کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

جراحی زیبایی بینی:


دکتر کاووس مشیری فوق تخصص جراحی پلاستیک می گوید: اغلب مراجعه کنندگان با هدف کاذب کوچک کردن بینی تمایل به جراحی های بینی دارند در صورتی که جراحی غیر ضروری باعث کاهش کارایی بینی می شود. در ادامه با بخش مقالات گوش و حلق و بینی کلینیک مروستی همراه باشید.
امروزه جراحی های زیبایی بینی در میان زنان و مردان مورد توجه زیادی قرار گرفته است که این افراد شامل دو دسته می شوند، برخی از آن ها به علت نیازهای واقعی پزشکی و اشکالات موجود در راه های تنفسی، ظاهر بینی مراجعه می کنند و برخی دیگر به عنوان تفنن این جراحی ها را انجام می دهند. وی با بیان اینکه جراحی های زیبایی بینی بیشتر در گروه سنی 18 تا 25 سال شایع است، اظهار می دارد: 80 درصد مراجعان جراحی های زیبایی در گروه سنی 18 تا 25 سال را زنان و 20 درصد را مردان تشکیل می دهند، همچنین 10 درصد کل مراجعان برای جراحی های زیبایی بینی مردان و زنان بالای 40 سال هستند که نسبت مردان به زنان در  این گروه سنی تقریبا با یکدیگر برابر است.
دکتر مشیری می گوید: قشرجوان به ویژه افرادی که برای تفنن و نه الزامات پزشکی برای جراحی بینی مراجعه می کنند ، دارای عقیده مشترکی هستند که بر اساس آن معتقدند بینی را باید کوچک کرد تا زیبا شود اما باید گفت که حجم بینی در چهره شرقی ها نباید از حد معینی کوچکتر باشد چون این خود موجب عدم تناسب در چهره می شود.
عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران تصریح می کند: بینی کوچک با چهره ایرانی به ویژه در زنان ایرانی همخوانی و تناسب ندارد و باید از حداقل حجم مناسب برخوردار باشد در صورتی که اغلب افراد به دنبال کوچک کردن این عضو هستند و این کوچک کردن نه تنها سبب زیبایی نمی شود بلکه کارایی بینی وعمل تنفس را کاهش می دهد.
وی ادامه می دهد: مسئله کوچک کردن و داشتن بینی کوچک باید از ذهن ایرانی ها حذف شود چون بینی متوسط، متناسب و حتی بزرگ؛ سالم تر و زیباتر از یک بینی کوچک با عدم کارایی و کمبود فیزیولوژیک خواهد بود.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه کوچک کردن بینی از حد معین آن ضد زیبایی است و بینی باید حجم کافی داشته باشد تا بتواند تناسب چهره را پوشش دهد، می گوید: نیازهایی که به دنبال آنها جراحی بینی لازم و اجتناب ناپذیر می شود شامل انحراف مادرزادی و ژنتیک بینی، ضربه دیواره میانی بینی است که تنفس را مختل می کند و همچنین در صورت عدم تناسب بینی به خاطر برخی بیماری هایی نظیر تومور و جذام، نیاز پزشکی محض برای جراحی زیبایی بینی وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه مشاهده می شود، اغلب افرادی که برای این جراحی ها مراجعه می کنند بینی سالمی دارند و فقط با هدف کاذب کوچک کردن بینی به پزشکان مراجعه می کنند، می افزاید: وظیفه یک پزشک مسوول که لزوما باید تخصص و فوق تخصص این رشته را داشته باشد این است که موارد مراجعه های کاذب و غیر ضروری را از لیست عمل جراحی حذف کند و موارد مورد نیاز را هم با ذکر عواقب و عوارض احتمالی کاملا بیمار را آگاه کند.
این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی می گوید: عوارض احتمالی جراحی های زیبایی بینی شامل کوچک شدن بیش از حد بینی، کاهش کارایی تنفسی ، حسی ، بویایی و همچنین کاهش نقش تصفیه کننده و مرطوب کننده هوای تنفسی است که در همه جراحی  های بینی بویژه عمل های غیر ضروری مشاهده شده است.مقالات گوش و حلق و بینی:


نشانه های دیگر جرم گوش

گوش و حلق و بینی

قبل از جراحی زیبایی بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

آلرژی و عفونت گوش

گوش و حلق و بینی

خون دماغ شدن

مقالات گوش و حلق و بینی

دستکاری بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

جراحی زیبایی بینی استخوانی

مقالات گوش و حلق و بینی

بینی عروسکی

مقالات گوش و حلق و بینی

ناشنوایی و کم شنوایی

مقالات گوش و حلق و بینی

قبل و بعد از عمل بینی

مقالات جراحی پلاستیک

بيماری های حنجره

مقالات گوش و حلق و بینی

علایم کاهش شنوایی

مقالات گوش و حلق و بینی

عوارض بزرگی لوزه‌ها

مقالات گوش و حلق و بینی

جراحی سپتوپلاستی

مقالات گوش و حلق و بینی

بد شنوایی

گوش و حلق و بینی

روش انجام عمل لوزه

مقالات گوش و حلق و بینیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


بخشی از گوش

گوش و حلق و بینی

دمو ریل خدمات کلینیک

مطالب مهم پزشکی

5 دلیل تضعیف مو

پوست و مو

افت شنوایی

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

حفره بینی و سینوس

گوش و حلق و بینی

لمینت دندان

دندانپزشکی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional