کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

درمان سرطان حنجره:


درمان به میزان گستردگی سرطان بستگی خواهد داشت.
رادیوتراپی
پزشک ممکن است در مراحل اولیه بیماری، از روش پرتودرمانی یا عمل جراحی استفاده نماید. عمل جراحی روش رایجی برای از بین بردن غده می‌باشد. پس ‌از آن رادیوتراپی سعی در کشتن هر گونه سلول‌های سرطانی باقیمانده را دارد. پزشک ممکن است تنها روش رادیوتراپی را برای درمان غده‌های سرطانی کوچک تجویز کند.

شیمی‌ درمانی
شیمی‌ درمانی روش دیگری برای درمان سرطان می‌باشد که می‌تواند:
بعد از انجام عمل جراحی و پرتو درمانی سلول‌های سرطانی باقیمانده را از بین ببرد.
هنگامی ‌که عمل جراحی برای درمان روش مناسب نیست، انجام شیمی‌ درمانی به همراه رادیوتراپی سرطان‌های پیشرفته را درمان می‌کند.
درمان علائم سرطان‌های پیشرفته که نمی‌توان آن را کاملاً از بین برد.

پزشک ممکن است برای درمان اولیه، انجام روش‌های درمانی غیر جراحی را صلاح بداند. این اتفاق معمولاً زمانی روی می‌دهد که غده آن‌ قدر کوچک است که انجام عمل جراحی ضرورت پیدا نمی‌کند. همچنین اگر برای انجام عمل جراحی خیلی دیر شده باشد و عمل جراحی دیگر زیاد مؤثر نیست ممکن است روش‌های بدون جراحی توصیه گردد. هدف هرکدام از این روش‌ها، حفظ کیفیت زندگی است.

عمل جراحی
از عمل جراحی در تشخیص، مرحله‌ بندی و درمان سرطان حنجره و علائم خاصی که مرتبط با سرطان هستند، استفاده می‌شود. مناسب بودن فرد برای انجام عمل جراحی به عواملی نظیر، نوع، اندازه، محل، درجه و مرحله رشد تومور و همچنین عوامل مربوط به وضعیت کلی سلامتی مانند سن، تناسب‌ اندام و دیگرهمایندی های بیماری بستگی دارد. برای بعضی بیماران عمل جراحی با دیگر درمان‌های سرطان نظیر شیمی‌ درمانی و رادیوتراپی ترکیب خواهد شد. این درمان‌ها ممکن است قبل از عمل جراحی (نئوادجوانتی یا درمان کمکی جدید) یا بعد از عمل جراحی (ادجوانتی یا درمان تکمیلی) انجام شوند تا از رشد، انتشار و عود مجدد سرطان پیشگیری شود.

ممکن است شما بخشی یا تمام جعبه صدا را در طی انجام عمل جراحی از دست دهید. هر چند که این بدین معنا نیست که شما دیگر قادر به صحبت کردن نخواهید بود. گفتار درمانی می‌تواند به یادگیری راه‌های جدید برای برقراری ارتباط کمک کند. اگر پزشک شما تمام جعبه صدا را بردارد، عمل‌های جراحی‌ دیگر می‌توانند صدای شما را بازگردانند. صدایتان مثل صدای قبل شما نخواهد بود. هرچند که برخی از افراد با استفاده از چند روش، می‌توانند بخشی از توانایی‌ تکلم خود را مجدداً به دست آورند. روش گفتاری مروی روشی است که در آن متخصص درمان به شما آموزش می‌دهد که هوا را فرو ببرید و آن را از دهان خارج کنید.
سوراخ کردن لوله‌ی مری (TEP) راهی آسان برای ارسال هوا از ریه به دهان ایجاد می‌کند. پزشک شما به کمک مجرایی به نام استوما، نای را به مری متصل می‌کند. سپس آن‌ها دریچه‌ای درجلوی گلو قرار می‌دهند. پوشاندن دریچه با انگشت به شما در صحبت کردن کمک می‌کند. حنجره‌ی الکترونیکی یک دستگاه برقی است که صدای مکانیکی تولید می‌کند.


منبع: دکتر قهاری


مقالات گوش و حلق و بینی:


درمان سرطان حنجره

مقالات گوش و حلق و بینی

بيماری های حنجره

مقالات گوش و حلق و بینی

شکستگی بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

شرایط جراحی پلاستیک بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

شناسایی عفونت گوش

گوش و حلق و بینی

همه چیز در مورد گوش

مقالات گوش و حلق و بینی

جراحی پلاستیک بینی مردان

مقالات گوش و حلق و بینی

جراحی پارگی پرده گوش

گوش و حلق و بینی

جراحی زیبایی بینی

مقالات جراحی پلاستیک

عامل سینوزیت

گوش و حلق و بینی

مکانیسم گلودرد

مقالات گوش و حلق و بینی

بیماری های گوش

گوش و حلق و بینیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


 عصب کشی دندان

دندانپزشکی

7 تمرین موثر برای بینی

جراحی پلاستیک

10 نشانه از بیماری تیرویید

گوش و حلق و بینی

حذف سپتوم بینی

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional