کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

داروها و درمان عوارض عفونت لثه:


طبق تحقیقات دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان دارویی که برای بازسازی استخوان در بیماران مبتلا به پوکی استخوان استفاده میشود، ممکن است در درمان افرادی که به خاطر عفونت لثه دچار زخم و تحلیل استخوان شده اند نیز مفید باشد. این پژوهش که به صورت آنلاین و چاپی در New England Journal of Medicine منتشر شد، 40 بیمار مبتلا به پریودنتیت مزمن و شدید را که جراحی لثه داشته و تزریق روزانه تری پاراتید یا دارونما دریافته کرده اند را مورد بررسی قرار داد. شرکت کنندگان به مدت شش هفته مکمل ویتامین دی و کلسیم نیز دریافت می کردند. این محققان به مدت یک سال وضعیت شرکت کنندگان را بررسی کرده و با استفاده از پرتوی ایکس استخوان فک آنها را معاینه کرده و فاکتورهای دیگر را نیز اندازه گیری کردند تا کارایی این دارو مشخص شود.
بیمارانی که تری پاراتید دریافت می کردند ظرف یک سال 29 درصد افزایش استخوان نشان دادند و در گروهی که دارو نما مصرف کرده بودند تنها 3 درصد افزایش استخوان دیده شد. همچنین در گروه اول مقدار کاهش عمق پروب بیشتر بوده و سطح اتصال لثه (مقدار فاصله بین بافتهای متصل لثه و یک نقطه ثابت از دندان) بیشتر بود. تری پاراتید یک داروی آنابولیک است به این معنی که رشد را تقویت میکند و در این مورد تحریک رشد استخوان اتفاق افتاده است. این مقاله نتایج مهمی را نشان میدهد چون بیماری لثه یکی از شایعترین دلایل از دست دادن دندان در بزرگسالان بوده و با انواع مشکلات پزشکی دیگر مرتبط است.
دکتر جیل باشوتسکی (Jill Bashutski) استادیار و مولف اصلی این مقاله میگوید: "این رویکرد جدید درمان بیماری لثه این امکان را برای ما فراهم می کند که بخشی از استخوانی که به علت بیماری لثه تحلیل رفته است، بازسازی کنیم. هدفی که در این مرحله دستیابی به آن بسیار دشوار است. نرخ موفقیت درمانهای حال حاضر برای رشد مجدد استخوان اطراف دندانی که تحت تاثیر بیماری لثه قرار گرفته است، محدود است. "
دکتر لاری مک کاولی پروفسور و رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه میشیگان و محقق اصلی مقاله میگوید: "من فکر میکنم یک جنبه واقعا جالب این مقاله این است که حتی یک دوز کوچک از این دارو فوایدی به دنبال دارد که حداقل یک سال تاثیر آن باقی می ماند. "
وی می گوید قدم بعدی برای محققان بررسی این موضوع است که آیا این درمان را میتوان به صورت موضعی به استخوان هدف رساند، مثلا برای کمک به رشد استخوان در اطراف ایمپلنت دندان از آن استفاده کرد.


منبع: شفاگستر


مقالات دندانپزشکی:


ابتلا به هپاتیت B

مقالات دندانپزشکی

ارتودنسی و ریشه دندان

مقالات دندانپزشکی

ترس از دندانپزشکی

مقالات دندانپزشکی

انواع دستگاه‌های ارتودنسی

مقالات دندانپزشکی

پرکردن دندان، عصب کشی

مقالات دندانپزشکی

افتادن روکش دندان

مقالات دندانپزشکی

استفاده از ریتینر در ارتودنسی

مقالات دندانپزشکی

جرم گیرى و آسیب دندان

مقالات دندانپزشکی

انواع ایمپلنت دندان

مقالات دندانپزشکی

تاثیر شغل روی دندان ها

مقالات دندانپزشکی

لیفت پیش از ایمپلنت دندان

مقالات دندانپزشکی

دندان قروچه

مقالات دندانپزشکیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


تزریق ژل به لب

جراحی پلاستیک

مدل ساختار حنجره

گوش و حلق و بینی

نحوه تشخیص سرطان تیروئید

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional