کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ریسک پری ایمپلنتایتیس:


محققان انگلیسی دریافته اند که استفاده از ترکیب نقره، تیتانیوم دی اکساید و هیدروکسی آپاتیت به عنوان پوشش نانو (nano-coating) بر روی سطح ایمپلنت های حاوی آلیاژ نقره، از رشد باکتری ها و تشکیل بیوفیلم باکتریال بر روی سطح ایمپلنت جلوگیری می کند. همچنین این سطح دارای خاصیت ضدبیوفیلم بوده و در نتیجه موجب استئواینتگریشن بهتر ایمپلنت با استخوان های اطراف و ترمیم بهتر استخوان می شود.

یکی دلایل اصلی شکست درمان های ایمپلنت، پری ایمپلنتایتیس می باشد. پری ایمپلنتایتیس یک پروسه التهابی است که بافت نرم و سخت اطراف ایمپلنت های دندانی را احاطه می کند. عامل ایجاد پری ایمپلنتایتیس میکروب های پاتوژنیک است که در نهایت موجب تشکیل بیوفیلم میکروبی می شوند. روش های کنونی برای کنترل و درمان این پروسه شامل پوشش های آنتی میکروبیال حاوی کلرهگزیدین و آنتی بیوتیک می باشد. با این حال، این روش ها تنها در کوتاه مدت مفید هستند. همچنین بر اساس گزارشات، کلرهگزیدین برای سلول های بدن دارای توکسیسیتی می باشد. به منظور جلوگیری از تشکیل بیوفیلم، محققین انگلیسی اثرگذاری یک پوشش دولایه از نقره و هیدروکسی آپاتیت بصورت nano-coating را بر روی ایمپلنت های دندانی متشکل از آلیاژ نقره مورد آزمایش قرار دادند. کمیت و کیفیت اثر آنتی باکتریال این پوشش با اندازه گیری میزان رشد باکتری استرپتوکوک سانگوئیس، نسبت سلول های زنده به مرده و میزان تولید لاکتات 24 ساعته توسط میکروب ها مورد بررسی قرار گرفت. نتایج این تحقیق نشان داد که این پوشش ترکیبی به صورت موفقیت آمیزی از رشد باکتری ها جلوگیری کرده و باعث کاهش تشکیل بیوفیلم باکتریال بر روی سطح ایمپلنت به میزان 97.5 درصد شده است.

براساس تحقیقات انجام شده در مورد این پوشش نانو که نتایج آن در ماه مارس 2017 در مجله Nanotoxicology منتشر شده است، هیچگونه اضمحلالی در ترکیب پوشش یافت نشد و در نتیجه این ترکیب علاوه بر خاصیت ضد بیوفیلم و آنتی باکتریال خود، زیست سازگاری مناسب مورد نیاز هیدروکسی آپاتیت جهت شکل گیری بهتر فرآیند استئواینتگریشن را به مخاطره نمی اندازد.


منبع: دندال


مقالات دندانپزشکی:


تهوع و مسواك زدن

مقالات دندانپزشکی

مزایا و معایب لمینت سرامیکی

مقالات دندانپزشکی

دندان درد و سکته قلبی

مقالات دندانپزشکی

داشتن دندان‌های براق

مقالات دندانپزشکی

مراقبت ایمپلنت دندان

مقالات دندانپزشکی

رازهای دهانشویه‌ها

مقالات دندانپزشکی

ماسک‌ دندانپزشکی

مقالات دندانپزشکی

ابتلا به هپاتیت B

مقالات دندانپزشکی

ایمپلنت فوری دندان

مقالات دندانپزشکی

عفونت لثه و پریودنتیت

مقالات دندانپزشکی

روش صحیح مسواک زدن

مقالات دندانپزشکی

ایمپلنت و درمان

مقالات دندانپزشکی

درد پس از درمان ایمپلنت دندان

مقالات دندانپزشکی

ایمپلنت

مقالات دندانپزشکیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


از دست دادن دندان

دندانپزشکی

آناتومی حنجره سر و گردن

گوش و حلق و بینی

نشانه های استریپ گلو

گوش و حلق و بینی

6 درمان خانگی برای سرگیجه

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

میکرو بوتاکس پوست چرب

جراحی پلاستیک
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional