کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

جراحی ترمیمی سینه:


ترمیم سینه به دلایل مختلفی توسط افراد انجام می شود. علل مختلفی وجود دارند که موجب می شوند تا بانوان مجبور باشند قسمتی و یا تمام سینه خود را تخلیه کنند؛ از دست دادن سینه ها موجب می شود تا فرد از نظر ظاهری تفاوت هایی را با دیگران داشته باشد؛ این امر موجب بروز برخی اختلالات به ویژه افسردگی و از بین رفتن اعتماد به نفس در فرد می شود. در این موارد استفاده از جراحی ترمیمی سینه بهترین روش درمان است. البته جراحی ترمیمی سینه به منظور زیبایی هم انجام می شود. در ادامه با مقالات کلینیک دکتر مروستی همراه باشید.
جراحی ترمیمی سینه راهی برای رهایی از مشکلات در این افراد می باشد که امروزه کاربرد بسیاری دارد و علم پزشکی نیز پیشرفت های چشمگیری در این زمینه داشته است و کمک می کند تا فرد زیبایی ظاهری و طبیعی خود را به دست آورد. هدف از بازسازی پستان باز گرداندن سلامتی و اصلاح تغییرات ظاهری بدن است. از این روست که امروزه بسياري از زنان مبتلا به سرطان، تحت انجام جراحي محافظه كارانه قرار مي گيرند، بدين معنا كه قسمت عمده بافت پستان حفظ شده و تنها قسمتي از آن برداشته مي شود. اما هنوز هم تعداد قابل توجهی از بيماران تحت عمل ماستكتومی قرار مي گيرند، يعني كل بافت پستان برداشته مي شود.
به هر حال اگر شما جزء آن دسته از بيماراني هستيد كه كل پستان آنها برداشته شده است، ممكن است بخواهيد بازسازي پستان براي شما انجام شود يا ممکن است پس از یک مدت طولانی، خود و اطرافيانتان بتدريج به اينكه يك پستان داشته باشيد عادت کرده باشيد و فكر كنيد كه تحمل يك عمل جراحي نسبتا بزرگ ديگر براي بازسازي پستان، ارزش ندارد. اما هنوز بسياري از زنان فكر مي كنند كه نداشتن پستان آنقدر آزار دهنده است كه ترميم آن ارزش تحمل ناراحتي و درد يك عمل جراحي ديگر را دارد. اگر مي خواهيد براي شما بازسازي پستان انجام شود، قبل از انجام جراحي با جراح و انكولوژيست خود صحبت كنيد. بايد بدانيد كه بازسازي پستان عمل نسبتا بزرگي است. امروزه بزرگ‌ کردن یا کوچک‌ کردن سینه و ترمیم سینه‌ ای که در اثر حادثه و بیماری و به ویژه سرطان سینه آسیب دیده است، امید را در زنان برای ترمیم این عارضه زنده کرده است. امروزه سرطان سینه یکی از بیماری های شایع در میان خانم ها است بطوری که سن ابتلا به آن کاهش یافته است. با وجود اینکه در حال حاضر به دلیل مراجعه بانوان در مراحل اولیه (که توده کوچک است و این اجازه را به پزشکان می دهد که بدون برداشتن کامل سینه، سرطان این عضو را درمان کنند)، کمتر مجبور به برداشتن سینه برای درمان سرطان سینه می شویم، اما گاهی مواقع به دلیل بزرگ بودن توده یا خصوصیات و نحوه ی رشد آن نمی توان سینه را نگه داشت و برداشتن کامل سینه لازم می شود.

روش های بازسازی پستان:
۱) استفاده از پروتز
ايمپلانت ها يا پروتزهای پستانی در واقع به شكل كيسه هايی از جنس سيليكون هستند كه داخل آن می تواند مایع سرم نمكی و يا ژل سيليكون استريل باشد. از آنجا كه اين ايمپلانت ها پشت عضلات جدار قفسه سينه گذاشته مي شود، گذاشتن پروتز مانعي براي تشخيص عود سرطان در محل عمل ايجاد نمي كند. به طور كلي جاگذاری ايمپلانت پستانی عوارض زيادی ندارد. از معدود عوارض گذاشتن ايمپلانت مي توان به عفونت محل عمل اشاره كرد. در اين موارد منطقه اي كه پروتز گذاشته شده است، سفت مي شود و پوست روي آن قرمز و جمع مي شود. مزيت مهم ايمپلانت اين است كه نيازي به برداشتن بافت از جاي ديگري از بدن فرد نيست.

۲) بازسازی با استفاده از بافت خود بدن:
روش های مختلفی برای بازسازی سینه وجود دارد. یکی از بهترین روش ها برای جراحی ترمیمی سینه استفاده از بافت های بدن خود فرد است؛ در این عمل با استفاده سایر بافت های بدن پزشک معالج شروع به بازسازی پستان های فرد می کند. استفاده از پوست بدن و نسج زیر ناف در این عمل بسیار شایع است. روش هاي اصلي بازسازي با استفاده از نسج پستان كه امروزه بيشتر مورد توجه مي باشد شامل جايگزيني نسج پستان با پوست، نسج زيرجلد (با يا بدون عضله) از نسج پايين شكم (زير ناف) و يا جايگزيني با پوست، نسج زير جلد و عضله از پشت قفسه سينه است. انتخاب نوع هر يك از اين جراحي ها به شرايط بيمار و نيز بيماري اوليه او بستگي دارد. در بيماران ديابتي و يا سيگاري بازسازي پستان همواره با احتمال خطر كم خوني نسج جايگزين شده و عدم بهبودي زخم ها همراه است. از طرفي بيماراني كه در معرض احتمال بسيار بالايي از عود هستند بهتر است هرگز پستان خود را بازسازي نكنند.


منبع: دکتر سلام


مقالات جراحی پلاستیک:


موارد مصرف استفاده از بوتاکس

مقالات جراحی پلاستیک

محل قرار دادن پروتز سينه

مقالات جراحی پلاستیک

هزینه تزریق دیسپورت

مقالات جراحی پلاستیک

عمل پروتز دائمی لب

مقالات جراحی پلاستیک

سن مجاز استفاده از پروتز سینه

مقالات جراحی پلاستیک

معايب پروتز سینه آب نمكی

مقالات جراحی پلاستیک

مدت زمان ماندن پروتز سینه

مقالات جراحی پلاستیک

حاملگی و پروتز سینه

مقالات جراحی پلاستیک

علت عمل جراحی پروتز سینه

مقالات جراحی پلاستیک

عمل‌ زیبایی تزریق بوتاکس

مقالات جراحی پلاستیک

ناگفته ‌های پروتز سینه

مقالات جراحی پلاستیک

هزینه تزریق بوتاکس و درمان تعریق

مقالات جراحی پلاستیک

پروتز سینه آب‌ نمکی

مقالات جراحی پلاستیک

 عوارض جراحی نامناسب پروتز سینه

مقالات جراحی پلاستیک

جراحی پلاستيك بينی، افراد مسن

مقالات جراحی پلاستیکفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


مبارزه با سینوس ها

گوش و حلق و بینی

اندسکوپی بینی

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional