کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

نوشیدن آب و تاثیر آن:


بدن (هر سلول ملکولی، بافت یا اندام ) برای زنده و فعال ماندن نیاز به آب دارند. آب علاوه بر اینکه زندگی‌تان را حفظ می‌کند، روی خیلی از عملکردهای خاص بدن و حفظ سلامتی تاثیر قابل‌ ملاحظه دارد. وقتی از بین مایعات فقط آب بنوشید، اتفاقات جالبی در بدنتان می‌افتد. البته داشتن رژیم‌غذایی آب کار آسانی نیست ولی نتیجه‌ی بسیار مثبتی به دنبال خواهد داشت. اینجا برایتان می‌گوییم که اگر برای ۳۰ روز بعنوان مایعات فقط آب بنوشید، بدون ایجاد تغییر دیگری در رژیم‌غذایی یا فعالیت‌های جسمی، چه اتفاقاتی در بدنتان می‌افتد.

خلاقیت ذهنی و عملکردتان بالا می‌رود
وقتی برای ۳۰ روز فقط آب بنوشید، مغزتان سریع‌تر واکنش می‌دهد. ازآجاکه مغز به تن‌ها اکسیژن برای عملکرد عالی خود نیاز دارد و آب یکی از بهترین منابع اکسیژن است، با نوشیدن آبِ بیشتر قدرت مغزتان تقویت می‌شود. آب به شما کمک می‌کند بهتر فکر کنید و بهتر تمرکز کنید. همچنین عملکرد مغزی‌تان را چابک‌ تر و سریع تر می‌کند. براساس تحقیقات نوشیدن ۸ تا ۱۰ لیوان آب در طول روز، می‌تواند عملکرد شناخت را در شما تا ۳۰٪ تقویت کند.

دیرتر از همسالانتان پیر می‌شوید
نوشیدن آب با حفظ رطوبت پوست، روند پیر شدن را کندتر می‌کند. آب باعث پوستتان مرطوب، سالم، نرم، درخشان جوان و بدون چین و چروک شود. همچنین به حفظ حجم عضلانی در بدن کمک می‌کند. البته برای دستیابی این نتیجه‌ها باید آب خالص بنوشید.

سیستم‌ ایمنی بدنتان تقویت می‌شود
آب بعنوان یک کاتالیزور برای تقویت عملکرد اعضای بدنتان عمل می‌کند. نوشیدن میزان کافی آب به عملکرد کبد و کلیه‌ها کمک می‌کند. این اندام‌ها مواد زائد و نمک را از خون دفع می‌کنند. همچنین نوشیدن میزان کافی آب سطح pH را در بدن خنثی می‌کند، سیستم‌ ایمنی‌تان را در برابر سنگ‌ کلیه و سایر بیماری‌ها تقویت می‌کند و کنترل‌ درد را بهبود می‌بخشد.

 قلبتان قوی‌تر می‌شود
آب به سلامت قلبتان کمک می‌کند. با پیشگیری از غلیظ شدن خون و پایین آوردن فشارخون، خطر حمله قلبی را کاهش می‌دهد. گفته می‌شود نوشیدن یک لیوان آب قبل از خواب از حمله قلبی و سکته جلوگیری می‌کند. همچنین به قلب برای فرستادن خون اکسیژن‌ دارشده به اندام‌های بدن کمک می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد، کسانی که بیشتر از پنج لیوان در روز آب می‌نوشند تا ۴۱٪ کمتر به دلیل حمله‌های قلبی جان خود را از دست می‌دهند.

استخوان‌هایتان محکم‌تر می‌شوند
آب به ساخت و ترمیم غضروف‌ها در بدنتان کمک می‌کند و همین باعث می‌شود مفصل‌هایتان راحت‌تر حرکت کنند و احتمال آسیب‌‌ دیدگی مفصل‌ها بر اثر فشار پایین می‌آید.

چربی‌سوزی می‌کنید
وقتی برای ۳۰ روز فقط آب بنوشید، بدنتان سموم و مواد زا‌ئد آزاردهنده و مضر را از اندام‌های حیاتی‌خود بیرون می‌کند. این باعث می‌شود بدنتان پاکسازی شود و همین پاکسازی بدن به از بین بردن چربی‌های شکمی کمک می‌کند. البته در ابتدای راه ممکن است وزنتان بالا رود. دلیل آن این است که بدنتان به مصرف بالای آب عادت ندارد و به همین خاطر آب در خود نگه می‌دارد. ولی در همین حالت هم، آب زیادی که در بدنتان وجود دارد جلوی اشتهایتان را می‌گیرد و کم‌کم کالری خیلی کمتری در طول روز مصرف خواهید کرد و به مرور وزنتان پایین خواهد آمد.
محققان می‌گویند نوشیدن یک تا دو لیوان آب قبل از غذا سیرتان می‌کند و باعث می‌شود کمتر غذا بخورید. نوشیدن آب در فواصل منظم هم به کنترل وزنتان کمک می‌کند.

سوخت‌ و ساز بدنتان بالا می‌رود
مطالعات نشان می‌دهند که نوشیدن مداوم آب در طول روز، صرف نظر از هر رژیم‌غذایی که داشته باشید، سوخت‌ و سازتان را تقویت می‌کند. محققان می‌گویند نوشیدن دو لیوان آب بلافاصله بعد از بیداری تا ۲۴٪ سوخت‌وساز بدن را بالا می‌برد.مقالات خواص میوه ها و گیاهان دارویی:


خواص درمانی آلوئه ورا

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص پوست موز

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص درمانی مرزه

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص درمانی ارزن‌

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص درمانی ریواس

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص درمانی روغن میخک

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص درمانی تخم گشنیز

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص درمانی سیاه دانه

مقالات گیاهان دارویی

خواص درمانی هل سبز

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص درمانی ماش

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص درمانی چغاله بادام

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص درمانی گیلاس

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص درمانی شبدر شیرین

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص درمانی برگ های هویج

مقالات میوه ها و گیاهان

خواص درمانی قارچ

مقالات میوه ها و گیاهانفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


جراحی سپتوم بینی

گوش و حلق و بینی

جراحی سینوس آندوسکوپی

گوش و حلق و بینی

مکانیسم سیستم شنوایی

گوش و حلق و بینی

علائم سرطان تیروئید

گوش و حلق و بینی

جرم گوش

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional