کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

خواص درمانی به:


«به» يک ميوه پرخاصيت بوده و از درختي با ارتفاع حداكثر ۵ متر حاصل مي‌شود. درخت به شبيه درخت سيب بوده و در فصل پاييز ميوه می دهد، تخم ميوه به را به دانه گويند كه اثر درمانی آن بسيار زياد است. برگ، ميوه، دانه و ساير قسمت‌هاي درخت به دارای خاصيت درمانی بوده و به، به صورت خام، پخته، شربت، مربا، ژله، كمپوت و جوشانده مصرف می شود و به‌طور كلي براي تقويت قلب و اعصاب بسيار مفيد است. فيبر موجود در ميوه به نيز خواص درمانی داشته و مربای آن ضد نفخ بوده بر خلاف خود به كه نفاخ است. به دارای ويتامين های A، B و C و همچنين املاحی مانند پتاسيم، روی، فسفر، كلسيم، آهن، منيزيم و سلنيوم است لذا از آنجايي كه يک مولتی ويتامين كامل محسوب می شود برای درمان لاغري و جلوگيری از چاقی مصرف اين ميوه توصيه می شود. «به» همچنين دارای ويتامين E و آنتی اكسيدان بوده و جلوی سرطان را می گيرد.

سلامت پوست و مو
جوشانده «به» دانه روی پوست برای ترک لب، پوست و ناراحتی های بواسير بسيار مناسب بوده و جوشانده برگ درخت به برای پانسمان سطح بدن و شست و شوی چشم به كار می رود. به براي كساني كه عرق بدن آن ها بدبو است نيز مفيد است و مشكلشان را رفع می كند. يک ليوان آب به، به همراه نصف ليوان روغن زيتون زمانی كه جوشانده شوند روغن به تهيه می شود؛ مالش روغن به، به بدن برای شوره سر و سوزش دهان مفيد است.

سلامت دستگاه گوارش
تانن موجود در به در معالجه اسهال و ورم روده بسيار موثر است، به دانه نيز ورم معده را رفع كرده و می توان ۴ گرم به دانه را با سه چهارم ليوان آب مخلوط كرد و پس از هم زدن و ايجاد حالت ژلاتينی برای رفع معده درد آن را استفاده كرد. جوشانده برگ به قابض است و در هضم موثر واقع می شود. آب به مخلوط با شكر نيز در معالجه معده و روده موثر است. به همچنين برای اسهال مزمن، خلط خوني و ورم كبد مفيد و اين مشكلات را در افراد دچار اين بيماری ها رفع می كند. زنان باردار نيز براي رفع مشكل تهوع در اين دوران می توانند به مصرف كنند. جوشانده برگ به بهترين راه درمان عصبانيت است. ويتامين B موجود در به نيز سبب آرامش اعصاب و تقويت قلب می شود.

رفع بی خوابی
جوشانده برگ درخت «به» بی خوابی را درمان كرده و در صورتی كه اين جوشانده طی ۱۰ دقيقه تهيه شود و با شكوفه نارنج شيرين مخلوط شود و قبل از خواب افرادی كه دچار بی خوابی هستند آن را مصرف كنند ديگر دچار مشكل اختلالات خواب نمی شوند. دم كرده شكوفه «به» به اضافه عرق بهار نارنج نيز برای خواب آوری مناسب است.

درمان سرماخوردگی
لعاب خيس كرده به دانه گلودرد را تسكين و سرفه را درمان می كند. همچنين برای رفع عطش، سوزش دهان و گرفتگی صدا، خوردن به دانه بسيار موثر است.

سلامت روان
جوشانده برگ به بهترين راه درمان عصبانيت است. ويتامين B موجود در به نيز سبب آرامش اعصاب و تقويت قلب می شود.


منبع: بیتوته


مقالات خواص میوه ها و گیاهان دارویی:


خواص درمانی روغن کنجد

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص درمانی به

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص درمانی دارچین

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص درمانی پوست سیب

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص پوست موز

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص درمانی ملون

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص درمانی زرشک

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص درمانی انبه

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص درمانی آب خیارشور

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص درمانی روغن گیاهی کانولا

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص درمانی پوست پرتقال

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص درمانی كلم بروكسل

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص درمانی کرن بری

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص درمانی چغندر

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص درمانی کدو سبز

مقالات میوه ها و گیاهانفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


درخشندگی پوست

پوست و مو

12 میوه سالم برای چشم

میوه ها و گیاهان

ماکرودرمابرژن

پوست و مو

علائم بیماری لوزه

گوش و حلق و بینی

حذف موی دائمی

پوست و مو
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional