کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

جراحی بینی با تامپون:


تامپون بینی یک پانسمان کوچک و باریک می باشد که بعد از عمل جراحی بینی به منظور جلوگیری از خونریزی بعد از عمل، داخل بینی جاگذاری می شود. جراحی بینی هم شامل جراحی زیبایی و هم شامل جراحی درمانی می شود. همه روزه افراد بسیار زیادی به منظور های مختلفی تن به عمل جراحی بینی می دهند. برای جراحی بینی روش های مختلفی وجود دارد که لازم است قبل از عمل کردن از انواع آنها آگاه شوید. یکی از این عمل ها جراحی بینی با استفاده از تامپون است. در ادامه به بررسی این نوع عمل خواهیم پرداخت.

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی (تغییر شکل بینی)، به‌ منظور بهبود ظاهر بینی صورت می‌ پذیرد، به‌ نحوی‌ که ظاهر بینی هماهنگی بیشتری با دیگر اجزاء صورت به دست آورد و عملکرد آن نیز حفظ یا بهتر از قبل ‌شود. در گذشته، یکی از جنبه‌ های منفی عمل جراحی بینی، روند ناراحت‌ کننده بهبودی آن بود. به‌ منظور کنترل عوارض جانبی این روش، جراح از یک روش شناخته‌ شده‌ ای تحت عنوان “پانسمان بینی” استفاده می‌ نمود.

پانسمان بینی هر چند در ظاهر ناخوشایند بود اما پس از جراحی بینی امری متداول تلقی می‌ گردید، خواه جراحی به‌ منظور زیبایی انجام شده باشد و خواه به ‌منظور بهبود عملکرد و رفع انسداد بینی، در این حالت بیمار مجبور بود با پانسمان بینی کنار بیاید تا نتیجه دلخواه به دست آید. برخی از افراد در طول استفاده از تامپون بینی، احساس ناخوشایندی دارند، ولی آن‌ قدری نیست که بیمار نتواند تحمل نماید، بخصوص زمانی که قرار است بعد از جراحی ظاهر فرد زیباتر و متناسب‌ تر گردد.

علل استفاده از تامپون بینی
تامپون از جمله اقلام مورد نیاز پس از جراحی بینی است که توسط پزشک معالج درون بینی بیمار قرار داده می شود. استفاده از تامپون برای همه عمل های بینی ضروری نیست و پزشک در برخی موارد از تامپون استفاده می کند که البته استفاده از آن مزایایی را نیز برای بیمار به همراه دارد.

جراحان معمولاً از تامپون یا باند مخصوص در داخل بینی پس از عمل جراحی تیغه بینی استفاده می‌ کنند. در این شرایط اگر جراح اصلاح خاص بر روی تیغه بینی انجام نداده باشد، نیازی به استفاده از تامپون یا باند مخصوص نیست. مزایای ناشی از استفاده تامپون بینی مشابه اسپلینت یا گچ گرفتن بینی است که پس از جراحی رینوپلاستی انجام می‌ شود. به این ترتیب تامپون بینی می‌ تواند مقدار ورم ایجاد شده در ناحیه بینی را محدود کرده و از تیغه بینی تا زمان بهبود آن حمایت کند. توجه داشته باشید انتخاب تامپون یا اسپلینت بستگی به اولویت‌ ها و ترجیح جراح و شرایط درمان مورد نظر وی دارد.
– وارد کردن فشار به غشای تیغه بینی به منظور ترمیم مستقیم استخوان و اجتناب از جمع نشدن خون زیر سطح پوست
– حفظ فشار در برابر نواحی تحت درمان به منظور کاهش خونریزی پس از عمل جراحی
– وارد کردن فشار مناسب به تیغه میانی جهت نگه داشتن آن در موقعیت مناسب
به منظور دستیابی به این اهداف، متخصصین جراحی بینی از یک نوع باند مخصوص در داخل بینی در صورت نیاز استفاده می‌ کنند. این باندها دارای ظاهر و اندازه‌های مختلف هستند و معمولاً از مواد اسفنجی شکل و با سوراخ‌ های بسیار ریز ساخته می‌شوند. علاوه بر این امروزه انواع مختلف تامپون‌ها وجود دارند که امکان استفاده از آنها با توجه به تجربه و انتظارات جراح پس از عمل جراحی بینی وجود دارد.


منبع: دکتر سلام


مقالات گوش و حلق و بینی:


عمل جراحی تمپانوپلاستی

مقالات گوش و حلق و بینی

سوالات گوش و حلق و بيني

مقالات گوش و حلق و بینی

درمان سنگ لوزه

مقالات گوش و حلق و بینی

عمل برداشتن لوزه های حلقوی

مقالات گوش و حلق و بینی

کم شنوایی حسی - عصبی

گوش و حلق و بینی

خشکی بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

داروهای ضد سرفه

گوش و حلق و بینی

سرفه های شبانه

مقالات گوش و حلق و بینی

درمان سینوزیت

گوش و حلق و بینی

گوش و حلق و بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

شکستگی بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

شایع‌ترین صدمات گوش

مقالات گوش و حلق و بینی

گوش و ساختار گوش

گوش و حلق و بینی

کبودی بعد از عمل بینی

مقالات گوش و حلق و بینیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


تزریق بوتاکس به لب

جراحی پلاستیک

تست فرکانس شنوایی

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

 عصب کشی دندان

دندانپزشکی

علائم سرطان تیروئید

گوش و حلق و بینی

علائم سرطان تیروئید

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional