کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

دلایل شکست درمان ایمپلنت دندان:


بر خلاف درمان لثه، شکست درمان ایمپلنت دندانی به خوبی شناخته شده است. موفقیت آمیز بودن یکپارچگی ایمپلنت و سوپرا استراکچر مشکلات بیمار در حوزه عملکرد، زیبایی و اعتماد به نفس را حل میکند. شکست درمان ایمپلنت ممکن است در یک یا همه این حوزه ها اتفاق بیفتد. بیشتر شکستهای برنامه درمانی ایمپلنت ناشی از ضعف در برنامه ریزی است. در اینجا شکستهای احتمالی در حوزه های مختلف را توضیح میدهیم:
ضعف برنامه ریزی:
مشخص کردن انتظارات بیمار مهمترین اصل است. در صورتی که مشکل بیمار تنها زیبایی باشد ایمپلنت همیشه بهترین راه حل برای بیمار نیست. فراموش نکنید اشکال دیگر ترمیمهای دندانی وجود دارند که ممکن است خیلی بهتر مشکل زیبایی را حل کنند.
اگر مشکل فرد، عملکردی باشد پس باید اطمینان حاصل کنید که بیمار متوجه سطح جدید عملکرد دندانی که قرار است به آن دست یابد، شده است. در صورتی که مشکل روانشناسی باشد، واقعا شاید لازم نباشد بیمار تحت درمان ایمپلنت قرار بگیرد. همچنین مشخص کردن تعداد و جایگاه ایده آل ایمپلنتها و روشن کردن زمان، هزینه مالی و مشکلاتی که بیمار ممکن است با آن رو به رو شود، اهمیت زیادی در رضایت بیمار از حاصل کار دارد. سعی کنید واقع بینانه مسائل را به بیمار توضیح بدهید و انتظار او را در سطح واقعی پایین بیاورید.
شکست جراحی:
احتمال کمی هم وجود دارد که پیوند استخوان یا یکپارچگی ایمپلنت با شکست مواجه شود. بیمار باید از این امر آگاهی داشته باشد و هر قدر هم احتمال واقعی آن کم باشد باید از نظر روانشناسی آمادگی چنین اتفاقی را تا حدی داشته باشد. شکست جراحی ممکن است مربوط به جایگاه ایمپلنت باشد که میتواند تاثیر حائز اهمیتی بر نتیجه زیبایی در بخشهای جلویی دهان داشته باشد. در این مرحله شکست ایمپلنت در یکپارچگی استخوانی ممکن است اتفاق بیفتد. شکست زود هنگام ایمپلنت ممکن است آسانتر حل شود. این وضعیت با برداشتن ایمپلنت و جایگذاری یک ایمپلنت دیگر (پس از سپری شدن زمان لازم) حل میشود. پس از این که سوپرا استراکچر منطبق شده و به خوبی جای گرفت، شکست درمان میتواند مشکلات زیادی ایجاد کند.
شکست در پروتز:
این اتفاق به طرق مختلف ممکن است روی دهد. بخش سوپرا استراکچر ممکن است دچار ترک شود (به ویژه بخش متحرک بالای اور دنچر در جایی که آکریلیک نازک است و باید بار بیشتری نسبت به دندان مصنوعی کامل و ساده تحمل کند). پورسلین ممکن است لب پر شود اما ایمپلنت به ندرت ترک بر میدارد. مشکل دیگر این است که پیچ شل میشود. درک مکانیکی بهتر از واسط ایمپلنت به کاهش این مشکل کمک میکند.
شکست در زیبایی:
ایمپلنت دندانی همیشه اولین گزینه برای حل مشکلات زیبایی نیست. کاهش بافتهای سخت و نرم، جایگاه نامناسب ایمپلنت و خط لبخند بالا میتوانند به کاهش زیبایی نهایی منجر شوند. اغلب نتایج زیبایی بستگی به نظر بیمار دارد. مراقب انتظارات غیر واقعی بیمار باشید. شکست به اشکال مختلف میتواند بروز کند. برنامه ریزی، توافق و اجرای دقیقی داشته باشید.


منبع: شفاگستر


مقالات دندانپزشکی:


دندانپزشکی در زمان بارداری

مقالات دندانپزشکی

مراقبت دهان و دندان کودکانمان

مقالات دندانپزشکی

علائم اولیه بیماری لثه

مقالات دندانپزشکی

انواع ایمپلنت دندان

مقالات دندانپزشکی

دندان درد و سکته قلبی

مقالات دندانپزشکی

مراحل عصب کشی دندان

مقالات دندانپزشکی

تبلیغات اشتباه دهانشویه‌ ها

مقالات دندانپزشکی

ذات‌الریه و دندان مصنوعی

مقالات دندانپزشکی

دندان قروچه

مقالات دندانپزشکی

انتخاب خمیر دندان

مقالات دندانپزشکی

اشتباهات رایج هنگام مسواک زدن

مقالات دندانپزشکی

دندان و باورهای نادرست

مقالات دندانپزشکی

ارتودنسی، دندان های مرتب

مقالات دندانپزشکی

ارتودنسی در بارداری

مقالات دندانپزشکی

بعد از کشیدن دندان عقل

مقالات دندانپزشکیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


عمل جراحی زیبایی بینی

جراحی پلاستیک

بیرون آوردن حشره داخل گوش

گوش و حلق و بینی

 علت اصلی سرگیجه

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional