کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

تزریق بوتاکس و فلج صورت:


بوتاکس چه عوارضی برای پوست صورت ما دارد تزریق آن چه تغییراتی در صورت ایجاد می کند آیا می تواند باعث فلج صورت شود؟ در صورتی که بوتاکس توسط پزشک متخصص انجام شود، هرگز منجر به فلج دائمی صورت نخواهد شد. در ادامه با بخش مقالات جراحی پلاستیک کلینیک دکتر مروستی همراه باشید.

دکتر غلامرضا عشقی اظهار کرد: بوتاکس ماده‌ ای است که تزریق آن باعث کاهش فعالیت عضلاتی که بیش از حد فعال هستند، می‌ شود. وی افزود: این عضلات بیش فعال که از نوک بینی به سمت بالا و پیشانی و اطراف چشم‌ ها را شامل می‌ شود، در اثر فعالیت دچار چین و چروک شده و در زیبایی افراد اثر نا مطلوبی می‌ گذارد. با انجام بوتاکس چین و چروک حاصل از فعالیت بیش از حد عضلات از بین رفته و پوست کشیده می‌ شود. این متخصص پوست با بیان اینکه بیشترین متقاضیان انجام این عمل خانم‌ ها هستند، اظهار کرد: معمولا متقاضیان از سنین بالای ۳۰ و ۳۵ سال برای تزریق بوتاکس اقدام می‌ کنند.
عشقی در پاسخ به اینکه آیا بوتاکس موجب فلج دائمی صورت می‌ شود تاکید کرد: بوتاکس هیچ تاثیری بر فلج دائمی عضلات نداشته و عوارض حاصل از آن به صورت گذرا و کوتاه مدت است. عوارض ناشی از بوتاکس شامل افتادگی پلک، خارش بدن، تب خفیف، علائم شبه آنفلوانزا و ایجاد حساسیت است که تمام این عوارض کوتاه مدت بوده و طی یک تا دو روز از بین می‌رود.
عشقی افزود: بوتاکس‌ های ارزان قیمت و چینی که توسط افراد غیر متخصص مورد استفاده قرار می‌ گیرند، منجر به بروز عوارضی مانند دوبینی و حساسیت‌ های شدید می‌ شوند که برای فرد جبران ناپذیر است. وی با بیان اینکه در موارد بسیار کمی هنگام تزریق بوتاکس توسط متخصص عدم تقارن به وجود می‌ آید، اظهار کرد: این عدم تقارن به صورت موقت بوده و با ترمیم پزشک به حالت مطلوب باز می‌ گردد. تزریق بوتاکس به صورت پماد واقعیت نداشته و وجود خارجی ندارد. بهترین راه تهیه ماده بوتاکس داروخانه است که با ارائه نسخه پزشک تحویل داده می‌ شود. بیماران حاد قلبی، آلرژیک و رماتیسمی شدید به علت وجود بیماری مجاز به بوتاکس نیستند. در پایان در خصوص مدت زمان تاثیر بوتاکس بر چین و چروک صورت عنوان کرد: تاثیر بوتاکس حداکثر شش ماه بوده و پس از آن به حالت قبل بازمی‌ گردد. بنابراین افراد می‌ توانند هر شش ماه یک بار بوتاکس را تمدید کنند.


منبع: سلامتی


مقالات جراحی پلاستیک:


۵ دلیل برای پروتز سینه

مقالات جراحی پلاستیک

پزشک مناسب پروتز لب

مقالات جراحی پلاستیک

برش خوردن در جراحی بینی

جراحی پلاستیک

واکنش آلرژیک به مواد پروتز لب

مقالات جراحی پلاستیک

آمادگی قبل از تزریق بوتاکس

مقالات جراحی پلاستیک

بزرگ کردن سینه ها

مقالات جراحی پلاستیک

تغیرات حسی بعد از پروتز سینه

مقالات جراحی پلاستیک

پروتز سینه

مقالات جراحی پلاستیک

تاثیر خنده بر شکل بینی

مقالات جراحی پلاستیک

دفعات مجاز تزریق بوتاکس

مقالات جراحی پلاستیک

مشکلات تنفسی و جراحی بینی

مقالات جراحی پلاستیک

خطرات جراحی پروتز گونه

مقالات جراحی پلاستیک

عمل زیبایی فک و چانه

مقالات جراحی پلاستیک

دوره نقاهت پروتز سینه

مقالات جراحی پلاستیک

متخصص جراحی زیبایی بینی

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


خواص درمانی انار

میوه ها و گیاهان

مزایای میوه ها و سبزیجات

میوه ها و گیاهان

روزی که سردرد و سرگیجه دارید

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

ایمپلنت دندان

دندانپزشکی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional