کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

عوارض داروها و سرفه:


برخی داروها از جمله مهارکننده‌ی آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACE inhibitors) که برای تنظیم فشار خون تجویز می‌شوند، باعث سرفه‌های خشک می‌شوند. این داروها در ۲۰ درصد بیماران ایجاد سرفه می‌کنند. از دیگر نشانه‌های این نوع سرفه این است که معمولا چند هفته پس از آغاز مصرف دارو سرفه آغاز می‌شود.
تشخیص و درمان:
از پزشک مشاوره‌ بگیرید؛ اگر سرفه‌هایتان خفیف باشد می‌توانید داروی‌ تان با نوع دیگری از مهارکننده‌ها جایگزین کنید. اما اگر سرفه‌ شدید است بهتر است خانواده‌ی دیگری از داروی‌های فشار خون را مصرف کنید.
سینه‌ پهلو:
در آغاز سرفه‌ها خشک است اما پس از چند روز تبدیل به سرفه‌های تَر همراه با مخاط زرد، سبز یا قرمز می‌شود. تب و لرز، مشکل در تنفس، درد هنگام سرفه یا نفس عمیق از دیگر نشانه‌های سینه‌ پهلو است.
تشخیص و درمان:
معمولا پزشک با گوش دادن به قفسه‌ی سینه قادر به تشخیص سینه‌ پهلو است اما گاهی ممکن اس عکس‌ برداری هم تجویز شود. همچنین برای تعیین ویروسی یا باکتریایی بودن نیاز به آزمایش خون است. اگر سینه‌ پهلو باکتریایی باشد، آنتی‌ بیوتیک تجویز می‌شود. اما تنها درمان سینه‌ پهلوی ویروسی استراحت است، همچنین داروهای ضد‌ سرفه و البته سوپ مرغ.
سیاه‌سرفه:
در این بیماری سرفه‌ های خشک و کوتاه با صدایی خروسک‌ مانند در هر دَم همراه هستند. اگرچه به لطف کشف واکسن این بیماری در دهه‌ی چهل میلادی، بروز این بیماری کاهش چمگیری داشته و به‌ ندرت گزارش ابتلا به آن دریافت می‌شد، در چند سال اخیر شیوع آن افزایش یافته است. در سال ۲۰۱۲ بیش از ۴۸۰۰۰ مورد ابتلا به سیاه‌ سرفه گزارش شد که بیشترین تعداد از سال ۱۹۵۵است. از دیگر نشانه‌ های این بیماری است که بیماری در آغاز نشانه‌ هایی مانند سرماخوردگی از جمله آبریزش و گرفتگی بینی، اشک‌ریزش، تب و سرفه دارد. پس از حدود یک هفته سرفه‌های خشک و منقطع آغاز می‌شود؛ سرفه‌ها چنان شدید است که شاید باعث شود به خودتان بپیچید و دچار تهوع بشوید.
تشخیص و درمان:
سیاه‌سرفه با آزمایش خون و عکسبرداری از سینه تشخیص داده می‌شود. برای درمان آن باید آنتی‌ بیوتیک مصرف شود.


منبع: چطور


مقالات گوش و حلق و بینی:


داروهای ضد سرفه

گوش و حلق و بینی

پیری و پیرگوشی

گوش و حلق و بینی

کری در تومور عصب شنوایی

گوش و حلق و بینی

عوامل ایجاد سینوزیت

گوش و حلق و بینی

آسم در کودکی

گوش و حلق و بینی

عفونت گوش کودک

مقالات گوش و حلق و بینی

خون دماغ شدن

مقالات گوش و حلق و بینی

سرفه های شبانه

مقالات گوش و حلق و بینی

سرفه و مراجعه پزشک

گوش و حلق و بینی

احتمال بروز سینوزیت

گوش و حلق و بینی

عوارض عمل لوزه

مقالات گوش و حلق و بینی

جراحی بینی با تامپون

مقالات گوش و حلق و بینیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


گوش و مکانیزم شنوایی

گوش و حلق و بینی

 ذرات موجود در یک قطره آب

گوش و حلق و بینی

توقف فوری سرگیجه

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional