کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

تخلیه سینوس ها:


سینوزیت بیماری نیست و تنها التهاب و عفونتی است که در داخل حفره هایی در صورت شما ایجاد می شود. با شروع پاییز و کم کم فصل سرما این مشکل بیشتر به چشم می آید و گاهی به دلیل آب ریزش بینی و سردرد های مکرر زندگی شما را دچار اختلال می کند از جمله نشانه های سینوزیت تغییر رنگ مخاط بینی که البته بسته به درجات وشدت آن متفاوت است، اختلال در خواب به دلیل مشکل در تنفس، آبریزش و همچنین احساس درد در نواحی از صورت و همان طور که گفته شد سر درد در ناحیه پیشانی گاها سرفه و تب های نه چندان شدید و …. امروز در وبسایت “هاو کن یو” به شما روش های خانگی درمان و البته تخلیه سینوس ها را در منزل آموزش خواهیم داد که می تواند نه تنها صرفه جویی در زمان و هزینه باشد بلکه از شر تمامی این مشکلات هم بر بیایید.

۱- تنفس در بخار
بخار شاید یکی از بهترین روش ها برای تخلیه و در نهایت درمان سینوس ها باشد. تولید کردن بخار آب کار سختی نیست و از ظرف آب داغ گرفته تا حمام و یا وسایل تولید کننده بخار می توانید همگی را استفاده کنید تنها شما کاربران سایت “هاو کن یو” می بایست این کار را در محیطی  بسته انجام دهید تا تاثیر گذار باشید. به عنوان مثال یک ظرف آب داغ را آماده کرده و سپس سر خود را بالایآن نگه دارید و یک ملحفه یا … بر روی سر خود و ظرف بیندازید و سایر روش ها. بخار ناشی از این روش به راحتی از طریق دهان و بینی به سینوس های شما می رسد و در این مسیر با توجه به حرارت موجود به راحتی تمامی مخاط بینی را روان کرده و شما را مجیور به تخلیه آن ها از طریق بینی می کند.
اگر در این هر یک از این روش ها شدت بخار زیاد بود و تنفس را با مشکل مواجه می کرد بهتر است چند ثانیه هوای تازه را استشمام و مجدد کار خود را ادامه دهید. شما داخل آب داغ خود می توانید از روغن های گیاهی مختلف همچون اکالیپتوس، نعنا و … استفاده کنید تا تاثیر بیشتری بر رویند تخلیه مخاط ها بگذارند. تمامی این روغن ها برای مخلوط کردن با آب داغ با قیمت ناچیز در دارو خانه ها موجود است.

۲- محیط را مرطوب نگه دارید
باید بدانید که خشک شدن سینوس ها شرایط را وخیم می کند و باز هم بر شدت سینوزیت می افزاید پس تا درمان کامل ان باید محیط منزل را مرطوب نگه دارید. برای این منظور به راحتی میتوانید یک طرف یا کتری آب را مدام در حال جوش در منزل داشته باشید و یا اینکه از دستگاه بخور خانگی استفاده و خریداری کنید. این موضوع مخصوصا در زمان خواب و استراحت شما با مرتوب نگه داشتم مجاری تنفس به تخلیه شدن مخاط بسیار کمک می کند.

۳- از کمپرس دستمال گرم استفاده کنید
این روش هم بدونه هزینه، کارامد والبته بسیار موثر است.برای این کار شما کاربران سایت “هاو کن یو” یک دستمال را کمی مرطوب کرده و سپس مدتی داخل مایکرویو و یا زیر یک جسم سنگیم و گرم قرار دهید تا خوب گرم شود. سپس این دستمال گرم شده را مطابق شکل بر روی بینی و صورت خود بیندازید و تا سرد شدن آن منتظر بمانید و سپس این عمل را چندین بار با دستمال گرم تکرار کنید.


منبع: ها کن یو


مقالات گوش و حلق و بینی:


جراحی ترمیمی بینی

مقالات جراحی پلاستیک

مقابله با آسم

مقالات گوش و حلق و بینی

کلستاتوم گوش

مقالات گوش و حلق و بینی

پیشگیری از سینوزیت

گوش و حلق و بینی

عفونت لوزه

مقالات گوش و حلق و بینی

روش‌های عمل لوزه

گوش و حلق و بینی

عمل زیبایی بینی رینوپلاستی

مقالات جراحی پلاستیک

توصیه به سالمندان کم شنوا

گوش و حلق و بینی

خشک کردن گوش

مقالات گوش و حلق و بینی

علائم سینوزیت

گوش و حلق و بینی

ریفلاکس حنجره و حلق

گوش و حلق و بینی

جراحی اندوسکوپی حنجره

مقالات گوش و حلق و بینی

علائم لوزه سوم

مقالات گوش و حلق و بینی

پیشگیری از سرطان حنجره

مقالات گوش و حلق و بینیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


6 درمان خانگی برای سرگیجه

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

بالون و سینوپلاستی بینی

گوش و حلق و بینی

خواص درمانی کیوی

میوه ها و گیاهان
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional