کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

نقش شنوایی شناس:


در بخش زیر جزییات راهنمایی برای درمان کودک شما که دچار افت شنوایی است ارایه می شود:
شنوایی شناس حاذق و کار کشته پیدا کنید:
این شخص می تواند یک اودیولوژیست باشد و یا متخصص گوش حلق بینی به هر حال لازم است درمانگر کودک باشد. اکثر تست های شنوایی بدون هزینه صورت می گیرند بنابراین نزدیکترین شنوایی شناس را انتخاب کنید. برای پیدا کردن نزدیکترین متخصص در این قسمت کلیک کنید.

برای تست شنوایی به متخصص مراجعه کنید:
متخصص شنوایی شناس ابتدا گوش های کودک را به منظور وجود دلایل فیزیکی احتمالی از جمله تجمع جرم گوش و یا عفونت معاینه خواهد کرد . همچنین تست شنوایی برای اندازه گیری توانایی شنیدن صداها در فرکانس های مختلف صورت می گیرد. کل این امر در حدود ۱ ساعت به طول می انجامد کودک هیچ درد و ناراحتی ندارد و این امر به شنوایی شناس کمک می کند تا مناسب ترین راه کار را ارایه دهد. از پرسیدن سوال امتناع نکنید و کودک خود را تشویق کنید تا راحت و آرام باشد. هر چه شنوایی شناس راجع به کودک شما بیشتر بداند نتیجه بهتری خواهید گرفت.

سمعک کودک خود را انتخاب کنید:
بر اساس نتایج آزمایش شنوایی، شنوایی شناس کودک شما راه کارهای شنوایی مناسبی را به شما پیشنهاد خواهد کرد. شما می توانید تحقیقات لازم را بعمل آورید و قیمت سمعک های مختلف را با توجه به ویژگی های آنها مقایسه کنید حتی ممکن است لازم باشد تا از بیمه کمک بگیرید. متخصصین بهتر از هر کس دیگری می دانند که سمعک مناسب برای کودک شما کدام است. اما تصمیم نهایی با شماست مهم است تا نظر کودک خود را نیز در این راستا داشته باشید.

قالب گوش کودک خود را سفارش دهید:
در صورت تجویز سمعک برای کودک شما، لازم است تا با برنامه ریزی منظم ابتدا قالب گوش ساخته شود.به سازندگان سمعک ارسال می شود تا قالب گوش ساخته شود این روند حدور یک هفته به طول می انجامد.

تنظیمات سمعک:
قرار بعدی با شنوایی شناس جهت تنظیمات بهینه سمعک کودک شما صورت خواهد گرفت. تنظیمات معمولا با کامپیوتر و بر اساس اودیوگرام، عکس العمل و نظر هر کودک با توجه به سن و رشد زبانی کودک صورت می گیرد. شنوایی شناس نحوه عملکرد سمعک را به شما و کودک شما آموزش خواهد داد. برای کودکان نوپا و سنین پایین لازم است تا نحوه قرار گرفتن، بر داشتن، مراقبت و نگهداری سمعک را بیاموزید. نوجوانان خود نیز مسولیت سمعک خود را عهده دار خواهند شد.

جلسات بعدی:
از فرزند شما خواسته خواهد شد تا برای چند روز در محیط های شنوایی گوناگون سمعک را بر روی گوش خود قرار دهد. شما و یا کودک شما ممکن است بخواهید تا روزانه یادداشت هایی از تجربیات شنوایی خود جمع آوری کنید. با توجه به پیشرفت شنوایی کودک در صورت لزوم ، شنوایی شناس تنظیمات پیشرفته تر را بر روی سمعک انجام خواهد داد. یادگیری شنیدن صداها به کمک سمعک اندکی زمانبر است و به صبر و شکیبایی نیاز دارد. همچنین مهم است تا واقع بین بوده و انتظار ۱۰۰ در صد شنوایی را در هر موقعیتی نداشته باشید. در صورتی که سن فرزند شما ۱۲ سال به بالا باشد می توان از eArena کمک گرفت. دی وی دی آموزشی که به کودک شما کمک می کند تا از درک صدای اطراف لذت ببرد.


منبع: جهان سمعک


مقالات شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی:


بی توجهی به زنگ گوش

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

مرور کلی بر سرگیجه

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

ابتلاء به سرگیجه

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

نقش شنوایی شناس

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

سرگیجه و طب سنتی

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

سرگیجه، غش و سبکی سر

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

سرگیجه وضعیتی حمله‌ایی خوش‌خیم

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

کلیات شنوایی سنجی

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

سرگیجه و احساس ناراحتی

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

سرگیجه شدید یا Vertigo

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

جرم گوش

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

دریا زدگی و سرگیجه

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

سرگیجه و مراجعه به اورژانس

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

نشانه سرگیجه

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

شنوايي دو گوشي

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


عمل جراحی زیبایی بینی

جراحی پلاستیک

آرایش دائمی لب

پوست و مو

درمان ارتودنسی

دندانپزشکی

ماکرودرمابرژن

پوست و مو

آزمون شنوایی سنجی

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional