کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

دندانپزشکی در زمان بارداری:


شایعات زیادی درباره مسائل دهان و دندان و ایمنی بارداری وجود دارد، از افتادن دندان در هر بارداری گرفته تا ضعیف شدن دندان به واسطه کاهش کلسیم در دوران بارداری که خوشبختان هیچ یک از این شایعات حقیقت ندارند. اما شایعه دیگری نیز وجود دارد که برخی از مردم تصور میکنند در دوران بارداری کارهای دندانپزشکی و پرتوی ایکس خطرناک هستند. در واقع برعکس است، با بهداشت و مراقبتهای خوب دهان و دندان پیش از بارداری، در حین آن و پس از زایمان میتوان از سلامت بلند مدت دندانها و جنین مطمئن شد.
 تمیز کاری پیشگیرانه دندانها و معاینات سالیانه در دوران بارداری نه تنها بی خطر است، بلکه به انجام آن توصیه شده است. افزایش هورمونها در دوران بارداری موجب تورم و خونریزی لثه ها و محبوس شدن غذا در خط لثه شده و آنها را تحریک پذیر میکند. مطالعات اخیر نشان میدهند بین وضعیت نامناسب دهان و دندان و عوارض نامطلوب بارداری مانند زایمان زود رس و وزن کم نوزاد در حین تولد، ارتباط وجود دارد.
اقدامات دندانپزشکی پیشگیرانه برای اجتناب از عفونتهای دهانی مانند بیماریهای لثه که با تولد زود رس کودک مرتبط است، حیاتی می باشد. در نتیجه توصیه میشود همه زنان باردار و زنانی که تصمیم به بارداری دارند، به طور منظم هر شش ماه یک بار به دندانپزشک مراجعه کنند.
بیماری پریودنتال، عفونت لثه و استخوان پیرامون آن است که به واسطه پلاکهایی (تجمع باکتریها) که به دندان چسبیده اند اتفاق می افتد. زنان باردار بیشتر مستعد این بیماری لثه هستند. مشخص شده است که بیماری پریودنتال تاثیرات نامطلوبی بر بارداری دارد اما چگونگی و چرایی این تاثیرات منفی هنوز به مطالعات بیشتری نیاز دارد.
تحقیقات نشان میدهند که باکتریهایی که موجب التهاب در لثه ها میشوند، در واقع میتوانند وارد جریان خون شده و جنین را هدف قرار دهند. این امر احتمال زایمان زودرس و تولد نوزاد با وزن کم را بالا میبرد. حتی یک پژوهش نشان داد خطر پری اکلامپسی (preeclampsia) در زنان مبتلا به بیماری پریودنتال بیشتر است.


منبع: شفاگستر


مقالات دندانپزشکی:


داروها و درمان های عفونت لثه

مقالات دندانپزشکی

درمان درد تاج دندان

مقالات دندانپزشکی

داشتن دندان‌های براق

مقالات دندانپزشکی

بیماری‌های عفونی دهان

مقالات دندانپزشکی

جراحی و کاشت ایمپلنت

مقالات دندانپزشکی

از دندانپزشک می ترسید

مقالات دندانپزشکی

ریسک پری ایمپلنتایتیس

مقالات دندانپزشکی

فایده ایمپلنت های دندان

مقالات دندانپزشکی

اهمیت بهداشت دهان و دندان

مقالات دندانپزشکی

مراجعه به متخصص ارتودنسی

مقالات دندانپزشکی

دلیل تسکین دندان درد

مقالات دندانپزشکی

ایمپلنت و موفقیت جراحی

مقالات دندانپزشکی

ایمپلنت و درمان

مقالات دندانپزشکی

مشکلات ایمپلنت دندان

مقالات دندانپزشکی

پرسش و پاسخ ارتودنسی

مقالات دندانپزشکیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


خلاص شدن از زنگ گوش

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional