کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ماسک‌ دندانپزشکی:


آیا با زدن ماسک‌ دندان‌پزشکی می توانید از هوای آلوده و عوارضش در امان باشیم ؟ بسیاری از افراد ارزان‌ترین و در دسترس‌ترین نوع ماسک را انتخاب می‌کنند؛ ماسک‌های کاغذی که به «ماسک دندانپزشکی» هم معروف هستند، چراکه همه این ماسک را در مطب روی صورت دندانپزشکان دیده‌اند.

آلودگی هوا و ماسک‌ دندان‌پزشکی
همه ساله در فصل پاییز و زمستان همزمان با آلوده شدن هوا، شهروندان زیادی با انواع مختلف ماسک در خیابان به چشم می‌خورند. استفاده از ماسک اولین راهی است که برای مقابله با آلودگی هوا به فکر همه می‌رسد.
اما بر خلاف انتظار مردم، ماسک‌های کاغذی هیچ تاثیری در حفاظت فرد در برابر آلودگی هوا ندارند. طبق توصیه مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، هنگام بروز پدیده آلودگی هوا، باید از ماسک مناسب استفاده کرد این ماسک باید از جنس فیبر باشد، نه ماسک پارچه ‌ای و نه ماسک دندانپزشکی و بعد از هر بار مصرف باید تعویض شود. چراکه یکی از آلاینده‌های اصلی هوای تهران ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون است که این ذرات به راحتی از ماسک‌های معمولی می‌گدرند و وارد ریه شده و موجب بیماری و به خطر افتادن سلامت شهروندان می‌شود.

بسیاری از منابع استفاده از ماسک‌های فیلتردار را در این مورد توصیه می‌کنند. این ماسک‌ها در مقایسه با ماسک‌های کاغذی که بیشتر در شهر به فروش می‌رسد، عملکرد بهتری در جلوگیری از تنفس آلاینده‌های هوا دارد اما قیمت بالا و دشواری استفاده از ماسک‌های فیلتر دار موجب شده شهروندان چندان روی خوشی به آنها نشان ندهند. ماسک‌های کاغذی که دندان‌پزشکان حین درمان از آنها استفاده می‌کنند برای حفاظت صورت آنها در مقابل پاشیده شدن ترشحات کاربرد دارد. ماسکها باید از روی بینی تـا زیـر چانه امتداد داشته و در صورت خیس یا آلوده شدن و برای هر بیمار بایـد تعـویض شـود. اسـتفاده از ماسـک بیشـتر برای جلوگیری از آلودگی های فیزیکی است تا میکروبـی. از آنجا که خـیس شـدن ماسـکها در حـین کـار قابلیـت نفوذپذیری میکروارگانیسم ها را در آنها زیادتر می کند، توصیه می‌شود دندان‌پزشکان هر نیم ساعت ماسک خود را تعویض کنند.


منبع: مجله دندانپزشکی


مقالات دندانپزشکی:


باکتری در مسواک

مقالات دندانپزشکی

فواید ایمپلنت فوری

مقالات دندانپزشکی

جایگزینی دندان از دست رفته

مقالات دندانپزشکی

انواع ارتودنسی

مقالات دندانپزشکی

جرم گیری و مینای دندان

مقالات دندانپزشکی

سلامت دهان و دندان کودکان

مقالات دندانپزشکی

دندان درد و سکته قلبی

مقالات دندانپزشکی

عصب‌کشی دندان

مقالات دندانپزشکی

آشنایی با آفت دهان

مقالات دندانپزشکی

تغذیه پس از ایمپلنت

مقالات دندانپزشکی

رسیدن به لبخند زیبا

مقالات دندانپزشکی

حاملگي و تغيير در محيط دهان

مقالات دندانپزشکی

پس از تحویل پروتز ایمپلنت

مقالات دندانپزشکی

عصب کشی دندان و کودکان

مقالات دندانپزشکیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


گوش و مکانیزم شنوایی

گوش و حلق و بینی

هزینه تزریق بوتاکس

جراحی پلاستیک
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional