کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

روش انجام عمل لوزه:


از آنجایی که جراحی برداشتن لوزه‌ها تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود، بیمار هیچ گونه درد یا ناراحتی را در حین عمل احساس نخواهد کرد. ممکن است جراح از یک چاقوی خاص (اسکالپل) برای جدا کردن لوزه‌ها استفاده کند. همچنین ممکن است از یک ابزار جراحی ویژه‌ای که از حرارت یا امواج صوتی برای از بین بردن یا نابودی بافت‌ لوزه‌ها و جلوگیری از خونریزی بهره می‌گیرد، استفاده شود. در ادامه با بخش مقالات گوش و حلق و بینی کلینیک مروستی همراه ما باشید.

دوران بهبودی
تقریباً تمام افرادی که جراحی برداشتن لوزه‌ها را انجام می‌دهند، اندکی درد را پس از عمل لوزه تجربه خواهند کرد. این درد بیشتر در گلو و گوش‌ها احساس می‌شود، لیکن ممکن است در فک و یا گردن نیز حس شود.

شما می‌توانید برای کاهش درد، ارتقای روند بهبودی و جلوگیری از بروز عوارض اقدامات مراقبت های بعد از جراحی لوزه زیر را مد نظر قرار دهید:
مصرف داروها: داروهای تجویز شده توسط پزشک یا جراح را طبق دستورات نسخه مصرف کنید.
مصرف مایعات: بسیار ضروریست که بعد از جراحی لوزه سوم برای جلوگیری از کم‌ آبی، مایعات به میزان کافی مصرف شوند. مصرف آب و نوشیدنی‌های خنک انتخاب مناسبی خواهد بود.
غذا:غذاهای شیرینی که به سادگی قابل بلعیدن باشند مانند کمپوت سیب و آب گوشت، بهترین خوراکی‌های قابل مصرف بلافاصله بعد از جراحی هستند. می‌توان خوراکی‌هایی مانند بستنی و پودینگ را به رژیم غذایی اضافه کرد. بهتر است، خوراکی‌هایی که به سادگی قابل جویدن و بلعیدن هستند، در اسرع وقت به رژیم غذایی اضافه شوند. از خوردن غذاهای اسیدی، تند، سخت و خشک، از آنجایی که می‌توانند به درد و خونریزی منجر شوند خودداری کنید.
استراحت: برای چند روز نخست پس از جراحی، استراحت در بستر بسیار ضروریست. از انجام فعالیت‌های شدید جسمی، مانند دویدن و دوچرخه سواری خودداری کنید. شما یا کودکتان پس از از سرگیری رژیم غذایی عادی، بازگشت خواب به شرایط طبیعی و عدم نیاز به مصرف داروهای مسکن می‌توانید فعالیت‌های کاری و تحصیلی خود را مجدداً آغاز کنید. حتماً با پزشک خود در مورد فعالیت‌هایی که در این دوران می‌بایست اجتناب شوند، صحبت کنید.

عوامل خطر
تورم: تورم زبان و سقف نرم دهان (نرم‌ کام) می‌تواند مشکلاتی را برای عمل تنفس، بویژه در طول ساعات نخست پس عمل لوزه، ایجاد کند.
عفونت: در مواردی معدودی ممکن است انجام جراحی به عفونت منجر شود که در این حالت نیاز به درمان‌های بیشتر خواهد بود.


منبع: دکتر قهاری


مقالات گوش و حلق و بینی:


خون دماغ شدن

مقالات گوش و حلق و بینی

خشک کردن گوش

مقالات گوش و حلق و بینی

سرطان حنجره و گلو

مقالات گوش و حلق و بینی

علت‌ سرفه

گوش و حلق و بینی

اسپاسم حنجره

گوش و حلق و بینی

عوامل کاهش شنوایی

مقالات گوش و حلق و بینی

عمل جراحی لوزه

مقالات گوش و حلق و بینی

بیماری های گوش

گوش و حلق و بینی

نشانه‌های عفونت گوش

گوش و حلق و بینی

درمان سرفه خشک

گوش و حلق و بینی

انواع بیماری های گوش

گوش و حلق و بینی

سینوزیت

مقالات گوش و حلق و بینی

جراحی زیبایی بینی

مقالات جراحی پلاستیکفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


آناتومی حنجره سر و گردن

گوش و حلق و بینی

داشتن لبخندی زیبا

دندانپزشکی

خواص درمانی انار

خواص میوه ها و گیاهان دارویی

نشانه های سرطان تیروئید

گوش و حلق و بینی

جوش های صورت

پوست و مو

نحوه تمیز کردن گوش

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional