یک مکانیسم مشابه بر روی بدن اثر دارند؛ وقتی بخشی از بدن بیش از حد تحرک داشته باشد یا بیش از حد بی تحرک بماند، اکسیژن رسانی به بافت های آن قسمت کاهش پیدا می کند؛ در نتیجه اسیدلاکتیک ترشح می شود.حرکات و فشارهای ناشی از ماساژ منجر می شوند گردش خون در بدن سریع تر شده و سیستم لنفاوی نیز بهبود بیابد. وقتی جریان خون سریع می شود اکسیژن بیشتری به بافت ها می رسد و عضلات فعال تر خواهند شد.

کششی که ضمن ماساژ در بدن ایجاد می شود بر عضلات فشار وارد کرده و سموم دفع می شوند، به تدریج فشار عضله بر اعصاب درگیر، درد را کاهش می دهد؛ همچنین ماساژ عملکرد غدد درون ریز را تنظیم کرده و باعث می شود معده، کبد، کیسه صفرا و... تقویت بشوند.ضربه هایی که توسط ماساژ به بدن وارد می شوند فعالیت قلب را بیشتر کرده و بازتاب مثبتی بر روی شاخک های اعصاب قلب به وجود می آورند. به طور کلی ماساژ توان عضلات را بازسازی کرده و با ارتباط تحریک عصبی به تقویت قشر مغز منجر می شود.

ماساژ موجب فعال سازی فرآیندهای مختلف در سیستم عصبی مرکزی شده، رهبری وضعیت عملکرد قشری حسی حرکتی را تقویت کرده و باعث تقویت مکانیزم های تسهیل کننده می شود؛ در نتیجه نوسان امواج منفی آرام شده و ترکیبات مثبت ایجاد می شود.از مزایای دیگر ماساژ این است که به توزیع مناسب خون کمک کرده و فشار شریان ها را به حالت عادی باز می گرداند. پارکینسون درمان قطعی ندارد؛ اما کار درمانی و ماساژ در این زمینه نقش به سزایی ایفا می کند؛ زیرا مانع پیشرفت بیماری شده و محدودیت های حرکتی را کاهش می دهد.


منبع: هایپر جیم


مقالات فضای بستری بیماران:


داروهای اورژانس

مقالات بخش بستری

لباس فرم پرستاران

مقالات بخش بستری

تغذیه بیماران بستری

مقالات بخش بستری

بستری مجدد نوزادان نارس

مقالات بخش بستری

وظایف پرستاران اتاق عمل

مقالات بخش بستری

کنترل استرس هایپرگلایسمی

مقالات بخش بستری

مراقبت از بیمار در منزل

مقالات بخش بستری

بستری شدن کودک

مقالات بخش بستری

اتاق ایزوله

مقالات بخش بستری

پرستاران بخش بستری

مقالات بخش بستری

عواقب اضافه کاری پرستاران

مقالات بخش بستری

بستری کودک در بیمارستان

مقالات بخش بستری

روش‌های بستری بیمار

مقالات بخش بستری

سؤ تغذیه در بیماران بستری

مقالات بخش بستریفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


میکرونیدلینگ

پوست و مو

سینوزیت و جراحی سینوسی

گوش و حلق و بینی

کارکرد شنوایی

گوش و حلق و بینی

ساختار گوش

گوش و حلق و بینی

تمیز کردن گوش

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional