کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ترمیم نوک بینی:


عبارت است از روشی برای رفع عیب نوک بینی بوسیله جراحی زیبایی که در آن دکتر منافی با جرح و تعدیل غضروف‌های (lower lateral) یا همان غضروف‌‌های نوک بینی، با رفع افتادگی و پهنی نوک بینی و نیز جلوگیری از افزایش بی‌رویه ارتفاع نوک بینی از صورت، شکل زیبا و دل پذیرتری به نوک بینی می‌دهد. با توجه به اینکه نوک بینی در تعیین زیبایی بینی بعد از عمل بینی نقش بسیار مهمی دارد و در واقع شخصیت بینی با شکل نوک بینی (Nasal Tip) و قسمت پشتی (Nasal Dorsum) بینی تعریف می‌شود، هر قدر در ایجاد زیبایی نوک بینی و ایجاد یک dorsum معقول بینی که در عین متعادل بودن به اندازه معقول باید عرض داشته باشد که مسیر عبور هوا را از بینی تامین نماید. در عین حال زیبا سازی نوک و نیز نگهداری راه هوایی مطمئن به وسیله روش تیپ پلاستی COST  که روش ابداعی دکتر منافی است و سالها نتایج درخشان آن در دست های همکاران عزیز بخصوص رزیدنت های سابق و همکاران قابل افتخار حال حاضر دکتر منافی، تامین می‌شود.

جزییات روش COST به شرح زیر است:
چون اکثر موارد بینی ایرانی‌ها دارای نوک افتاده است برای درمان این مسئله، ما طول قسمت فوقانی این غضروف‌ها را کوتاه‌تر می‌کنیم (Lateral Steel) و در واقع با انجام این کار در هر دو طرف نوک را کمی به بالاتر منتقل می‌کنیم. (مانند بالا کشیده شدن سر اسب توسط سوارکار وقتی که لجام اسب را کوتاه کرده و بالا می‌کشد). در واقع جراح موفق می‌تواند با کوتاه کردن قسمت فوقانی غضروف، نوک را بالاتر برده و نوک را در محل جدیدی تعریف کند. این کار چندین مزیت دارد از جمله:
دریچه‌های بینی بازتر شده و تنفس بیمار بهتر می‌شود. برای امتحان اگر شما با نوک انگشت تان نوک بینی‌تان را کمی بالاتر بکشید ملاحظه می کنید که تنفس‌تان بطرز شگرفی بازتر می‌شود. شکل نازیبای نوک بینی افتاده به وضعیت جوانانه‌تر و کمی سربالاتر تغییر می‌کند بدون آنکه به بینی حالت خوکی بدهد یا سوراخ ‌های بینی را خیلی نمایان کند. با کوتاه کردن قسمت سری این غضروف مقاومت آنرا در مقابل دم عمیق بیشتر می‌کند و با روش های کمکی دیگری که انجام می‌دهیم ثبات و قوام این غضروف را بیشتر هم می‌کنیم که عبور هوا از دریچه بینی به شکل موثری افزایش پیدا کند. همچنین با این روش از ایجاد بالا کشیدگی، کجی و ناهماهنگی در لبه پره های بینی بعد از رینوپلاستی، جلوگیری می‌شود.
بطور طبیعی با افزایش سن، به دلیل تحلیل رفتن آرواره‌ها و کاهش ارتفاع هر دو فک بالا و پایین، محل اتصال قسمت پایین بینی به بالای لب بالا کمی گودتر می‌شود و در نتیجه نوک بینی هم کمی نشست می‌کند و این مسئله باعث افزایش افتادگی نوک و نیز افزایش قوز بینی می‌شود. استفاده از روش COST از این مشکل نیز  پیشگیری می‌کند.
وقتی قسمت پایینی دو غضروف نوک به هم می‌رسند با هم از نوک تا محل اتصال لب کشیده می‌شوند که این مجموعه به نام کولومل نامیده می‌شود. در صورتی که قسمت فوقانی را کوتاه‌تر کردیم و کمی به قسمت تحتانی اضافه نمودیم. این مسئله ممکن است با افزایش طول کولومل یا کشیده تر دیده شدن سوراخ‌های بینی منجر شود که با ایجاد برش و روی هم لغزاندن (Cut and Overlap) قسمت تحتانی غضروف نوک (medial crurae) ارتفاع این قسمت نیز متعادل و متناسب شده و از ایجاد بینی با نوک خیلی بالا و حالت خوکی یا بینی با ارتفاع زیاد جلوگیری می‌شود.
نهایتا با ترکیب این دو شیوه واستفاده از روش COST  و نیز کمک گیری از سایر تکنیک های موثر می‌توان یک شکل زیبا و با ثبات برای نوک بینی ایجاد کرد.


منبع: دکتر علی منافی


مقالات گوش و حلق و بینی:


علایم کاهش شنوایی

مقالات گوش و حلق و بینی

سرطان حنجره

گوش و حلق و بینی

جراحی زیبایی بینی

مقالات جراحی پلاستیک

بسته شدن منافذ سینوس

گوش و حلق و بینی

زمان توانایی شنیدن جنین

گوش و حلق و بینی

مزایای عمل رینوپلاستی

مقالات جراحی پلاستیک

روش‌های عمل لوزه

گوش و حلق و بینی

ترمیم نوک بینی

مقالات جراحی پلاستیک

گوش میانی، ارتعاشات مفید

گوش و حلق و بینی

آشنایی با افت شنوایی

مقالات گوش و حلق و بینی

سینوزیت

مقالات گوش و حلق و بینی

عفونت گوش میانی

مقالات گوش و حلق و بینی

علائم لوزه سوم

مقالات گوش و حلق و بینی

کاهش PH گوش

مقالات گوش و حلق و بینی

مقابله با آسم

مقالات گوش و حلق و بینیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


درمان طبیعی سنگ لوزه

گوش و حلق و بینی

شستشوی جرم گوش

گوش و حلق و بینی

روش صحیح تمیز کردن گوش

گوش و حلق و بینی

6 درمان خانگی برای سرگیجه

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional