کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

معایب و مزایای ارتودنسی متحرک:


ارتودنسی متحرک که با استفاده از وسیله غیر ثابت ارتودنسی انجام می‌شود، نیروی ملایم و پیوسته به دندان‌ها وارد می‌کند تا آنها را به جایگاه مطلوب رسانده و همراستا نماید. نیرویی که در ارتودنسی متحرک با وسیله غیر ثابت (وسیله ای که به دندانها چسبانده نمیشود) اعمال می‌شود کمتر از براکت ثابت است. ارتودنتیست پیش از شروع درمان برنامه‌ریزی متناسب با شرایط بیمار انجام می‌دهد. در هر صورت پیش از تصمیم‌ گیری باید تمامی معایب و مزایای ارتودنسی متحرک را به خاطر داشته باشید تا تصمیم درستی اتخاذ نمایید.
وسیله غیر ثابت ارتودنسی به سه شکل ممکن است استفاده شود: پیش از درمان ( برای ترک عادات دهانی نامناسب استفاده می‌شوند)، در حین درمان و پس از درمان ( نگهدارندة ارتودنسی یا ریتینر هالی که برای حفظ موقعیت دندان‌ها و یا ایجاد تغییرات جزئی استفاده می‌شود). از نگهدارندة ارتودنسی می‌توان برای موارد خفیف و جزئی مانند چرخش جزئی یک دندان استفاده کرد.

مزیت‌ها و فواید ارتودنسی متحرک:
در صورت لزوم بیمار می‌تواند وسیله را از دهان خارج کند. به خصوص برای بیماران بزرگسال که در موقعیت‌های حساسی مانند جلسات کاری، دیدارهای مهم و مراسم ها قرار می‌گیرند این موضوع اهمیت زیادی دارد و شاید مهم‌ترین مزیت آن حساب می‌شود.
به علت ثابت نبودن و قابلیت درآوردن وسیله غیر ثابت، راحتی بیمار خیلی بیشتر است و آسان‌تر می‌تواند با درمان ارتودنسی کنار بیاید.
از وسیله غیر ثابت ارتودنسی می‌توان برای هدایت رشد در مواردی که بدشکلی اسکلتی وجود دارد در کودکان در حال رشد استفاده کرد.
از این وسیله می‌توان به عنوان ورزش دهنده عضله بهره برد.
با وسیله متحرک به راحتی می‌توان مشکلاتی مانند کجی، انحراف و چرخیدگی دندانها را اصلاح نمود.
می‌توان هم‌زمان با وسیله متحرک، بایت پلین (بایت پلیت) استفاده کرد تا در اصلاح مشکلات بایت و هدایت رشد نتیجه بهتری حاصل شود.
محدودیت در اعمال فشار زیاد به دندان‌ها از نظر ایمنی و بی‌ خطر بودن درمان، مزیت محسوب می‌شود چرا که دیگر به ناچار حرکات تهاجمی و شدید که می‌تواند منجر به آسیب ‌دیدگی دندان‌ها شود اتفاق نمی‌افتد و از طرفی فرصت کافی برای بازسازی استخوان وجود دارد.
مدت زمانی که باید بر روی صندلی دندانپزشکی بنشینید، کمتر است چرا که تنها یک مرتبه قالب‌ گیری از دندان‌ها انجام شده و وسیله ارتودنسی در لابراتوار دندانپزشکی ساخته می‌شود.
در مواردی که هر گونه آسیبی به وسیله ارتودنسی وارد شود بیمار می‌تواند آن را به راحتی از دهان در بیاورد بدون این که نیاز به مراجعه اورژانسی به ارتودنتیست وجود داشته باشد. در مورد وسیله ثابت ارتودنسی هر گونه آسیب می‌تواند منجر به اعمال نیروی نامناسب و ناخواسته و در نتیجه حرکات ناخواسته و نامطلوب شود به همین علت باید فوراً به ارتودنتیست مراجعه شود.
هزینه درمان برای بیمار و ارتودنتیست کمتر است.
این درمان را دندانپزشک عمومی نیز می‌تواند انجام دهد.
هنگام مسواک زدن و نخ دندان کشیدن می‌توانید وسیله را از دهان خارج کنید و به راحتی دندان‌های خود را تمیز کنید.


منبع: شفاگستر


مقالات دندانپزشکی:


معرفی ایمپلنت دندان

مقالات دندانپزشکی

بیماری‌های عفونی دهان

مقالات دندانپزشکی

حس گذاشتن دندان مصنوعی

مقالات دندانپزشکی

طول عمر اوردنچر چهار ایمپلنتی

مقالات دندانپزشکی

دندان قروچه

مقالات دندانپزشکی

باد کردن و تورم لثه

مقالات دندانپزشکی

کاندید لمینت دندان

مقالات دندانپزشکی

عصب کشی مجدد دندان

مقالات دندانپزشکی

انواع لمینت سرامیکی

مقالات دندانپزشکی

انواع دستگاه‌های ارتودنسی

مقالات دندانپزشکی

ایمپلنت

مقالات دندانپزشکی

ایمپلنت دندان جلو

مقالات دندانپزشکی

لمینیت یا لامینیت دندان

مقالات دندانپزشکی

عصب کشی دندان و کودکان

مقالات دندانپزشکیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


بوتاکس یا فیلر

جراحی پلاستیک

تشخیص علائم سرطان گلو

گوش و حلق و بینی

درمان آکنه

پوست و مو

سینوزیت و جراحی سینوسی

گوش و حلق و بینی

تولید صدا توسط حنجره

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional