کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

عمل بینی، رینوپلاستی:


رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی در لغت از دو کلمه "رینو" و "پلاستی" تشکیل شده است. رینو به معنای بینی و پلاستی به معنای اصلاح یا زیبا کردن است. در ادامه با بخش مقالات گوش و حلق و بینی کلینیک مروستی همراه ما باشید.
این جراحی قدمت تاریخی زیادی دارد. در حدود 2000 سال قبل افراد زیادی در هندوستان محکوم به مجازات قطع بینی می شدند. در آن زمان برای اصلاح این مشکل از صمغ و موم استفاده می کردند. در آغاز قرن 19 یک افسر بریتانیائی این روش را از هندیان آموخت و برای بهبود سربازان آسیب دیده در جنگ استفاده کرد!!

قدمت رینوپلاستی مدرن به 50 تا 60 سال قبل و بعد از جنگ جهانی دوم بر می گردد. در ایران از دهه 40 شمسی اقدام به جراحی زیبایی بینی شد. بعد از انقلاب اولین گروهی که اقدام به جراحی بینی کردند متخصصین گوش وحلق وبینی بودند. البته در حال حاضر تعداد متقاضیان عمل زیبایی در ایران روز به روز افزایش یافته که متاسفانه حتی در سطح جهانی نیز رکورد شکن است.

- بهترین نتایج در جراحی بینی یا رینوپلاستی با استفاده از تکنیک های محافظه کارانه که ظاهر طبیعی و معمولی بینی را حفظ می کنند به دست می آید، بنابراین بیماران محترم بایستی از جراحی های به اصطلاح فانتزی پرهیز کنند.
- یک نکته مهم کیفیت و ضخامت پوست و زوایای بینی میباشد که با استفاده از عکس های رنگی استاندارد و یک شکل قبل از عمل و تکرار سریالی آنها پس از عمل وضعیت پوست و زوایای بینی مشخص می شود.
- بیماران به موضوع تنفس بعد از عمل جراحی بینی نیز بایستی بسیار اهمیت بدهند. اگر بینی بیمار خیلی باریک شود تنفس از بین میرود. بعضی اوقات بیماران محترم از جراح می خواهند که به اصطلاح اقدام به عروسکی کردن بینی کنند در حالی که به این نکته توجه ندارند که با این کار منطقه دریچه یا همان محل عبور هوا از بین میرود و بیمار دچار گرفتگی شدید بینی می شود.
- همچنین رسیدن به یک حالت مستحکم وغیر فرورفته برای وضعیت نیمرخ یک هدف زیبایی شناختی مهم در رینوپلاستی (جراحی بینی) است .
- تغییرات جزئی پس از عمل بینی ممکن است ماه ها به طول بینجامد. پوست بسیار ضخیم وغنی از غدد سباسه و بافت زیر جلدی از نظر نتیجه عمل بینی در بدترین وضعیت قرار دارد. پوست ایده آل، بین پوست ضخیم و نازک میباشد. پس بیماران دارای پوست ضخیم باید صبر کنند تا پوست به سر جای خود برگردد.
عمل جراحی بینی به دو شکل باز وبسته انجام می شود و انجام عمل به هر روشی که پزشک تشخیص دهد بلامانع است.


منبع: دکتر کاظمی


مقالات گوش و حلق و بینی:


 کم شنوایی عصبی

گوش و حلق و بینی

گرفتگی صدا

مقالات گوش و حلق و بینی

روش برداشتن لوزه‌ها

مقالات گوش و حلق و بینی

متخصص گوش و حلق و بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

سوالات گوش و حلق و بيني

مقالات گوش و حلق و بینی

خشکی بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

مراحل عمل لوزه سوم

مقالات گوش و حلق و بینی

ناشنوایی و کم شنوایی

مقالات گوش و حلق و بینی

سرومن یا جرم گوش

مقالات گوش و حلق و بینی

مقابله با آسم

مقالات گوش و حلق و بینی

جراحی زیبایی بینی

مقالات جراحی پلاستیک

کبودی چشم و جراحی بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

سینوزیت

گوش و حلق و بینی

عمل انحراف بینی

مقالات گوش و حلق و بینیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


بخشی از گوش

گوش و حلق و بینی

علائم بیماری لوزه

گوش و حلق و بینی

از بین بردن مخاط در ریه ها

گوش و حلق و بینی

راه های رشد مو

پوست و مو

چرخه رشد مو

پوست و مو

 ایمپلنت دندان

مقالات دندانپزشکی

فرق بین حلق و حنجره

گوش و حلق و بینی

5 دلیل تضعیف مو

پوست و مو

تزریق ژل و زیبایی بینی

جراحی پلاستیک
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional