کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

سرفه های شبانه:


سرفه های مکرر و طولانی باعث می شود دستگاه تنفسی و سینه انسان با درد و سوزش همراه شود، در این مقاله شما را با دلایل و روش های درمان سرفه های پشت سرهم شبانه و متناوب آشنا می نماید. هر کسی ممکن است گاه گاهی سرفه کند. سرفه کردن، می تواند با خارج کردن مخاط بیش از حد و یا عوامل تحریک کننده ریه در حقیقت عملی مفید باشد. سرفه همچنین ممکن است باعث خروج میکروب ها از ریه شده و از عفونت جلوگیری نماید. اما زمانی که سرفه ها در شب اتفاق می افتد، می تواند خواب را متوقف کرده و فرد را از یک استراحت شبانه خوب محروم سازد. در ادامه با بخش مقالات گوش و حلق و بینی کلینیک مروستی همراه باشید.

خوشبختانه راه های متعددی برای برطرف کردن سرفه در شب وجود دارد؛ از آن جمله می توان به داروها، تغییر سبک زندگی و درمان های طبیعی اشاره کرد:
۱- از مرطوب کننده های هوا در منزل استفاده کنید.
هوای خشک می تواند سرفه را بدتر سازد. تهویه مطبوع و خنک کننده در تابستان و سیستم های گرمایشی در زمستان می توانند باعث خشکی هوای محیط زندگی شما شوند. شما می توانید از طریق یک دستگاه بخور در هنگام شب، رطوبت لازم را به هوایی که در زمان خواب تنفس می کنید، اضافه کنید. اضافه کردن رطوبت با این روش می تواند باعث تسکین گلو شده و از سرفه جلوگیری کند. با این حال رطوبت بیش از حد نیز می تواند به رشد قارچ ها کمک کند؛ قارچ ها می توانند تولید آلرژی کرده و همین می تواند دلیلی برای سرفه بیشتر شود. برای بررسی سطح رطوبت در یک اتاق می توانید از یک دستگاه به نام “رطوبت سنج” استفاده کنید. این دستگاه معمولا از فروشگاه های سخت افزاری خریداری می شود. سطح رطوبت باید در حدود ۵۰ درصد هوای اتاق خواب شما باشد.

۲- کاهش آلرژن ها
آلرژی زمانی اتفاق می افتد که سیستم ایمنی بدن، به یک ماده کاملا بی ضرر، واکنش زیاده از حد نشان می دهد. نشانه هایی مانند عطسه، گرفتگی بینی یا آب ریزش از آن و سرفه کردن در آن شایع است. عوامل شایع ایجاد کننده آلرژی عبارتند از: قارچ ها، حیوانات خانگی و غبار. با توجه به گفته های بنیاد ملی خواب، افراد می توانند سرفه های مرتبط با آلرژی را در اتاق خواب خود به وسیله رعایت موارد زیر کاهش دهند:
– استفاده از یک جاروی برقی فیلتر دار؛ هر هفته یک بار بر روی کف اتاق خواب کشیده شود.
– رفع گرد و غبار مجلات، کتابها و وسایل داخل اتاق خواب
– شستن ملحفه های اتاق خواب؛ هفته ای یک بار
– دوش آب گرم قبل از رفتن به رختخواب، به دلیل جلوگیری و حذف آلرژن های موجود در فضاهای باز

۳- مدیریت بیماری رفلاکس معده به مری (GERD)
بیماری رفلاکس معده به مری، یک اختلال گوارشی است که باعث می شود تا بعضی از محتویات معده به سمت مری بازگردد. این کار می تواند منجر به تحریک گلو و ایجاد سرفه بخصوص در هنگام شب شود. افراد مبتلا به GERD باید با پزشک خود در باره کنترل بیماری خود مشورت کنند. اجتناب از غذاهایی که ممکن است باعث سوزش سر دل شوند و عدم مصرف غذا در حدود ۴ ساعت قبل از خواب شبانه، ممکن است به کاهش علائم کمک کند.

۴- نوشیدن چای به همراه عسل
چای گرم با عسل می تواند گلو را تسکین دهد و باعث کاهش تحریک پذیری و رقیق کردن موکوس (مخاط) می شود. عسل را نباید به کودکان کمتر از یک سال خوراند؛ آن هم به دلیل خطر احتمالی یک نوع مسمومیت غذایی است که به نام بوتولیسم معروف است.

۵- درباره داروهای بدون نسخه فکر کنید
برخی از افراد ممکن است به فکر استفاده از داروهای بدون نسخه در زمان سرفه شبانگاهی خود بیفتند. داروهای ضد سرفه معمولا به عنوان یکی از موارد زیر طبقه بندی می شوند: سرکوب کننده های سرفه یا سوسپانسیون ها: این داروها رفلکس سرفه را مسدود میکنند. سوسپانسیون هایی برای سرفه موجود هستند که حاوی کدئین هستند.


منبع: دکتر سلام


مقالات گوش و حلق و بینی:


انواع بیماری های گوش

گوش و حلق و بینی

عمل لوزه اطفال

مقالات گوش و حلق و بینی

آمادگی برای جراحی بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

سرومن یا جرم گوش

مقالات گوش و حلق و بینی

روش های شناسایی عفونت گوش

گوش و حلق و بینی

کارکرد شنوایی

گوش و حلق و بینی

مکانیسم گلودرد

مقالات گوش و حلق و بینی

عوارض بزرگی لوزه‌ها

مقالات گوش و حلق و بینی

نشانه های پارگی پرده گوش

گوش و حلق و بینی

علت‌ سرفه

گوش و حلق و بینی

عوارض سینوزیت پیشانی

گوش و حلق و بینی

کم شنوایی حسی - عصبی

گوش و حلق و بینی

خونریزی گوش

مقالات گوش و حلق و بینیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


افت شنوایی

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

نقش عضلات حنجره

گوش و حلق و بینی

جراحی سپتوم بینی

گوش و حلق و بینی

حذف جرم گوش با فشار آب

گوش و حلق و بینی

استریپ گلو

گوش و حلق و بینی

 ایمپلنت دندان

مقالات دندانپزشکی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional