کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

عوارض سیگار بر ایمپلنت دندان:


اگر به تازگی ایمپلنت گذاشته اید، محققان توصیه میکنند سیگار نکشید چرا که مصرف سیگار خطر عوارض ایمپلنت دندان و عدم موفقیت درمان را افزایش می دهد. پژوهشگران اسپانیایی 66 فردی که 165 ایمپلنت دندان داشتند را مورد مطالعه قرار دادند و وضعیت آنها را به مدت 5 سال دنبال کردند. میزان عدم موفقیت ایمپلنت در افراد سیگاری 15.8 درصد بود در حالی که در افراد غیر سیگاری این میزان تنها 1.4 درصد است. دکتر آرتورو سانچز پرز محقق دانشگاه مورسیا در اسپانیا میگوید: "افرادی که سیگار میکشند، در خطر بیشتر عفونت پس از جراحی قرار دارند و فرایند بهبودی در آنها کندتر است. هنگامی که یک فرد سیگاری ایمپلنت دندان میگذارد، احتمال شکست درمان بیشتر است."
ایمپلنت ابزاری مصنوعی است که به جای ریشه دندان در استخوان فک قرار داده میشود. برای کاشت ایمپلنت در دهان از جراحی استفاده میشود. با تثبیت پایه ایمپلنت در فک، پروتز مصنوعی مانند روکش دندان بر روی آن متصل میشود. ایمپلنتها از تیتانیوم و مواد دیگر سازگار با بدن انسان ساخته میشوند. جراحی ایمپلنت در مطب و یا در بیمارستان ممکن است انجام شود که این بستگی به چندین فاکتور دارد. در حین عمل از بی حسی موضعی و یا بیهوشی ممکن است استفاده شود. معمولا مسکن و در صورت لزوم آنتی بیوتیک برای بیمار تجویز میشود. دندانپزشک دستورات لازم پس از عمل از نظر بهداشتی و رژیم غذایی را به بیمار می گوید. چون کاشت دندان مستلزم جراحی است، بیماران باید در وضعیت سلامتی خوبی قرار داشته باشند، لثه هایشان سالم باشد و استخوان کافی برای پشتیبانی از ایمپلنت داشته باشند و همچنین بیمار باید به رعایت بهداشت دهان و چکاپهای منظم دندانپزشکی متعهد باشد. اگر می خواهید ایمپلنت بگذارید باید ابتدا دندانپزشک وضعیت دهان شما را به طور کامل ارزیابی و معاینه کند تا مشخص شود این عمل برای شما مناسب است یا خیر.


منبع: شفاگستر


مقالات دندانپزشکی:


معایب و مزایای ارتودنسی متحرک

مقالات دندانپزشکی

انتخاب متخصص ارتودنسی

مقالات دندانپزشکی

دلیل تسکین دندان درد

مقالات دندانپزشکی

میزان موفقیت ایمپلنت

مقالات دندانپزشکی

لمینت کامپوزیتی دندان

مقالات دندانپزشکی

براکت شفاف دندان

مقالات دندانپزشکی

نحوه عصب کشی دندان

مقالات دندانپزشکی

نیاز به ارتودنسی

مقالات دندانپزشکی

دندانپزشک خوب

مقالات دندانپزشکی

دندان‌ قروچه در کودکان

مقالات دندانپزشکی

پس از تحویل پروتز ایمپلنت

مقالات دندانپزشکی

انواع لمینت سرامیکی

مقالات دندانپزشکی

رنگ لمینیت دندان

مقالات دندانپزشکیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


کشیدن دندان عقل

دندانپزشکی

ایمپلنت دندان

دندانپزشکی

درخشندگی پوست

پوست و مو

5 دلیل تضعیف مو

پوست و مو

لارنگوسکوپی برای گلو

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional