کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

عوارض پروتز لب:


پروتز لب در مقایسه با دیگر جراحی‌های زیبایی عوارض بسیار کمتری را به دنبال دارد. بااین همه بهتر است قبل از انجام هر عملی از عوارض احتمالی آن آگاه شوید. پس زدن، عفونت، جابه‌جا شدن پروتز، به جا ماندن اثر زخم و سفتی لب از جمله خطرهای احتمالی مرتبط با حجیم کردن دائمی لب محسوب می‌شود. اگرچه می‌توان احتمال بروز این خطرها را با انتخاب جراحی مجرب به حداقل رساند. مزیت اصلی بزرگ کردن دائمی لب در نام آن نهفته است؛ این روش بزرگ کردن لب نتایج درازمدت‌ تری را در قیاس با نتایج موقت تزریق ژل‌ هایی به دست می‌دهد که در نهایت جذب بدن می‌شوند.

تزریق ژل:
پزشکان غالباً برای برجسته‌تر و زیباتر کردن لب‌ ها از روش تزریق ژل به لب استفاده می‌کنند. پزشکان متناسب با نیازهای فردی بیمار از روش‌های تزریق متفاوت و مواد گوناگون موجود بهره می‌گیرند. پیشرفت‌های به دست آمده در زمینه حجیم کردن لب بعضی روش‌ها را چنان کارآمد ساخته است که پزشکان از آن ها به عنوان ژل دائمی استفاده می‌کنند.

نکاتی در ارتباط با روش‌های بزرگ کردن لب:
برجسته کردن لب با تزریق ژل نتایج مطلوبی را در عرض کمتر از 30 دقیقه به دست می‌دهد. معمولاً نیازی به استفاده از داروی بی‌حسی نیست، چون ژل معمولاً حاوی لیدوکائین یا بی‌حس کننده‌های موضعی دیگر است. نتایج حاصل از تزریق ژل موقتی است، چون بدن در نهایت ژل را تجزیه و جذب می‌کند. ماندگاری نتایج برجسته سازی لب در هر بیمار متفاوت با دیگری است، اما به طور میانگین اثر آن پس از 4 تا 6 ماه از بین می‌رود. به افرادی که تمایل دارند لب را با پروتز بزرگ کنند، توصیه می‌شود در ابتدا تزریق ژل را مد نظر قرار دهند تا بررسی کنند که آیا پروتز نتیجه زیبایی دلخواه شان را برای بزرگ کردن لب ها به دست خواهد داد یا خیر.

عوارض و مزایای تزریق ژل:
اگرچه تزریق ژل لب معمولاً عوارض اندکی به دنبال دارد، واکنش هر بیمار به نوع ژل انتخابی و قدرت التیام‌بخشی بدن بستگی دارد. اثرهای جانبی ملایم‌تر ناشی از تزریق ژل عبارتند از قرمزی، کبودی، ورم، درد و التهاب خفیف و عفونت. این علائم با مراقبت اندک به حداقل می‌رسد و پس از چند روز کاملاً فروکش می‌کند. خطر جدی‌تر واکنش آلرژیک به ژل‌های گرفته شده از حیوانات است که البته خوشبختانه نادر است. بر اساس نظر بسیاری از بیماران مزیت اصلی تزریق ژل افزایش اعتماد به نفسی است که به لطف جذاب‌تر شدن چهره به دست می‌آید. تزریق ژل با اثری طولانی مدت لب‌ها را برجسته‌ تر می‌سازد و زیبایی از دست رفته در گذر زمان را به آن بازمی‌گرداند. لب برجسته و حجیم تر بر توازن دیگر اجزاء صورت نیز می‌افزاید.

تزریق چربی:
بزرگ کردن لب با انتقال و تزریق چربی راهکاری فوق‌العاده برای بیمارانی است که می‌خواهند لب‌هایی برجسته‌تر داشته باشند، اما ترجیح می‌دهند مواد معدنی درون بدنشان تزریق نشود. در حالی که دیگر پرکننده‌ها و ژل‌های لب، مانند کلاژن و رستیلن، معمولاً از بافت اهدا کننده حیوانی یا انسانی گرفته می‌شود، در روش تزریق چربی بافت بدن خود بیمار جهت به دست آوردن نتایجی طبیعی و نرم به کار برده می‌شود. حجیم کردن لب با تزریق چربی برداشتن چربی از یک ناحیه از بدن و تزریق آن درون لب را دربرمی‌گیرد. چون در طول انجام عمل بزرگ کردن لب فقط از بافت طبیعی بدن استفاده می‌شود، پس زدن یا واکنش آلرژیک به ندرت بروز می‌یابد. بیمار پس از این عمل برجسته سازی لب با ماندگاری اثر 6 ماه تا بیش از یک سال، لب‌هایی نرم با ظاهر طبیعی می‌یابد.

عمل تزریق چربی:
در عمل بزرگ کردن لب با تزریق چربی در ابتدا چربی ناحیه معینی از بدن بیمار، معمولاً شکم یا ران، با لیپوساکشن تخلیه می‌شود. خارج کردن این مقدار چربی اثر قابل توجهی را در محل تخلیه چربی ایجاد نمی‌کند، مگر آن که عمل برجسته کردن لب همراه با عمل لیپوساکشن انجام شود. سپس چربی با استفاده از سرنگ و سوزنی نوک پهن و کند داخل لب تزریق می‌شود. این تزریق اثرهای بسیار کوچک نیش مانندی، به بزرگی تقریبی 0.2 سانتی‌متر به جا می‌گذارد. در این عمل بزرگ کردن لب بسته به ترجیح بیمار و جراح معمولاً از بی‌حسی موضعی یا داروی بیهوشی عمومی ملایم استفاده می‌شود. این عمل برای بیمارانی ایده‌آل است که می‌خواهند میزان چربی موجود در یک یا دو ناحیه از بدن را کاهش دهند و در عین حال لب‌های خود را برجسته‌ تر کنند.

عوارض و مزایای تزریق چربی:
حجیم کردن لب با تزریق چربی خطرهای احتمالی انگشت‌ شماری را به دنبال دارد. با این حال مانند هر درمان جراحی دیگری احتمال بروز اثرهای جانبی مشخصی وجود دارد که  بر ناحیه اهدا کننده چربی یا محل تزریق، یعنی لب، تأثیر می‌گذارد و بیمار با عفونت، خونریزی، ورم و درد ملایم مواجه می‌شود. مردن بعضی سلول‌های چربی در طول فرایند انتقال یکی از نقاط ضعف این عمل است که جراحان در تلاش رفع آن هستند. جراح مجرب اقدام‌های لازم، مانند تزریق با فاصله چربی و نه یکباره تمام چربی، را جهت جلوگیری از بروز این عوارض انجام می‌دهد. یکی از مزایای اصی این روش نادر بودن واکنش آلرژیک بیمار یا پس زدن بافت است، چرا که این بافت از بدن خود بیمار گرفته می‌شود. لب‌هایی طبیعی و نرم دستاورد تزریق چربی است. این عمل سرپایی است و بیمار پس از گذشت تنها چند ساعت می‌تواند به خانه بازگردد و فعالیت معمول خود را ازسربگیرد.


منبع: کلینیک سیب سرخ


مقالات جراحی پلاستیک:


نوع بيني بر الگوي عمل زیبایی بینی

مقالات جراحی پلاستیک

در طول تزریق بوتاکس

مقالات جراحی پلاستیک

مزایای جراحی پروتز گونه

مقالات جراحی پلاستیک

جراحی زیبایی پروتز باسن

مقالات جراحی پلاستیک

تعداد دفعات مجاز تزریق بوتاکس

مقالات جراحی پلاستیک

هزینه تزریق دیسپورت

مقالات جراحی پلاستیک

لیفت و پروتز سینه

مقالات جراحی پلاستیک

سوالات رایج تزریق بوتاکس

مقالات جراحی پلاستیک

بوتاکس

مقالات پوست و مو

پزشک مناسب پروتز لب

مقالات جراحی پلاستیک

موارد مصرف استفاده از بوتاکس

مقالات جراحی پلاستیک

عمل پروتز سینه، عملی ایمن

مقالات جراحی پلاستیک

خطر ژل های دايمی

مقالات جراحی پلاستیک

اقدامات بعد از جراحی پروتز لب

مقالات جراحی پلاستیک

روش های مختلف عمل بینی

مقالات جراحی پلاستیکفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


شکل دادن به صورت

جراحی پلاستیک

بیولوژی گوش و حلق و بینی

گوش و حلق و بینی

پاک کردن گوش

گوش و حلق و بینی

12 میوه سالم برای چشم

میوه ها و گیاهان

آرایش دائمی لب

پوست و مو
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional