کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

مقابله با آسم:


برای مقابله با بیماری آسم می توانید از مکمل ویتامین دی کمک بگیرید. ویتامین دی تاثیرات مفیدی بر حملات آسمی خواهد گذاشت. با کمک این مکمل می توانید مانع شدت یافتن این بیماری در بدنتان شوید. پس از تحقیقات مختلف پژوهشگران بر مبتلایان به بیماری آسم راه جدیدی برای درمان این عارضه با کمک ویتامین دی یافته شد. در ادامه با بخش مقالات گوش و حلق و بینی کلینیک مروستی همراه باشید.

یافته های مطالعه ای جدید نشان می دهد که مکمل های ویتامین دی/D در کنار داروهای متداول، شدت حملات آسم را برای مبتلایان به این بیماری کاهش می دهد. از پایگاه خبری و پزشکی مدیکال نیوز تودی، محققان همچنین پی بردند افزودن ویتامین دی با کاهش نیاز برای تزریق آمپول یا مصرف قرص های استروئیدی بعد از حمله آسمی نیز مرتبط است.
پروفسور آدریان مارتینو/Prof. Adrian Martineau از دانشگاه کوئین ماری لندن و همکارانش این مطالعه را انجام داده و یافته های خود را در نشریه پزشکی لنست/The Lancet Respiratory Medicine منتشر کردند.
بر پایه این گزارش، آسم از بزرگ ترین مشکلات سلامتی در سراسر جهان، نزدیک به ۳۰۰ میلیون کودک و بزرگسال را مبتلا کرده است. با آن که درمانی برای این بیماری وجود ندارد، داروهایی برای کمک به بیماران و مدیریت علائم و کاهش مخاطرات آن وجود دارد. اما این داروها همیشه نتیجه بخش نیستند.
محققان به همین دلیل دنبال راهکاری برای کاهش بیشتر شدت آسم هستند. ویتامین دی نه تنها برای جذب کلسیم و در نتیجه سلامت استخوان ها مفید است، بلکه به تقویت سیستم ایمنی بدن نیز کمک می کند. این کاربرد ویتامین دی محققان را به بررسی بیشتر در مورد ویتامین دی به عنوان درمانی برای آسم واداشته است. عفونت های تنفسی مانند زکام یا آنفلوآنزا معمولا علایم آسم از جمله التهاب مجاری تنفسی را افزایش می دهد که همین وضعیت موجب حملات آسمی می شوند. پروفسور مارتینو و همکارانش روی هفت آزمایش کنترل شده و تصادفی تاثیر مکمل ویتامین دی بر شدت آسم بازنگری انجام دادند.

این بازنگری شامل ۹۵۵ فرد مبتلا به آسم بود که همه آنها با شیوه متداول درمان شده بودند. پژوهشگران دریافتند افزودن مکمل ویتامین دی نیاز به پذیرش در بخش اورژانس و بستری در بیمارستان را در این بیماران در مقایسه با افرادی که شبه دارو مصرف کرده بودند ۵۰ درصد کاهش داد. بین بزرگسالانی که تجربه حمله آسمی را داشتند، مصرف مکمل ویتامین دی نیاز برای درمان با قرص ها یا آمپول های استروئیدی را ۳۰ درصد کمتر کرد. همچنین از تحلیل های زیرگروهی این مطالعه برآمد بیمارانی که سطح کمتری از ویتامین دی را در زمان انجام مطالعه داشتند؛ بیشترین بهره را از افزایش ویتامین دی بردند و نیاز آنها برای درمان با قرص و آمپول های استروئیدی ۵۵ درصد کمتر شد.
همچنین محققان پی بردند مصرف مکمل ویتامین دی در دوزهای مورد استفاده برای شرکت کنندگان ایمن است و پیامدهای ناخواسته در افرادی که ویتامین دی مصرف کرده یا آنها که شبه دارو خورده اند، یکسان است. در مجموع محققان معتقدند یافته های آنها نشان می دهد که ویتامین دی راهکاری موثر برای کاهش شدت آسم است.
مارتینو می گوید: این نتایج موید یافته های فزاینده است که ویتامین دی کاربرد سیستم ایمنی بدن را نیز علاوه بر سلامت استخوان ها تقویت می کند.


منبع: دکتر سلام


مقالات گوش و حلق و بینی:


سینوزیت

مقالات گوش و حلق و بینی

عوارض اتواسکلروزیس

مقالات گوش و حلق و بینی

کاهش شنوایی ناگهانی

مقالات گوش و حلق و بینی

سینوزیت و طریقه درمان

گوش و حلق و بینی

آناتومی گلودرد

گوش و حلق و بینی

شایع‌ترین صدمات گوش

مقالات گوش و حلق و بینی

مایعات در گوش

گوش و حلق و بینی

جراحی‌های سر و گردن

گوش و حلق و بینی

کاربرد های جراحی سینوس

گوش و حلق و بینی

هدف از درمان سینوزیت

گوش و حلق و بینی

لوزه سوم در کودکان

مقالات گوش و حلق و بینی

نشانه‌های عفونت گوش

گوش و حلق و بینیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


فرق بین حلق و حنجره

گوش و حلق و بینی

میکروبلیدینگ ابرو

دندانپزشکی

تزریق بوتاکس

جراحی پلاستیک

جراحی سپتوم بینی

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional