کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

عوارض سیگار بر ایمپلنت دندان:


اگر به تازگی ایمپلنت گذاشته اید، محققان توصیه میکنند سیگار نکشید چرا که مصرف سیگار خطر عوارض ایمپلنت دندان و عدم موفقیت درمان را افزایش می دهد. پژوهشگران اسپانیایی 66 فردی که 165 ایمپلنت دندان داشتند را مورد مطالعه قرار دادند و وضعیت آنها را به مدت 5 سال دنبال کردند. میزان عدم موفقیت ایمپلنت در افراد سیگاری 15.8 درصد بود در حالی که در افراد غیر سیگاری این میزان تنها 1.4 درصد است. دکتر آرتورو سانچز پرز محقق دانشگاه مورسیا در اسپانیا میگوید: "افرادی که سیگار میکشند، در خطر بیشتر عفونت پس از جراحی قرار دارند و فرایند بهبودی در آنها کندتر است. هنگامی که یک فرد سیگاری ایمپلنت دندان میگذارد، احتمال شکست درمان بیشتر است."
ایمپلنت ابزاری مصنوعی است که به جای ریشه دندان در استخوان فک قرار داده میشود. برای کاشت ایمپلنت در دهان از جراحی استفاده میشود. با تثبیت پایه ایمپلنت در فک، پروتز مصنوعی مانند روکش دندان بر روی آن متصل میشود. ایمپلنتها از تیتانیوم و مواد دیگر سازگار با بدن انسان ساخته میشوند. جراحی ایمپلنت در مطب و یا در بیمارستان ممکن است انجام شود که این بستگی به چندین فاکتور دارد. در حین عمل از بی حسی موضعی و یا بیهوشی ممکن است استفاده شود. معمولا مسکن و در صورت لزوم آنتی بیوتیک برای بیمار تجویز میشود. دندانپزشک دستورات لازم پس از عمل از نظر بهداشتی و رژیم غذایی را به بیمار می گوید. چون کاشت دندان مستلزم جراحی است، بیماران باید در وضعیت سلامتی خوبی قرار داشته باشند، لثه هایشان سالم باشد و استخوان کافی برای پشتیبانی از ایمپلنت داشته باشند و همچنین بیمار باید به رعایت بهداشت دهان و چکاپهای منظم دندانپزشکی متعهد باشد. اگر می خواهید ایمپلنت بگذارید باید ابتدا دندانپزشک وضعیت دهان شما را به طور کامل ارزیابی و معاینه کند تا مشخص شود این عمل برای شما مناسب است یا خیر.


منبع: شفاگستر


مقالات دندانپزشکی:


عصب کشی درد و تورم

مقالات دندانپزشکی

زمان مناسب ارتودنسی

مقالات دندانپزشکی

سفید کردن دندان ها

مقالات دندانپزشکی

عصب کشی و درمان ریشه

مقالات دندانپزشکی

عصب کشی ترسناک نیست

مقالات دندانپزشکی

ترس از دندانپزشکی

مقالات دندانپزشکی

جراحی و کاشت ایمپلنت

مقالات دندانپزشکی

پرسش و پاسخ ارتودنسی

مقالات دندانپزشکی

بیماری لثه

مقالات دندانپزشکی

عمر دندان‌های شیری

مقالات دندانپزشکی

تسکین دندان درد

مقالات دندانپزشکی

بوی نامطبوع دهان

مقالات دندانپزشکی

روت پلنینگ

مقالات دندانپزشکی

مخدر پان و سلامت دهان

مقالات دندانپزشکیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


تزریق ژل به لب

جراحی پلاستیک

5 درمان طبیعی برای زنگ گوش

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional