کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

جراحی اندوسکوپی حنجره:


اغلب سرطان هاي حنجره در افراد بالاي ۶۰ سال اتفاق مي ا فتند. از علائم اوليه رايج آن زخيم شدن دائمي صدا است. اغلب در مراحل اوليه شناسايي مي شود و شانس خوبي براي درمان وجود دارد. در كل، هر چه سرطان پيشرفته تر باشد (بيشتر رشد كرده و منتشر شده باشد)، شانس موثر بودن درمان كمتر است. در ادامه با بخش مقالات گوش و حلق و بینی کلینیک مروستی همراه ما باشید.
حنجره چيست؟
حنجره قسمت بالايي ناي (مجراي هوا) است. حدودا ۵ سانتي متر طول دارد و گاهي چعبه صدا نيز ناميده مي شود. شما مي توانيد قسمت جلوي حنجره را كه با عنوان “سيب آدم” شناخته مي شود را در جلوي گردن، درست زير چانه احساس كنيد.
حنجره شامل تارهاي صوتي مي شود. اين تارها بافت ماهيچه اي V شكل شياردار در جداره داخلي حنجره هستند. زماني كه هوا از ميان آنها عبور مي كند مرتعش شده و صدا توليد مي كنند. در زمان دم، هوا از درون حنجر گذشته و از ناي به سمت ريه ها پايين مي رود. وقتي آب دهان خود را قورت مي دهيد، حنجره كمي به بالا مي آيد و يك زبانه غضروفي در انتهاي زبان كه اپى گلوت ناميده مي شود جلوي ورودي حنجره را مي بندد. با اين كار اطمينان حاصل مي شود كه غذا يا آشاميدني ها وارد مري (ازوفاگوس) شده و وارد ناي نمي شود.
سرطان چيست؟
سرطان بيماري سلول ها در بدن است. بدن از ميليون ها سلول كوچك تشكيل شده است. سلول ها در بدن انواع مختلفي دارند و به خاطر همين تنوع سلول ها سرطان ها نيز انواع مختلفي دارند. آن چه كه در همه سرطان ها مشترك است اين است كه سلولهاي سرطاني ناهنجار بوده و خارج از كنترل تكثير مي شوند. يك تومور بدخيم، توده يا بافت رشد يافته اي تشكيل شده از سلوهاي سرطاني است كه همچنان به تكثير شدن ادامه مي دهند. وقتي تورمورهاي بدخيم رشد مي كنند، به بافت ها و اندامهاي مجاور حمله كرده و سبب آسيب رساندن به آنها مي شوند.
تومورهاي بدخيم همچنين ممكن است به ديگر قسمت هاي بدن منتشر شوند. اين اتفاق زماني مي افتد كه برخي از سلول ها از تومور اوليه (ابتدايي) جدا شده و با جريان خون يا كانال هاي لنفاوي به ديگر قسمت هاي بدن منتقل شود. اين گروه هاي كوچك سلولي سپس مي توانند تكثير شده و تومورهاي ثانويه (متاستاز) را در يك يا چند جاي ديگر بدن شكل دهند. سپس اين تومورهاي ثانويه ممكن است رشد كرده و به بافت هاي مجاور حمله و به آنها آسيب برساند و دوباره گسترش يابد. برخي از سرطان ها جدي تر از بقيه بوده و برخي راحت تر درمان مي شوند (مخصوصا اگر در مراحل اوليه شناسايي شوند) و برخي نسبت به بقيه دورنماي بهتري دارند. بنابراين، سرطان فقط يك بيماري نيست. در هر مورد مهم اين است كه دقيقا بدانيم سرطان از چه نوعي است، تا چه حد بزرگ است و آيا به ديگر جاها سرايت كرده است يا نه. با اين اطلاعات معتبر مي توانيد ديدگاهي در مورد گزينه هاي درماني و دورنماي بيماري داشته باشيد.
سرطان حنجره چيست؟
سرطان حنجره گاهي laryngeal cancer نيز ناميده ميشود. برخي نيز آن را سرطان گلو مي نامند. با اين وجود، گلو شامل حنجره و ديگر ساختارهاي مجاور مي شود. سرطان حنجره نوعي از سرطان است كه فقط مي تواند در گلو اتفاق افتد. سرطان حنجره در كشورهاي توسعه يافته مثل انگلستان نادر بوده و در هر سال حدودا ۲۰۰۰ نفر به اين بيماري مبتلا مي شوند. در مردان چهار برابر متداول تر از زنان است. در افراد كمتر از ۴۰ سال نادر بوده و بيشتر در افراد بالاي ۶۰ سال متداول است.
سرطان حنجره انواع مختلفي دارد:
 از هر ۱۰ مورد سرطان حنجره ۹ مورد از نوع سرطان سلول سنگفرشي حنجره  هستند. اين نوع سرطان از سلول هايي كه در جداره داخلي حنجره قرار دارند به وجود مي آيد.
 انواع ديگر: انواع نادر سرطان هاي حنجره ديگر نيز وجود دارند كه از ديگر سلول هاي موجود در حنجره نشات مي گيرند. براي مثال، آدنوکارسینوم حنجره از سلول هايي كه در غدد كوچك موجود در جداره حنجره وجود دارند و مخاط ايجاد مي كنند، حاصل مي شود. انواع بسيار نادر ديگري نيز وجود دارند.

1  |  دکتر شبنم آذری  |  بازدید: 210نظر کاربران نظر شما:

نظر کاربران نظر شما:

نظر کاربران نظر شما:

دکتر محسن نراقینطر کاربر

دکتر محسن نراقی

متخصص گوش و حلق و بینی

021-88881376

دکتر سعید الله نوحینطر کاربر

دکتر سعید الله نوحی

فوق تخصص گوش

021-88719848

دکتر عباس قنبریاننطر کاربر

دکتر عباس قنبریان

متخصص گوش حلق و بینی

021-88140985

دکتر پرویز ارتفاعینطر کاربر

دکتر پرویز ارتفاعی

متخصص گوش و حلق و بینی

021-4457183

دکتر عباس غفارینطر کاربر

دکتر عباس غفاری

متخصص گوش و حلق و بینی

021-88140985

دکتر بهزاد عابدیننطر کاربر

دکتر بهزاد عابدین

متخصص گوش و حلق و بینی

021-26601967

دکتر رضا فرسانطر کاربر

دکتر رضا فرسا

متخصص گوش و حلق و بینی

021-22541509

دکتر علی ابراهیمینطر کاربر

دکتر علی ابراهیمی

متخصص گوش حلق و بینی

021-88622443

دکتر سروش پیام یارنطر کاربر

دکتر سروش پیام یار

متخصص گوش و حلق و بینی

021-22580759

دکتر هادی سرمستنطر کاربر

دکتر هادی سرمست

متخصص گوش و حلق و بینی

021-22793025

کلینیک میرداماد

کلینیک میرداماد


کلینیک گوش و حلق و بینی

پلی کلینیک شبانه روزی ساج

پلی کلینیک شبانه روزی ساج


گوش و حلق و بینی

کلینیک راشا

کلینیک راشا


گوش و حلق و بینی

مقالات مرتبط با گوش و حلق و بینی:

فیلم های مرتبط با گوش و حلق و بینی:

نمایش سنگ لوزه

نمایش سنگ لوزه

گوش و حلق و بینی

آناتومی حلق و حنجره

آناتومی حلق و حنجره

گوش و حلق و بینی

آناتومی گوش

آناتومی گوش

گوش و حلق و بینی

مکانیسم سیستم شنوایی

مکانیسم سیستم شنوایی

گوش و حلق و بینی

فرق بین حلق و حنجره

فرق بین حلق و حنجره

گوش و حلق و بینی

شستشوی سینوس با FLO

شستشوی سینوس با FLO

گوش و حلق و بینی

توضیح نودل تیروئید

توضیح نودل تیروئید

گوش و حلق و بینی

دمو ریل خدمات کلینیک

دمو ریل خدمات کلینیک

مطالب مهم پزشکی

معرفی باکتری ها

معرفی باکتری ها

گوش و حلق و بینی

شبکه های اجتماعی کلینیک:

درباره بنیاد کلینیک دکتر مروستی

شبکه اجتماعی تلگرام:

در کانال تلگرام کلینیک دکتر مروستی مقالات گوناگون و بروزترین فیلم های پزشکی در زمینه های مختلف از جمله گوش و حلق و بینی، جراحی پلاستیک، پوست و مو، زیبایی، دندانپزشکی، شنوایی سنجی، اطلاعات دارویی و غیره را می توان مشاهد کرد.

درباره بنیاد کلینیک دکتر مروستی

شبکه اجتماعی آپارات:

در کانال آپارات دکتر مروستی مقالات گوناگون و بروزترین فیلم های پزشکی در زمینه های مختلف از جمله گوش و حلق و بینی، جراحی پلاستیک، پوست و مو، زیبایی، دندانپزشکی، شنوایی سنجی، اطلاعات دارویی و غیره را می توان مشاهد کرد.

درباره بنیاد کلینیک دکتر مروستی

شبکه اجتماعی اینستاگرام:

در اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی مقالات گوناگون و بروزترین فیلم های پزشکی در زمینه های مختلف از جمله گوش و حلق و بینی، جراحی پلاستیک، پوست و مو، زیبایی، دندانپزشکی، شنوایی سنجی، اطلاعات دارویی و غیره را می توان مشاهد کرد.

خدمات کلینیک:

گوش و حلق و بینی
جراحی پلاستیک
دندانپزشکی
پوست و مو
شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی و سرگیجه شناسی
داروخانه
بخش بستری

کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional