کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

درباره ژل‌های تزریقی:


روش‌های زیادی برای از بین بردن چین و چروک وجود دارد، تزریق ژل هم یکی از راه‌هایی است که برخی از افراد سراغ آن می‌روند. تزریق ژل می‌تواند، تا حدودی خطوط را از چهره شما پاک کند، گودی چشم را درمان کند و چهره شما را جوان‌تر کند. در واقع این ژل‌ها روی فرو رفتگی و گود افتادگی چهره شما می‌نشینند. اگر شما هم قصد تزریق ژل دارید، بهتر است، قبل از تصمیم به تزریق، بدانیدکه کدام ژل برای شما مناسب است و چه تزریقی برای شما بهترین است و ژل‌ها چگونه می‌توانند پوست شما را صاف کنند و بیشتر درباره عوارض و مراقبت‌های بعد از آن بدانید؛ فراموش نکنید که تزریق ژل اگر توسط متخصصان و پزشک حاذق انجام نشود ممکن است مشکلات و خطراتی را همراه داشته باشد  که بهتر است  بیشتر درباره عوارض و خطرات آن بدانید.پس به راحتی تزریق ژل را به آرایشگر یا کارشناس زیبایی نسپارید. در ادامه با بخش مقالات جراحی پلاستیک کلینیک دکتر مروستی همراه باشید.

براي چه مناطقي مفيد است؟
با تزريق ژل، بلافاصله حجم از دست رفته به پوست بازمي‌گردد و چين‌هايي مانند خطوط لبخند و چين‌هايي كه از كناره‌هاي تحتاني بيني در دوطرف شروع شده و تا گوشه‌هاي دهان ادامه پيدا مي‌كنند، از بين مي‌رود. ضمنا با برخي انواع آن مي‌توان گود افتادگي‌هاي زيرچشم يا فرورفتگي‌هاي برخي قسمت‌هاي پوست را كاهش داد. علاوه بر اينها براي افزايش حجم لب، گونه و براي خط اخم كه با بوتاكس برطرف نمي‌شود هم از آن استفاده مي‌كنند.

ژل‌هاي تزريقي چگونه عمل مي‌كنند؟
تمام پوست‌هاي صاف و جوان در يك چيز مشترك هستند؛ اسيد هيالورونيك. اين ماده در بافت پوست هر نقطه بدن و در همه نژاد‌ها وجود دارد. اسيد هيالورونيك فضاي بين الياف كلاژن و الاستين را پر مي‌كند، آب را در پوست نگه داشته و حجم پوست را حفظ مي‌كند. با افزايش سن،  ميزان اسيد هيالورونيك موجود در پوست كاهش مي‌يابد و بنابراين در نهايت ما با شيارها، چين و چروك و اغلب نازك‌تر شدن لب مواجه مي‌شويم. با تزريق اسيد هيالورونيك به پوست، ما مي‌توانيم اثرات اسيد هيالورونيك طبيعي را تقليد كنيم و ظاهر و حالت پوست آبدار را ايجاد نماييم. با پر كردن فرو رفتگي‌هاي پوست، چين‌ها و چروك‌ها به‌طور قابل‌توجهي كم شده يا برطرف مي‌شوند. با اينكه بوتاكس هم دارويي تزريقي است ولي مكانيسم اثر و نوع چين و چروك‌هاي هدفش كاملا با ژل‌هاي تزريقي متفاوت است.

تزريق كدام ژل خطرناك است؟
برخي ژل‌ها عوارض غيرقابل جبراني به همراه دارند. مثلا تزريق برخی  ژل‌های  دائمي در بسياري از افراد عوارض سوء شديدي ايجاد كرده و آنها را با مشكلات عديده‌اي روبه‌رو كرده است. مثلا عده‌اي از پزشكان مي‌گويند در اين ژل‌ها از مونومرهاي سرطان‌زا استفاده شده ‌است كه مي‌تواند احتمال ايجاد سرطان را در افرادي كه اين ماده را تزريق مي‌كنند، ايجاد كند. همچنين بعضي از افراد كه اين ماده را تزريق مي‌كنند دچار حساسيت شده و سيستم ايمني‌شان در مقابله با اين ماده به مبارزه مي‌پردازد. در بعضي ديگر نيز اين ماده مي‌تواند ايجاد گرانولوما كند؛ در واقع اين امر زماني اتفاق مي‌افتد كه ژل سفت شده و به‌طور كامل درصورت ايجاد تورم كند. بنابراین قبل از تزریق حتما با پزشک‌تان درباره انتخاب ژل مناسب و استاندارد مشورت کنید.

آيا تزريق ژل عوارضي هم دارد؟
عوارض ناشي از تزريق ژل كاملا بستگي به نوع ژل دارد. ژل‌هايي خوب هستند كه نخست بدن به آنها واكنش ندهد و بعد به مرور زمان قوام و شكل خود را زير پوست محل تزريق از دست ندهند. مثلا ژل‌هايي وجود دارند كه بعد از تزريق تا چند ماه هيچ مشكلي ندارند ولي بعد از چند سال گلوله گلوله مي‌شوند و در اين صورت تخليه آنها از پوست هم بسيار مشكل است لذا مراجعه‌كننده بايد از پزشك خود نوع و مارك ژل را بپرسد. البته مواردي از عارضه هم وجود دارد كه ربطي به كيفيت بد آن ژل تزريقي ندارد بلكه به‌علت تكنيك غلط تزريق است. مثلا اگر موضع خوب ضد‌عفوني نشود و شرايط تزريق استريل رعايت نشود در محل تزريق ممكن است عفونت ايجاد شود كه البته در اين موارد مي‌توان با درمان مناسب ضد‌ ميكروبي مشكل را حل كرد. البته در بعضي موارد عوارض جزئی  كوتاه مدتي در 2 تا 3 روز اول تزريق نيز به‌وجود مي‌آيد مثل تورم و التهاب محل تزريق يا حتي كبودي و خون مردگي كه بعد از چند روز خوب مي‌شود.


منبع: برترینها


مقالات جراحی پلاستیک:


روش انجام عمل پروتز باسن

مقالات جراحی پلاستیک

تزریق فیلر در گونه

مقالات جراحی پلاستیک

جراحی چاله صورت

مقالات جراحی پلاستیک

پروتز لب یا پر کردن لب توسط ژل

مقالات جراحی پلاستیک

عوارض پروتز لب

مقالات جراحی پلاستیک

انتخاب پروتز سینه

مقالات جراحی پلاستیک

پروتز سینه و دوران بارداری

مقالات جراحی پلاستیک

جراحی پلاستیک سینه

مقالات جراحی پلاستیک

بعد از جراحی پروتز سینه

مقالات جراحی پلاستیک

جراحی پلک، بلفاروپلاستی

مقالات جراحی پلاستیک

درباره جراحی پلاستیک بینی

مقالات جراحی پلاستیک

جوانسازی با تزریق بوتاکس

مقالات جراحی پلاستیک

نیاز به پروتز گونه

مقالات جراحی پلاستیک

پروتز و لیفت سینه هم زمان

مقالات جراحی پلاستیک

جراحی پلاستیک پروتز چانه

مقالات جراحی پلاستیکفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


انیمیشن سینوپلاستی پزشکی

گوش و حلق و بینی

7 تمرین موثر برای بینی

جراحی پلاستیک

مبارزه با سینوس ها

گوش و حلق و بینی

تشخیص علائم سرطان گلو

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional