کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

رسیدن به لبخند زیبا:


دکتر مهرداد افتخاری جراح و متخصص ایمپلنت و طراحی لبخند: وقتی بناست یک اتفاق مهم در زندگی شما رخ دهد، زیبایی ظاهری شما اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند؛ خواه این اتفاق شرکت در یک مراسم رسمی یا مصاحبه کاری باشد یا مراسم عقد و نامزدی خودتان. دراین موقعیت‌ها باید لبخند بزنید و این لبخند‌ها به روش‌های گوناگون بر ظاهر شما تاثیر خواهد گذاشت و شاید حتی بر آینده شغلی شما یا زندگیتان! یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های یک لبخند زیبا داشتن دندان‌های سالم و زیبا و سفید است.

حال سوال این است که چه باید کرد!
برای پاسخ به این سوال باید اول بدانید که به چه اقدامی نیاز دارید و دوم اینکه چقدر زمان دارید. پیشنهاد من به عنوان یک دندانپزشک متخصص این است که با در نظر گرفتن این دو نکته، مطالب زیر را مطالعه کنید و بهترین انتخابتان را انجام دهید:

راهکار اول: جرم‌ گیری
اگر مشکلی از نظر تناسب و نظم دندان‌ها ندارید، حداقل اقدامات برای شما کافی است. مثلا می‌توانید به جرم‌ گیری و برساژ دندان‌ها فکر کنید. این اقدام جرم‌ها و لکه‌های سطحی دندان‌ها را پاک می‌کرده و دندان‌ها را سفید‌تر می‌کند.
اگر جرم گیری درست انجام شود هیچ صدمه‌ای به بافت دندان‌ها نمی‌خورد، پس از این بابت نگران نباشید. ولی در برخی افراد بعد از جرم گیری حساسیت دندانی رخ می‌دهد لذا بهتر است حداقل یک هفته قبل از مراسم اقدام به جرم گیری نمایید.

راهکار دوم: بلیچینگ یا سفید کردن دندان‌ها
اگر فکر می‌کنید جرم‌ گیری برای شما کافی نیست باید به بلیچینگ هم فکر کنید. بلیچینگ درمانی است که اگر درست انجام شود صدمه‌ای به دندان‌ها نخواهد خورد، تنها مشکل احتمال حساسیت است که حتی اگر ایجاد شود دایمی نیست ولی باید برای آن آماده باشید تا روز مراسم آزارتان ندهد.

راهکار سوم: تمرین لبخند زدن
کار دیگری که باید انجام دهید تمرین لبخند زدن است! اگر فکر می‌کنید لبخندتان زیبا نیست شاید عضلات لبخند را خوب به کار نمی‌گیرید! جلوی آیینه بایستید و لبخند بزنید! بگویید: «چیز» یا «سیب» یا «شلیل»! سعی کنید لب‌ها را متقارن و به اندازه کافی بالا ببرید و تمرین کنید که درست اجرا کرده باشید!

برخی از افراد موقع لبخند لثه‌ شان دیده می‌شود: اگر این دیده شدن در حد ۱-۲ میلی‌متر باشد نه تنها زشت نیست بلکه علامت جوانی محسوب می‌شود ولی اگر بیش از این باشد ممکن است نازیبا به نظر بیاید! اگر نمایان شدن لثه‌های شما با لبخند زیاد است بهتر است یک متخصص ارتودنسی شما را معاینه نماید: علت می‌تواند مشکل در اندازه دندان- لثه، نیاز به ارتودنسی، و یا نیاز به جراحی فک یا لثه باشد.
اگر تا رسیدن «روز بزرگ» زندگی‌تان زمان کافی ندارید احتمالا انجام برخی از این پیشنهادها عملی نیستند؛ زیرا روند درمان طولانی است (مثلا باید ابتدا با ارتودنسی آماده جراحی شوید و بعد جراحی فک بالا را انجام دهید و بعد ارتودنسی را ادامه دهید)! ولی برخی از اقدامات را می‌توانید نزدیک به مراسم انجام دهید: مثلا می‌توانید زیر نظر یک پزشک حاذق تزریق بوتاکس به روش خاصی را انجام دهید که موقع خندیدن فقط گوشه لب بالا رود و بالای لب تکان نخورد و بنابراین لثه‌ها زیاد دیده نشوند!

راهکار چهارم: درمان‌های ارتودنسی
اگر شکل دندان‌های شما مشکلی ندارد و فقط به هم ریخته است، هیچ درمانی کم عوارض‌تر از ارتودنسی نیست! به خصوص اگر درست انجام شود لبخندی اصیل و پایدار برای شما به ارمغان خواهد آورد و نیازی به تکرار درمان نخواهید داشت!

راهکار پنجم: پروسه‌های ترمیمی زیبایی:
پروسه‌های ترمیمی سریع‌تر انجام می‌شوند و در برخی افراد انتخاب بهتری هستند: مثلا وقتی تنها مشکل فرد بدشکلی ذاتی یک یا چند دندان است، یا فاصله اندکی بین دندان‌ها وجود دارد. در این موارد فرد می‌تواند صرفا اقدام به ترمیم زیبایی (مثلا ونیر و لامینیت) نماید. اما لامینیت کردن دندان‌ها علی‌رغم این حسن، نقطه ضعف بزرگی هم دارد. یکی از مشکلات ترمیم‌های ونیر و لامینیت احتمال نیاز به تکرار این ترمیم‌ها است. برخی از این ترمیم‌ها به ضربه یا رژیم غذایی سفت حساسیت‌هایی دارند و مثلا اگر موقع گاز گرفتن، جسم سختی زیر دندان شما برود، احتمال شکستن و حتی‌ گاه کنده شدن آن‌ها وجود دارد!‌ گاه ممکن است دندان‌های شما از نظر شکل و ساختار بسیار ضعیف یا آسیب دیده باشند که در اینصورت روکش کردن کامل دندان توصیه خواهد شد!

راهکار ششم: درمان‌های ترکیبی ارتودنسی - زیبایی
گاه برای رفع مشکلات دندانی و حصول زیبایی، انجام ترکیبی درمان ارتودنسی و درمان‌های زیبایی لازم می‌شود. مثلا این بیمار یک درمان کوتاه مدت برای مرتب کردن دندان‌ها و تنظیم و تقارن فضا-دندان‌ها انجام داده و بعد ترمیم زیبایی برای اصلاح فاصله بین دندان‌ها انجام شده است:
– توجه کنید که اگر درمان درستی انتخاب نکنید، ممکن است نیاز پیدا کنید که مسیر را برگردید و کاری را که از اول باید انجام می‌دادید، اینبار با هزینه و دردسر بیشتر و عوراض بیشتر انجام دهید!
– بیمار زیر قبلا سعی کرده بود با ترمیم فاصله‌ها را ببندد، نتیجه ایجاد دندان‌هایی با ظاهر نازیبا بود که بعد هم ماده ترمیمی رنگ گرفته و زشت‌تر هم شده بود! وی مجبور شد برای ارتودنسی مراجعه کند و همینطور مجبور شد ترمیم‌ها را حذف کند. پروتز نامناسبی که به وی تجویز شده بود مسبب صدمه به بافت لثه اطراف دندان‌ها شده بود. ارتودنسی اگر درست انجام نشود عوارضی خواهد داشت که شاید ارزش انجام آن را زیر سوال ببرد! به خصوص که زمانبر هم هست و مثلا اگر شما زیر یک ماه وقت دارید، به هیچ وجه ارتودنسی نمی‌تواند به شماکمک خاصی بکند! ولی اگر درست و کمی زود‌تر برنامه ریزی کنید، شانس این را می‌توانید داشته باشید که دندان‌های خود را ارتودنسی کرده به شکل مرتب شده در قالب لبخندی زیبا برای خود داشته باشید.

راهکار هفتم: لومینیرز
پیشرفته ترین و نوین ترین روش در دندان پزشکی زیبایی؛در درمان لومینیرز سرامیکی به نام Cerinate تولید شده که پوسته بسیار نازکی به ظرافت لنز چشم است به نام لومینیرز(LUMINEERS) که استحکامی چون دندان طبیعی دارد با زیبایی فوق العاده و انعکاس نور بسیار طبیعی در حد مینای دندان که بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به تراش سطح بیرونی دندان ها روی آنها چسبانده می شود. بنابراین لومینیرز تفاوت هایی با روکش های نسل پیشین (لمینیت)، ترمیم های کامپوزیتی و دیگر روش های دندان پزشکی زیبایی دارد.


منبع: مجله دندانپزشکی


مقالات دندانپزشکی:


ایمپلنت و جراحی آن

مقالات دندانپزشکی

اول نخ دندان یا مسواک

مقالات دندانپزشکی

لبخند زیبا هدیه ما به شماست

مقالات دندانپزشکی

شروع درمان ارتودنسی

مقالات دندانپزشکی

سلامت دهان و دندان سالمندان

مقالات دندانپزشکی

معرفی ایمپلنت دندان

مقالات دندانپزشکی

دلیل تسکین دندان درد

مقالات دندانپزشکی

فراتر از دندان

مقالات دندانپزشکی

نوشیدنی‌ها و مینای دندان

مقالات دندانپزشکی

مشکلات جرم دندان

مقالات دندانپزشکی

غذاها و سلامت دندان ها

مقالات دندانپزشکی

نیروها و حرکت دندان ها

مقالات دندانپزشکی

فایده ایمپلنت های دندان

مقالات دندانپزشکیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


تزریق بوتاکس در صورت

جراحی پلاستیک

7 تمرین موثر برای بینی

جراحی پلاستیک
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional