کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

درباره جراحی پلاستیک بینی:


امروزه همه مردم به دنبال به دست آوردن زیبایی و جذابیت اند و جراحی پلاستیک بینی یکی از شایع ترین جراحی های زیبایی است که امروزه انجام می شود.
تاریخچه جراحی پلاستیک بینی:
در حدود 2500 سال پیش برای اولین بار پزشک هندی به نام  سوشروتا بازسازی بینی را انجام داد. به دلیل اینکه در آن زمان ها در هند بینی مجرمان را می بریدند جراحان تبحر زیادی در ترمیم بینی پیدا کرده بودند. از اوایل قرن نوزدهم، جراحی پلاستیک بینی توسط  ژاک ژوزف و دیفن باخ آغاز و در قرن بیستم جراحی پلاستیک بینی تکامل یافت و روش باز جراحی پلاستیک بینی در نیمه دوم قرن بیستم معرفی شد.
روش های انجام جراحی پلاستیک بینی:
جراحی پلاستیک بینی به صورت دو روش اصلی روش باز و روش بسته انجام می شود که در روش باز، برشی روی دیواره بینی داده می شود و دیگر برش ها در داخل بینی انجام می شود و در روش بسته همه برش ها در داخل بینی صورت می گیرد که البته در صورتی که نیاز باشد سوراخ های بینی تغییر کند در هر دو روش برش هایی در دو طرف سوراخ های بینی ایجاد می شود. در مورد جراحی پلاستیک بینی به روش لیزر باید گفت لیزر در جراحی پلاستیک بینی کاربرد محدودی دارد.

چه عواملی در نتیجه گیری مطلوب موثر است؟
به طور کلی سه عامل در نتیجه جراحی پلاستیک بینی تاثیر زیادی دارند:
1- طبیعت بینی:
سه بافت پوست و استخوان و غضروف در طبیعت بینی بسیار موثر است. برای مثال استخوان بسیار کوچک در بالای بینی و یا پوست ضخیم و چربی  در جراحی محدودیت هایی ایجاد می کند.
2- تکنیک جراحی:
این عامل بسیار موثر در نتیجه گیری  کاملا به جراح پلاستیک بینی بستگی دارد و جراح پلاستیک بینی باید تبحر و دانش کافی برای  انجام تکنیک های مختلف متناسب با بینی را داشته باشد
3- مراقبت های پس از جراحی:
پس از جراحی پلاستیک بینی توصیه هایی توسط پزشک به بیمار تجویز می شود که رعایت آن ها در نتیجه گیری مطلوب بسیار مهم است
جراحی پلاستیک بینی عمل بسیار ظریفی است و  آمیزه ای از علم و هنر است و پزشک قبل از عمل بینی باید خواسته و انتظارات بیمار را گوش دهد و بیمار را از مراحل و چگونگی جراحی آگاه کند و بیماران نباید انتظارات غیر واقعی از جراح پلاستیک بینی خود داشته باشد. جراح پلاستیک بینی نقش بسیار پر رنگی در این میان دارد.
جراحی پلاستیک بینی بهتر است پس از اتمام سن رشد انجام شود زیرا قبل از آن زمان، در سن رشد ساختمان بینی نیز رشد دارد و ممکن است مشکلاتی به وجود آید. برخی عمل ها بهتر است همزمان با جراحی پلاستیک بینی انجام شود مانند اصلاح و ترمیم انحراف تیغه بینی، برداشتن پولیپ ها که البته اگر پولیپ ها زیاد و با سینوزیت همراه باشد باید آن ها را چند ماه قبل از جراحی پلاستیک بینی برطرف کرد، کوچک کردن سوراخ های بینی و ...
سه بافت اصلی بینی که در بالا نام بردیم به بینی شکل می دهند و مهم ترین آن بافت ها پوست است که در نتیجه عمل نقش بسیار مهمی دارد و بینی که پوست ضخیمی دارد بینی گوشتی  نامیده می شود و بینی های گوشتی را نمی توان به میزان زیاد کوچک کرد و همچنین بینی های بسیار بزرگ را نیز نباید یکباره بسیار کوچک کرد.
انتخاب جراح:
انتخاب یک جراح پلاستیک خوب یک اقدام بسیار مهم در زندگی است و در انتخاب جراح پلاستیک باید نهایت دقت را داشته باشیم زیرا تغییر در شکل ظاهری صورت در زیبایی نقش اساسی دارد و جراح پلاستیک بینی علاوه بر دانش و تجربه کافی باید هنر این جراحی را نیز داشته باشد و علاوه بر زیبایی باید سلامت بینی نیز در نظر گرفته شود. پس در ابتدا مهم ترین چیزی که باید به آن توجه کرد انتخاب جراح پلاستیک بینی خوب است.


منبع: دکتر مجید کاظمی


مقالات جراحی پلاستیک:


جاي برش های جراحی زیبایی بینی

مقالات جراحی پلاستیک

انتظار از بوتاکس لب

مقالات جراحی پلاستیک

تزریق بوتاکس، سن و جنسیت

مقالات جراحی پلاستیک

دوران بهبودی پروتز گونه

مقالات جراحی پلاستیک

عمل پروتز دائمی لب

مقالات جراحی پلاستیک

روش انجام جراحی پروتز گونه

مقالات جراحی پلاستیک

بهترین روش پروتز سینه

مقالات جراحی پلاستیک

پروتز لب

مقالات جراحی پلاستیک

جراحی پلک، بلفاروپلاستی

مقالات جراحی پلاستیک

تزریق بوتاکس

مقالات جراحی پلاستیک

مشکلات پروتزهای بزرگ سینه

مقالات جراحی پلاستیک

سوالات متداول تزریق بوتاکس

مقالات جراحی پلاستیک

قبل از پروتز لب

مقالات جراحی پلاستیک

نکات مهم در عمل بینی

مقالات جراحی پلاستیک

تاریخچه عمل های زیبایی باسن

مقالات جراحی پلاستیکفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


مضررات گوش پاک کن

گوش و حلق و بینی

نکات متوقف کردن زنگ گوش

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

روزی که سردرد و سرگیجه دارید

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

میوه و جلوگیری از بیماری های قلبی

خواص میوه ها و گیاهان دارویی

گوش و مکانیزم شنوایی

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional