کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

روش های جراحی بینی:


برای انجام عمل زیبائی بینی دو تکنیک یا روش به نام های روش باز و روش بسته وجود دارد. بعضی از جراحان روش بسته را و بعضی دیگر روش باز را ترجیح می دهند اما به طور کلی طرفداران عمل باز در حال افزایش هستند. استفاده کردن یک جراح از یک روش باز یا بسته فی نفسه امتیاز و یا اشکالی را متوجه وی نمی کند بلکه مهم این است که نتیجه نهائی مطلوب باشد.
مواردی وجود دارد که غالب پزشکان روش باز را ترجیح می دهند که در این رابطه می توان از موارد زیر نام برد: عمل جراحی مجدد، عمل بر روی بینی ای که در اثر تصادف قبلی دفرمه شده باشد، عمل زیبائی وقتی که با انحراف بینی شدیدی همراه باشد که شکل ظاهری را هم کاملا کج کرده باشد. تنها تفاوت روش باز با روش بسته در این است که در روش باز علاوه بر خط برشی که در روش بسته بکار می رود، برش کوچکی نیز روی پوست کلوملا داده می شود. کلوملا همان قسمت میانی بین دو سوراخ بینی است که بطور معمول پائین تر از پره های بینی قرار می گیرد.

این برش این امکان را فراهم می کند که بتوان پوست بینی را بلند کرد و تمامی ساختمان های اصلی بینی که شامل قسمت استخوانی، قسمت غضروفی و بافت نرم است را دقیقا مشاهده کرد و عمل جراحی را زیر دید مستقیم انجام داد. محل جوش خوردن بخیه های این برش باقی نمی ماند و جای نگرانی ندارد. نکته ای که لازم به یاد دآوری است اینکه برش خوردن یا برش نخوردن گوشه های بینی یا اصطلاحا پره های بینی ارتباطی به روش باز یا بسته ندارد بلکه به اندازه سوراخ های بینی و پره های بینی بستگی دارد یعنی اینکه اگر سوراخ های بینی بزرگ باشند و لازم باشد که کوچک تر و جمع تر شوند هیچ راهی به جز برش خوردن کناره های (پره های) بینی نیست حتی اگر جراحی به طریقه بسته باشد.

مزایای روش بسته:
زمان عمل در این روش حدود یک ربع کمتر از روش باز است.
روی پوست کلوملا برشی وجود ندارد.
در این روش ورم نوک بینی کمتر ازروش باز است لذا ورم زودتر برطرف می شود.

مزایای روش بسته:
جراحی زیر دید مستقیم انجام می شود لذا احتمال غیر قرینگی کمتر می شود.
قدرت مانور جراح و فضا برای کار کردن وی بیشتر است.

از نظر فصلی تفاوتی نمی کند که عمل جراحی بینی در چه فصلی از سال انجام شود ولی باید توجه نمود که در بیماران مبتلا به آلرژی به خصوص آلرژی های فصلی در زمان ؟ عمل جراحی بینی صورت گیرد. از نظر سن عمل جراحی بینی در دختران بالای ۱۷ و در پسران بالای ۱۸ قابل انجام است و در سنین قبل از آن بعلت کامل شدن رشد استخوان های صورت نیز عمل جراحی بینی صورت گیرد.

عمل جراحی با بی حسی موضعی و بیهوشی کامل قابل انجام است و توصیه به عمل جراحی با بی هوشی کامل می‌شود و حداکثر ۲۴ ساعت در بیمارستان بستری بوده و حدود ۷ – ۵ روز بایستی اسپلینت (اتل) داخلی و خارجی باقی بماند و بعد از آن از چسب (tope) استفاده نماید. کبودی های اطراف بینی و چشم ها حدود ۲ – ۱ هفته باقی می ماند ولی تورم بینی ممکن است ۱۲- ۶ ماه ادامه یابد و نتیجه نهایی عمل جراحی بعد از ۶ ماه قابل قضاوت است.

بیمار به مدت ۴۸ -۲۴ ساعت بعد از عمل از کمپرس سرد و سپس از کمپرس گرم استفاده می‌نماید. بیماران بعد از یکماه می‌توانند ورزش معمولی داشته باشند ولی باید مواظف ضربه به بینی باشند که در چند ماه اول ممکن است با کمترین ضربه دچار شکستگی شوند. همچنین جلوگیری از خشک شدن بینی و خونریزی از پمادهای داخل بینی استفاده نماید.


منبع: دکتر طاهریان


مقالات گوش و حلق و بینی:


عوارض سینوزیت پیشانی

گوش و حلق و بینی

بیماری های گوش خارجی

گوش و حلق و بینی

بینی های گوشتی

مقالات گوش و حلق و بینی

تورمورهای حنجره

گوش و حلق و بینی

زمان جراحی لوزه سوم

مقالات گوش و حلق و بینی

علائم بزرگی لوزه سوم

گوش و حلق و بینی

پیری و پیرگوشی

گوش و حلق و بینی

عفونت گوش خارجى

مقالات گوش و حلق و بینی

آمادگی برای جراحی بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

پارگي‌ پرده‌ گوش‌

مقالات گوش و حلق و بینی

زنگ گوش

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

سرفه های شبانه

مقالات گوش و حلق و بینی

درمان کاهش شنوایی

مقالات گوش و حلق و بینیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


بعد از اصلاح مو

پوست و مو

روزی که سردرد و سرگیجه دارید

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional