کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

عامل سینوزیت:


عوامل ایجاد کننده سینوزیت دو دسته‌اند: عواملی که موجب انسداد منافذ خروجی سینوس ها می‌شوند. بیشتر علل در این دسته قرار دارند و عواملی که در حرکت مواد ترشحی سینوس ها اختلال ایجاد می‌کنند. اکثر ویروس های ایحاد کننده سرما خوردگی فقط باعث گرفتگی بینی می‌شوند، در هر حال اگر غشاء مخاطی پوشاننده حفره بینی و سینوس ها متورم شوند می‌توانند باعث انسداد در مسیر خروج ترشحات محاطی شوند. ترشحات جمع شده باعث احساس فشار و درد که جزء علائم سینوزیت می‌باشند، شود. در سینوس هایی که ترشحات آنها نتوانند تخلیه شوند امکان رشد باکتری ها و قارچ ها بیشتر می‌باشد و عفونت باکتریایی اغلب باعث التهاب و درد بیشتر می‌شوند. هر عاملی که باعث التهاب و آزردگی مخاطی بینی به مدت طولانی و در نتیجه تورم مخاطی شود باعث سینوزیت مزمن می‌شود. به عنوان مثال از عوامل زیر می‌توان نام برد.
گرده گل ها و درختان و علف، هوای سرد، مصرف الکل، عطرها، هوای مرطول و دم کرده، حساسیت به گرد وغبار موجودات ذره بینی به نام mite، قارچ ها و کپک و مصرف طولانی مدت داروها. افرادی که آسم با زمینه آلرژی دارند معمولاً سینوزیت دارند. در حقیقت هر عاملی که در بینی باعث انسداد و چلوگیری از تخلیه ترشحات سینوس ها شوند باعث سینوزیت می‌شوند. عواملی مانند پولیپ یا انحراف تیغه میانی بینی به یک طرف می‌توانند باعث سینوزیت شوند. عفونت دندان ها و لثه می‌توانند به سینوس ها منتشر شود. عواملی که باعث ضعف سیستم ایمنی می‌شوند. مانند عفونت HIV و همچنین بیماری سیستیک فیبروزیس از عوامل نادرتر سینوزیت می‌باشند. آلودگی هوا و کشیدن سیگار می‌تواند باعث تشدید سینوزیت شود.


منبع: رشد


مقالات گوش و حلق و بینی:


پارگي‌ پرده‌ گوش‌

مقالات گوش و حلق و بینی

درمان سنگ لوزه

مقالات گوش و حلق و بینی

آسم در کودکی

گوش و حلق و بینی

ابتلا به سرطان حنجره

مقالات گوش و حلق و بینی

مایعات در گوش

گوش و حلق و بینی

عفونت سینوس ها

گوش و حلق و بینی

سکته گوش

مقالات گوش و حلق و بینی

بیماری گوش شنا گران

گوش و حلق و بینی

سوالات گوش و حلق و بيني

مقالات گوش و حلق و بینی

عوارض اتواسکلروزیس

مقالات گوش و حلق و بینی

کم شنوایی ناشی از دارو

گوش و حلق و بینی

زمان جراحی لوزه سوم

مقالات گوش و حلق و بینیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


افت شنوایی

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

تزریق بوتاکس

جراحی پلاستیک

انیمیشن سینوپلاستی پزشکی

گوش و حلق و بینی

کشیدن دندان عقل

دندانپزشکی

جوش های صورت

پوست و مو
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional