کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

درباره جراحی پلاستیک بینی:


امروزه همه مردم به دنبال به دست آوردن زیبایی و جذابیت اند و جراحی پلاستیک بینی یکی از شایع ترین جراحی های زیبایی است که امروزه انجام می شود.
تاریخچه جراحی پلاستیک بینی:
در حدود 2500 سال پیش برای اولین بار پزشک هندی به نام  سوشروتا بازسازی بینی را انجام داد. به دلیل اینکه در آن زمان ها در هند بینی مجرمان را می بریدند جراحان تبحر زیادی در ترمیم بینی پیدا کرده بودند. از اوایل قرن نوزدهم، جراحی پلاستیک بینی توسط  ژاک ژوزف و دیفن باخ آغاز و در قرن بیستم جراحی پلاستیک بینی تکامل یافت و روش باز جراحی پلاستیک بینی در نیمه دوم قرن بیستم معرفی شد.
روش های انجام جراحی پلاستیک بینی:
جراحی پلاستیک بینی به صورت دو روش اصلی روش باز و روش بسته انجام می شود که در روش باز، برشی روی دیواره بینی داده می شود و دیگر برش ها در داخل بینی انجام می شود و در روش بسته همه برش ها در داخل بینی صورت می گیرد که البته در صورتی که نیاز باشد سوراخ های بینی تغییر کند در هر دو روش برش هایی در دو طرف سوراخ های بینی ایجاد می شود. در مورد جراحی پلاستیک بینی به روش لیزر باید گفت لیزر در جراحی پلاستیک بینی کاربرد محدودی دارد.

چه عواملی در نتیجه گیری مطلوب موثر است؟
به طور کلی سه عامل در نتیجه جراحی پلاستیک بینی تاثیر زیادی دارند:
1- طبیعت بینی:
سه بافت پوست و استخوان و غضروف در طبیعت بینی بسیار موثر است. برای مثال استخوان بسیار کوچک در بالای بینی و یا پوست ضخیم و چربی  در جراحی محدودیت هایی ایجاد می کند.
2- تکنیک جراحی:
این عامل بسیار موثر در نتیجه گیری  کاملا به جراح پلاستیک بینی بستگی دارد و جراح پلاستیک بینی باید تبحر و  دانش کافی برای  انجام تکنیک های مختلف متناسب با بینی را داشته باشد
3- مراقبت های پس از جراحی:
پس از جراحی پلاستیک بینی توصیه هایی توسط پزشک به بیمار تجویز می شود که رعایت آن ها در نتیجه گیری مطلوب بسیار مهم است
جراحی پلاستیک بینی عمل بسیار ظریفی است و  آمیزه ای از علم و هنر است و پزشک قبل از عمل بینی باید خواسته و انتظارات بیمار را گوش دهد و بیمار را از مراحل و چگونگی جراحی آگاه کند و بیماران نباید انتظارات غیر واقعی از جراح پلاستیک بینی خود داشته باشد. جراح پلاستیک بینی نقش بسیار پر رنگی در این میان دارد.
جراحی پلاستیک بینی بهتر است پس از اتمام سن رشد انجام شود زیرا قبل از آن زمان، در سن رشد ساختمان بینی نیز رشد دارد و ممکن است مشکلاتی به وجود آید. برخی عمل ها بهتر است همزمان با جراحی پلاستیک بینی انجام شود مانند اصلاح و ترمیم انحراف تیغه بینی، برداشتن پولیپ ها که البته اگر پولیپ ها زیاد و با سینوزیت همراه باشد باید آن ها را چند ماه قبل از جراحی پلاستیک بینی برطرف کرد، کوچک کردن سوراخ های بینی و ...
سه بافت اصلی بینی که در بالا نام بردیم به بینی شکل می دهند و مهم ترین آن بافت ها پوست است که در نتیجه عمل نقش بسیار مهمی دارد و بینی که پوست ضخیمی دارد بینی گوشتی  نامیده می شود و بینی های گوشتی را نمی توان به میزان زیاد کوچک کرد و همچنین بینی های بسیار بزرگ را نیز نباید یکباره بسیار کوچک کرد.
انتخاب جراح:
انتخاب یک جراح پلاستیک خوب یک اقدام بسیار مهم در زندگی است و در انتخاب جراح پلاستیک باید نهایت دقت را داشته باشیم زیرا تغییر در شکل ظاهری صورت در زیبایی نقش اساسی دارد و جراح پلاستیک بینی علاوه بر دانش و تجربه کافی باید هنر این جراحی را نیز داشته باشد و علاوه بر زیبایی باید سلامت بینی نیز در نظر گرفته شود. پس در ابتدا مهم ترین چیزی که باید به آن توجه کرد انتخاب جراح پلاستیک بینی خوب است.


منبع: دکتر مجید کاظمی


مقالات جراحی پلاستیک:


علت جراحی پروتز سینه

مقالات جراحی پلاستیک

عمل کوچک کردن بینی

مقالات جراحی پلاستیک

تاریخچه بوتاکس

مقالات جراحی پلاستیک

جراحی پلاستیک و زیبایی

مقالات جراحی پلاستیک

عوارض پروتز سینه

مقالات جراحی پلاستیک

ازدیاد تزریق بوتاکس

مقالات جراحی پلاستیک

لیفت سینه، ماستوپکسی

مقالات جراحی پلاستیک

گونه گذاری به وسیله ژل و چربی

مقالات جراحی پلاستیک

اقدامات بعد از جراحی پروتز لب

مقالات جراحی پلاستیک

جراحی کوتاه کردن لب بالا

مقالات جراحی پلاستیک

مزایای لیفت سینه

مقالات جراحی پلاستیک

درباره جراحی پلاستیک بینی

مقالات جراحی پلاستیک

بوتاکس و رفع چین و چروک

مقالات جراحی پلاستیک

جراحی ترمیمی سینه

مقالات جراحی پلاستیک

روش‌ تزریق ژل بوتاکس

مقالات جراحی پلاستیکفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


بیولوژی گوش و حلق و بینی

گوش و حلق و بینی

راه های رشد مو

پوست و مو

فرآیند تزریق بوتاکس

جراحی پلاستیک
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional