کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

طول عمر ایمپلنت دندان:


پیش از این که ایمپلنت دندان روشی مطمئن و قابل اعتماد برای جایگزینی دندان شود، بیمارانی که دندان خود را از دست میدادند از دندان مصنوعی یا بریج استفاده میکردند و به مرور زمان شکل فک و صورتشان تغییر کرده و چهره شان پیرتر میشد. همچنین افراد باید مرتباً به کلینیک دندانپزشکی مراجعه میکردند تا پروتز مصنوعی دندانشان تنظیم مجدد، ترمیم یا تعویض شود. یکی از بزرگترین مزایای ایمپلنت دندان دوام بالا و طول عمر زیاد آن است.
اگر چه ایمپلنت دندان درمانی بلند مدت و غالبا مادام العمر به حساب می آید، اما میزان موفقیت نهایی آن به مراقبت بیمار و رعایت بهداشت دهان و دندان او نیز بستگی دارد.

عواملی که بر طول عمر ایمپلنت تاثیر می گذارند
یکی از عواملی که بر طول عمر ایمپلنت دندان تاثیر میگذارد تحلیل رفتن استخوان فک است. بیمار برای کاشت ایمپلنت باید استخوان کافی داشته باشد تا فرایند یکپارچگی استخوان (جوش خوردن ایمپلنت به استخوان) به خوبی صورت بگیرد. بنابراین بیمارانی که استخوان کافی ندارند باید به دقت تحت ارزیابی پزشک قرار بگیرند تا مشخص شود برای کاشت ایمپلنت مناسبند یا خیر. چرا که اگر استخوان کافی وجود نداشته باشد طول عمر ایمپلنت غیر قابل پیش بینی خواهد بود. در موارد کمبود کیفی یا کمی استخوان میتوان از پیوند استخوان بهره برد.
عوامل دیگری که بر طول عمر ایمپلنت تاثیر میگذارند، همان عواملی هستند که باعث از دست رفتن دندان طبیعی میشوند مانند بیماری لثه و پوسیدگی پیشرفته دندان. بنابراین بسیار مهم است که در مورد رعایت بهداشت دهان و دندان جدی باشید. روزی دو بار مسواک زده و یک بار نخ دندان بکشید تا احتمال پسروی لثه و بیماری لثه کاهش یابد.
در مورد کاشت دندان هم درست همانند دندان طبیعی باید از جویدن چیزهای سخت مانند خودکار یا شکستن گردو پرهیز کنید و هرگز با هیچ یک از دندانهایتان درب بطری باز نکنید.
همچنین طبق روال معمول باید سالی یک تا دو مرتبه برای معاینه دهان و دندان به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید. در این مراجعه وضعیت ایمپلنت دندان نیز باید بررسی شود.
با مراقبت مناسب از ایمپلنت، می توانید تا آخر عمر از وجود آن بهره ببرید.


منبع: دنتال کلینیک


مقالات دندانپزشکی:


جرم گیری و مینای دندان

مقالات دندانپزشکی

ابتلا به هپاتیت B

مقالات دندانپزشکی

مشکلات جرم دندان

مقالات دندانپزشکی

بهداشت دهان و درمان ارتودنسی

مقالات دندانپزشکی

فرق کامپوزیت و لمینت

مقالات دندانپزشکی

ترس از دندانپزشکی

مقالات دندانپزشکی

دندانپزشک خوب

مقالات دندانپزشکی

واکنش بدن به مواد ایمپلنت

مقالات دندانپزشکی

ایمپلنت و موفقیت جراحی

مقالات دندانپزشکی

جایگزینی دندان از دست رفته

مقالات دندانپزشکی

زمان درمان عصب کشی

مقالات دندانپزشکی

دندانپزشکی پیشگیرانه

مقالات دندانپزشکی

مزایای دندانپزشکی دیجیتال

مقالات دندانپزشکیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


بیرون آوردن حشره داخل گوش

گوش و حلق و بینی

 عصب کشی دندان

دندانپزشکی

میکروبیلیدینگ

پوست و مو

نحوه عملکرد بوتاکس

جراحی پلاستیک
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional