کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

عمل لوزه اطفال:


لوزه‏ ها می ‏توانند بزرگ شوند. این بزرگی لوزه‏ ها به قدری شایع است و در بچه‏ ها زیاد دیده می ‏شود که صرف بزرگی آنها را یک بیماری نمی ‏دانیم، بخصوص در کودکان سه ‌تا‌ شش سال به وفور لوزه سوم بزرگ می‏ شود. در ادامه با بخش مقالات گوش و حلق و بینی کلینیک مروستی همراه ما باشید.

معاینه گلوی کودک:
«فرزند دوم من پسری است هفت ساله که بسیار لاغر است، اصلا از بینی نفس نمی‌ کشد. بینی او مشکل دیگری ندارد غیر از این‌ که خلط بینی او بسیار در عقب جمع می‌شود و تخلیه آن مشکل است. از غذا نیز متنفر است. از شیرینی و بسیاری از تنقلات هم گریزان است. چه کنم؟» این عبارات را شاید بارها از زبان اطرافیان و والدینی که کودک زیر هفت‌ سال دارند، شنیده باشید. اینها همگی علائم لوزه سوم است.
عضوی از بدن که بزرگ‌ شدن بیش از حد آن بر نیاز کودک به درمان تاکید می‏ کند. برای همین است که متخصصان گوش و حلق و بینی همیشه تاکید می‏ کنند اگر کودک شما در اثر بزرگی لوزه، برای مدت طولانی از راه دهان نفس بکشد، تغییراتی در شکل ظاهری صورت او ایجاد می ‏شود که دیگر قابل درمان و جبران نیست.

لوزه سوم کجاست؟
لوزه سوم یکی از قسمت‏ های سیستم لنفاوی بدن است که جزو سیستم دفاعی محسوب می‏ شود و محل قرارگیری آن در ناحیه پشت بینی است؛ جایی که آن را به عنوان حلق بینی نام گذاری می‏ کنیم و در معاینه معمولی قابل رویت نیست.

بزرگی لوزه‏ ها بیماری است؟
لوزه ‏ها می ‏توانند بزرگ شوند. این بزرگی لوزه‏ ها به قدری شایع است و در بچه‏ ها زیاد دیده می ‏شود که صرف بزرگی آنها را یک بیماری نمی‏دانیم، بخصوص در کودکان سه ‌تا‌ شش سال به وفور لوزه سوم بزرگ می‏ شود. این بزرگی لوزه سوم را تنها زمانی بیماری و غیر ‏طبیعی تلقی کرده و اقدام به درمان می‏ کنیم که بخواهد موجب عوارضی شود و اثرات نامطلوبی بر سلامت بگذارد. به طوری که بتواند راه تنفسی را هم مسدود کند.

چرا کار به تنفس دهانی می‏ کشد؟
اما والدینی که مدام شاهد این هستند که کودکشان حتی شب‌ها هنگام خواب از دهان نفس می‏ کشد، خوب است بدانند به هر حال رشد غیرطبیعی لوزه سوم سوراخ ‏های پشت بینی را تنگ کرده و موجب تنفس دهانی خواهد شد. این مهم‌ ترین علامت بزرگی غیر‏طبیعی لوزه سوم است. به طوری که وقتی تنفس مشکل پیدا کرد، ممکن است صدادار شود و خرخر در خواب نیز اضافه شود. گاهی این خرخر، والدین را بیشتر نگران می‏ کند در صورتی که حتی اگر خرخر هم وجود نداشته باشد، همین که تنفس از راه دهان صورت می‏ گیرد، یک مورد غیر‏طبیعی است.


منبع: تبیان


مقالات گوش و حلق و بینی:


التهاب و بزرگ شدن لوزه ها

گوش و حلق و بینی

جراحی زیبایی بینی

مقالات جراحی پلاستیک

مزایای عمل رینوپلاستی

مقالات جراحی پلاستیک

بارداری و جراحی بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

کشت ترشحات گلو

مقالات گوش و حلق و بینی

سرفه های شبانه

مقالات گوش و حلق و بینی

عفونت گوش کودک

مقالات گوش و حلق و بینی

توصیه به سالمندان کم شنوا

گوش و حلق و بینی

تشخیص صدای مادر توسط کودک

گوش و حلق و بینی

پس از عمل جراحی لوزه

مقالات گوش و حلق و بینی

جراحی ترمیمی بینی

مقالات جراحی پلاستیک

تغذیه بعد از جراحی حنجره

مقالات گوش و حلق و بینی

قبل از جراحی زیبایی بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

سینوزیت پیشانی مزمن

گوش و حلق و بینیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


آموزش تزریق بوتاکس

جراحی پلاستیک

حذف جرم گوش

گوش و حلق و بینی

توقف زنگ گوش در 30 ثانیه

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

خط لب و افزایش حجم لب

جراحی پلاستیک

تایم لپس عفونت گوش

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional