کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

عمل لوزه اطفال:


لوزه‏ ها می ‏توانند بزرگ شوند. این بزرگی لوزه‏ ها به قدری شایع است و در بچه‏ ها زیاد دیده می ‏شود که صرف بزرگی آنها را یک بیماری نمی ‏دانیم، بخصوص در کودکان سه ‌تا‌ شش سال به وفور لوزه سوم بزرگ می‏ شود. در ادامه با بخش مقالات گوش و حلق و بینی کلینیک مروستی همراه ما باشید.

معاینه گلوی کودک:
«فرزند دوم من پسری است هفت ساله که بسیار لاغر است، اصلا از بینی نفس نمی‌ کشد. بینی او مشکل دیگری ندارد غیر از این‌ که خلط بینی او بسیار در عقب جمع می‌شود و تخلیه آن مشکل است. از غذا نیز متنفر است. از شیرینی و بسیاری از تنقلات هم گریزان است. چه کنم؟» این عبارات را شاید بارها از زبان اطرافیان و والدینی که کودک زیر هفت‌ سال دارند، شنیده باشید. اینها همگی علائم لوزه سوم است.
عضوی از بدن که بزرگ‌ شدن بیش از حد آن بر نیاز کودک به درمان تاکید می‏ کند. برای همین است که متخصصان گوش و حلق و بینی همیشه تاکید می‏ کنند اگر کودک شما در اثر بزرگی لوزه، برای مدت طولانی از راه دهان نفس بکشد، تغییراتی در شکل ظاهری صورت او ایجاد می ‏شود که دیگر قابل درمان و جبران نیست.

لوزه سوم کجاست؟
لوزه سوم یکی از قسمت‏ های سیستم لنفاوی بدن است که جزو سیستم دفاعی محسوب می‏ شود و محل قرارگیری آن در ناحیه پشت بینی است؛ جایی که آن را به عنوان حلق بینی نام گذاری می‏ کنیم و در معاینه معمولی قابل رویت نیست.

بزرگی لوزه‏ ها بیماری است؟
لوزه ‏ها می ‏توانند بزرگ شوند. این بزرگی لوزه‏ ها به قدری شایع است و در بچه‏ ها زیاد دیده می ‏شود که صرف بزرگی آنها را یک بیماری نمی‏دانیم، بخصوص در کودکان سه ‌تا‌ شش سال به وفور لوزه سوم بزرگ می‏ شود. این بزرگی لوزه سوم را تنها زمانی بیماری و غیر ‏طبیعی تلقی کرده و اقدام به درمان می‏ کنیم که بخواهد موجب عوارضی شود و اثرات نامطلوبی بر سلامت بگذارد. به طوری که بتواند راه تنفسی را هم مسدود کند.

چرا کار به تنفس دهانی می‏ کشد؟
اما والدینی که مدام شاهد این هستند که کودکشان حتی شب‌ها هنگام خواب از دهان نفس می‏ کشد، خوب است بدانند به هر حال رشد غیرطبیعی لوزه سوم سوراخ ‏های پشت بینی را تنگ کرده و موجب تنفس دهانی خواهد شد. این مهم‌ ترین علامت بزرگی غیر‏طبیعی لوزه سوم است. به طوری که وقتی تنفس مشکل پیدا کرد، ممکن است صدادار شود و خرخر در خواب نیز اضافه شود. گاهی این خرخر، والدین را بیشتر نگران می‏ کند در صورتی که حتی اگر خرخر هم وجود نداشته باشد، همین که تنفس از راه دهان صورت می‏ گیرد، یک مورد غیر‏طبیعی است.


منبع: تبیان


مقالات گوش و حلق و بینی:


گوش میانی، ارتعاشات مفید

گوش و حلق و بینی

آمادگی برای جراحی بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

زمان جراحی لوزه سوم

مقالات گوش و حلق و بینی

عوامل کاهش شنوایی

مقالات گوش و حلق و بینی

آبریزش بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

درمان پولیپ بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

جراحی‌های سر و گردن

گوش و حلق و بینی

علائم آسم

گوش و حلق و بینی

کاربرد های جراحی سینوس

گوش و حلق و بینی

اثرات سر و صدا بر گوش

گوش و حلق و بینی

دلایل خارش گوش

مقالات گوش و حلق و بینی

جراحی ترمیمی بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

نشانه های اسپاسم حنجره

گوش و حلق و بینیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


نشانه های استریپ گلو

گوش و حلق و بینی

لارنگوسکوپی برای گلو

گوش و حلق و بینی

جراحی سپتوم بینی

گوش و حلق و بینی

پوسیدگی دندان

دندانپزشکی

روش صحیح مسواک زدن

دندانپزشکی

تاتو ابروی زنان

پوست و مو
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional